Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Co robić, jeśli jest dług, ale nie ma pieniędzy, żeby go oddać?

Co robić, jeśli jest dług, ale nie ma pieniędzy, żeby go oddać?

Data dodania:
2018-07-25 11:52:18

Zwykle w przypadku pożyczek otrzymywanych w firmach mikrofinansowych naliczany jest  wysoki odsetek -1-2% dziennie.  Nie zawsze klienci potrafią znaleźć odpowiednią kwotę na spłatę długu. Powiemy Ci, co zrobić w tej sytuacji.

 

Dlaczego mogą być zadłużenia w banku?

 

Nieprawidłowe obliczenie kwoty pożyczki

 

Być może najczęstszą przyczyną powstawania zadłużenia jest brak dyscypliny finansowej. Klienci usług mikrokredytowania online nie zawsze prawidłowo obliczają kwotę transakcji. W rezultacie klienty nie mogą spłacić pożyczkę, biorąc pod uwagę naliczone odsetki.  Eksperci twierdzą, że płatności nie powinny przekraczać 25-30% dochodu, a zatem istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą w stanie spłacić pożyczkę bez opóźnień.

 

Nieuważna analiza umowy

 

Większość kredytobiorców nie przejmują się analizą umowy kredytowej. W rezultacie tracą ważne informacje na temat terminu płatności, prowizji i mandatów, i dowiadują się o wysokości długu zbyt późno, kiedy przekracza pierwotną kwotę transakcji, a sprawa jest przekazywana sądowi.

 

Nieprzewidziane okoliczności

 

Nikt nie jest odporny na nieprzewidziane okoliczności, gdy nie ma możliwości spłaty zadłużenia. Jest to utrata pracy, choroba, niespodziewane wydatki na leczenie lub zakup niezbędnych towarów. Bez względu na przyczynę nie powinieneś zapominać o problemie. Problem musi zostać rozwiązany, w przeciwnym wypadku sprawa może dotrzeć do sądu.  Najprostszym sposobem jest skontaktowanie się z firmą zajmującą się mikrofinansowaniem. Banki są zainteresowani spłaceniem zadłużenia na czas, więc, mogą zmieniać warunki umowy dla klientów. 

 

Co zrobić z zaległymi długami?

 

Jeśli do pewnego dnia wszystkie płatności zostały wykonane prawidłowo, ale z jakiegoś powodu powstał dług, lepiej jest natychmiast zwrócić się do firmy kredytowej i napisać pisemny wniosek z prośbą o udzielenie wakacji kredytowych lub przedłużenie terminu płatności. Najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić mandat, ale niewielki, jeśli opóźnienie w płatnościach będzie krótkotrwałe. Jeśli firma mikrofinansowa się zgodzi na wakacje kredytowe najprawdopodobniej musisz zapłacić odsetki, ale ich kwota jest znacznie mniejsza niż kwota mandatu. Aby spłacić dług, możesz złożyć wniosek do innej firmy mikrofinansowej i załatwić nową pożyczkę, na przykład  tutaj. Jest to jednak bardzo ryzykowne i zwiększa prawdopodobieństwo dostania się do listy dłużników. To rozwiązanie jest odpowiednie tylko dla tych klientów, którzy są pewni, że za kilka tygodni lub miesięcy będą mieli pieniędze, żeby spłacić dług.

2018-08-03 14:56:43
Weryfikacja pożyczkobiorcy online - w bezpłatnym lub płatnym trybie więcej

W sieci internetowej zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że inna osoba może podszyć się pod nasze dane i wykorzystać je chociażby do wyłudzenia pożyczki. Funkcjonujące jednak na polskim rynku pozabankowym firmy pożyczkowe przeciwdziałają dos...

2018-07-25 11:52:18
Co robić, jeśli jest dług, ale nie ma pieniędzy, żeby go oddać? więcej

Zwykle w przypadku pożyczek otrzymywanych w firmach mikrofinansowych naliczany jest  wysoki odsetek -1-2% dziennie.  Nie zawsze klienci potrafią znaleźć odpowiednią kwotę na spłatę długu. Powiemy Ci, co zrobić w tej sytuacji.

 

Dl...

2018-07-17 16:07:45
Zadbaj o wizerunek swojej firmy – zadbaj o PR więcej

Komunikacja z klientem, zarówno w formie bezpośredniego dialogu, jak i informacji przekazywanych w postaci działań marketingowych to bez wątpienia jeden z najważniejszych obszarów funkcjonowania każdej firmy. Na szybko rozwijającym się, bar...

LOGO webtree Katalog Ciekawych Stron Internetowych