Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Nowoczesna firma, nowoczesne rozwiązania

Nowoczesna firma, nowoczesne rozwiązania

Data dodania:
2018-07-05 09:18:53

Prowadzenie firmy w XXI wieku wygląda zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu. Rozwój technologii spowodował, że coraz więcej pracy można wykonywać w sektorze usług, gdzie dużą część zadań można wykonywać korzystając z komputerów i telefonów. Jednak nawet firmy, które korzystają z najbardziej nowoczesnych technologii, muszą posiadać stacjonarne siedziby: obecnie uważa się coraz częściej, że zakup czy budowa formowego lokalu jest gorszym rozwiązaniem niż jego wynajem.

 

Firmowe biura: wynajmować czy kupować własne?

 

Na tak werbalizowane pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, jeśli nie znamy specyfiki firmy, której dotyczy. Można założyć, że zarówno firmy zatrudniające kilku pracowników, jak i większe firmy zatrudniające po kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób budowę własnego lokalu będą traktowały jako formę inwestycji. Jeśli firma generuje duże obroty, może to być sposób na wykazanie kosztów prowadzenia działalności, jednak nie każda firma może sobie pozwolić na tak długoterminową i kosztowną formę inwestowania. W przypadku wynajmu powierzchni biurowych można wysokość czynszu rozliczać w kategoriach kosztów własnych, do tego nie musimy szukać pożyczek inwestycyjnych, które pozwoliłyby w szybkim tempie zakończyć budowę własnej siedziby. Wynajmując biuro firma płaci co miesiąc jedynie koszt samego czynszu, nie musząc martwić się o wszelkie nieprzewidziane wydatki, które przytrafiają się właścicielowi nieruchomości (takie jak różnego rodzaju awarie, remonty, modernizacje, konieczność płacenia podatku od nieruchomości itp.). Wynajmując lokum na biuro firma nie traci swojej mobilności: można w szybkim czasie, w razie nadarzającej się okazji, zakończyć wynajem i przenieść się do bardziej odpowiadającej lokalizacji. Kluczową kwestią, która często rozstrzyga w przypadku konieczności podjęcia decyzji o kupnie/budowie czy wynajmie jest lokalizacja: nie jest tajemnica, że większość atrakcyjnych lokalizacji w centrach miast i ich okolicach jest już zajęta, dla nowych inwestycji pozostają położone zwykle na uboczu działki.

 

Biura w Warszawie

 

Stolica jest jednym z przykładów, które modelowo demonstrują, że przestrzeń centralna jest dostępna przede wszystkim za pośrednictwem wynajmu. Wystarczy sprawdzić wyniki na frazę biura do wynajęcia warszawa śródmieście, żeby przekonać się o tym, że rynek pozwala na wybór miejsca idealnie dobranego do potrzeb naszej firmy. Koszt zakupu działki czy budynku w centrum Warszawy stanowi poważny wydatek nawet dla firmy ze znacznymi zasobami finansowymi, a w przypadku mniejszych firm jest po prostu nierealny i jeśli zależy nam na atrakcyjnej lokalizacji, to najczęściej wynajem jest ku temu najlepszą i najtańszą drogą.

 

Jeśli chcesz sprawdzić ofertę powierzchni biurowych na wynajem - wejdź na stronę  www.officemap.pl i znajdź biuro dla siebie!

2018-10-23 08:55:52
7 grzechów głównych polskich kierowców więcej

Prawo jazdy jest jak pozwolenie na broń. W nieodpowiednich rękach może być śmiertelnie niebezpieczne. Oto siedem grzechów głównych polskich kierowców.

 

Wymuszenie pierwszeństwa wobec pieszych

 

Choć nieustąpienie pie...

2018-10-12 11:46:24
Dach idealny – o czym należy pamiętać? więcej

Dach nad głową. Daje gwarancję bezpieczeństwa, spokój, pewność, że możemy poczuć się dobrze we własnym domu. To synonim ciepła i komfortu. I jedna z najważniejszych części budynku. Dobry dach i komin to coś, o czym powinniśmy pomyśleć już w...

2018-10-12 11:23:28
Włoska kuchnia – za co ją kochamy? więcej

Trudno znaleźć kogoś, kto nie byłby fanem włoskiego jedzenia. Ze słonecznej Italii przybyła do nas pizza, makarony, owoce morza i warzywne, lekkie sałatki. Kuchnia ta ma tyle odsłon, ile regionów jest w kraju. Oto przegląd tych najpopularni...

LOGO webtree Katalog Ciekawych Stron Internetowych