Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły PIT 2017 w wersji elektronicznej

PIT 2017 w wersji elektronicznej

Data dodania:
2016-10-11 07:45:56

W roku 2016 prawie połowa podatników (49%) składających roczne zeznania podatkowe rozliczyła je przez internet. Wszystko wskazuje na to, że PIT 2017 w wersji elektronicznej będzie miał jeszcze większą liczbę zwolenników.

 

 

Rozliczanie pit przez internet

 

Od kilku lat maleje odsetek podatników, którzy składają roczne zeznania podatkowe w wersji papierowej zanosząc je bezpośrednio do urzędu lub wysyłając pocztą. Rośnie natomiast odsetek tych podatników, którzy chcą rozliczać się z organami skarbowymi przez internet.

 

Z badań CBOS dowiadujemy się, że 39 % podatników zaniosło swój pit w 2016 roku  do urzędu skarbowego, 8% wysłało pit za pośrednictwem poczty, 3% złożyło zeznanie w inny sposób. Wniosek z tego taki, że osobiście do urzędu udaje się coraz mniej podatników.

 

Trend wzrostu rozliczeń elektronicznych wskazuje na to, że PIT 2017 - https://www.pitax.pl/pity-2017/ będzie  jeszcze częściej rozliczany elektronicznie. Składanie deklaracji PIT 2017 osobiście do urzędu będzie rzadziej wybierana formą.

 

Badania wskazują, że z formy elektronicznej rozliczenia pita najczęściej korzystają podatnicy z wyższym wykształceniem, w wieku od 25-54 lat, rozliczający się samodzielnie, zadowoleni z własnych zarobków, mieszkańcy miast. Natomiast na osobiste składanie rocznych deklaracji podatkowych w urzędach skarbowych najczęściej decydują się ludzie starsi, z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym, niezadowoleni z własnych warunków materialnych, mieszkańcy wsi.

 

Rozliczenie przez płatnika

 

W roku 2016 21% podatników rozliczało się za pośrednictwem zakładu pracy lub ZUS. Osoby, które rozlicza pracodawca czy świadczeniodawca nie mogą skorzystać z ulg i odliczeń podatkowych, nie mogą decydować o przekazaniu 1 % swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie.organizacji pożytku publicznego. Jeżeli rozliczą PIT 2017 samodzielnie, będą miały taką możliwość.

 

Programy do rozliczania pit

 

Często podatnicy korzystają z pomocy w przygotowaniu swojego zeznania rocznego. 27% badanych korzystało w 2016 roku z pomocy fachowych doradców podatkowych. Pomocni mogą być też znajomi lub rodzina. Ale rozliczenie PIT 2017 będzie najłatwiejsze, jeśli skorzystamy z dobrego programu komputerowego do rozliczania PIT. Programy z roku na rok oferują coraz więcej możliwości rozliczeń elektronicznych, zapewniają też dostęp do wiedzy podatkowej w przyjaznej formie..

 


Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom nową usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Ma to ułatwić rozliczanie PIT. W pierwszym roku (2015) usługa ta obejmowała jedynie PIT-37, w następnym roku również PIT-38. Usługa jest nowa i dotychczas niewielu podatników z niej skorzystało. Niewątpliwie rozliczając PIT 2017 więcej osób zdecyduje się na skorzystanie ze wstępnie wypełnionego zeznania (PFR).

2018-06-19 10:54:11
Matchbanker, czyli sposób na mądre pożyczanie więcej

Pożyczanie przez sieć stało się w Polsce powszechne. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to szybki, prosty i atrakcyjny sposób na pilne pozyskanie potrzebnych środków finansowych. Korzystając z Internetu, pożyczają wręcz niemal wszyscy, młodz...

2018-05-25 09:49:53
Biznes w centrum Łodzi więcej

Łódź w ciągu kilku ostatnich lat przeszła wiele zmian wizerunkowych. Inwestycje pozwoliły na rewitalizację centrum miasta, a deweloperzy prześcigają się w budowie prestiżowych biurowców. Obecnie miasto uznawane jest za jedno z najbardziej p...

2018-05-24 10:33:10
Mechanizmy rynkowe regulujące wartość złota więcej

Złoto już od wieków uznawane jest za cenny kruszec, którego posiadanie świadczy o wysokim statusie majątkowym i stanowi zabezpieczenie finansowe. Obecnie jest ono traktowane – podobnie jak srebro inwestycyjne – jako sposób na urozmaicenie s...

LOGO webtree Katalog Ciekawych Stron Internetowych