Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły PIT 2017 w wersji elektronicznej

PIT 2017 w wersji elektronicznej

Data dodania:
2016-10-11 07:45:56

W roku 2016 prawie połowa podatników (49%) składających roczne zeznania podatkowe rozliczyła je przez internet. Wszystko wskazuje na to, że PIT 2017 w wersji elektronicznej będzie miał jeszcze większą liczbę zwolenników.

 

 

Rozliczanie pit przez internet

 

Od kilku lat maleje odsetek podatników, którzy składają roczne zeznania podatkowe w wersji papierowej zanosząc je bezpośrednio do urzędu lub wysyłając pocztą. Rośnie natomiast odsetek tych podatników, którzy chcą rozliczać się z organami skarbowymi przez internet.

 

Z badań CBOS dowiadujemy się, że 39 % podatników zaniosło swój pit w 2016 roku  do urzędu skarbowego, 8% wysłało pit za pośrednictwem poczty, 3% złożyło zeznanie w inny sposób. Wniosek z tego taki, że osobiście do urzędu udaje się coraz mniej podatników.

 

Trend wzrostu rozliczeń elektronicznych wskazuje na to, że PIT 2017 - https://www.pitax.pl/pity-2017/ będzie  jeszcze częściej rozliczany elektronicznie. Składanie deklaracji PIT 2017 osobiście do urzędu będzie rzadziej wybierana formą.

 

Badania wskazują, że z formy elektronicznej rozliczenia pita najczęściej korzystają podatnicy z wyższym wykształceniem, w wieku od 25-54 lat, rozliczający się samodzielnie, zadowoleni z własnych zarobków, mieszkańcy miast. Natomiast na osobiste składanie rocznych deklaracji podatkowych w urzędach skarbowych najczęściej decydują się ludzie starsi, z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym, niezadowoleni z własnych warunków materialnych, mieszkańcy wsi.

 

Rozliczenie przez płatnika

 

W roku 2016 21% podatników rozliczało się za pośrednictwem zakładu pracy lub ZUS. Osoby, które rozlicza pracodawca czy świadczeniodawca nie mogą skorzystać z ulg i odliczeń podatkowych, nie mogą decydować o przekazaniu 1 % swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie.organizacji pożytku publicznego. Jeżeli rozliczą PIT 2017 samodzielnie, będą miały taką możliwość.

 

Programy do rozliczania pit

 

Często podatnicy korzystają z pomocy w przygotowaniu swojego zeznania rocznego. 27% badanych korzystało w 2016 roku z pomocy fachowych doradców podatkowych. Pomocni mogą być też znajomi lub rodzina. Ale rozliczenie PIT 2017 będzie najłatwiejsze, jeśli skorzystamy z dobrego programu komputerowego do rozliczania PIT. Programy z roku na rok oferują coraz więcej możliwości rozliczeń elektronicznych, zapewniają też dostęp do wiedzy podatkowej w przyjaznej formie..

 


Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom nową usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Ma to ułatwić rozliczanie PIT. W pierwszym roku (2015) usługa ta obejmowała jedynie PIT-37, w następnym roku również PIT-38. Usługa jest nowa i dotychczas niewielu podatników z niej skorzystało. Niewątpliwie rozliczając PIT 2017 więcej osób zdecyduje się na skorzystanie ze wstępnie wypełnionego zeznania (PFR).

2018-08-03 14:56:43
Weryfikacja pożyczkobiorcy online - w bezpłatnym lub płatnym trybie więcej

W sieci internetowej zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że inna osoba może podszyć się pod nasze dane i wykorzystać je chociażby do wyłudzenia pożyczki. Funkcjonujące jednak na polskim rynku pozabankowym firmy pożyczkowe przeciwdziałają dos...

2018-07-25 11:52:18
Co robić, jeśli jest dług, ale nie ma pieniędzy, żeby go oddać? więcej

Zwykle w przypadku pożyczek otrzymywanych w firmach mikrofinansowych naliczany jest  wysoki odsetek -1-2% dziennie.  Nie zawsze klienci potrafią znaleźć odpowiednią kwotę na spłatę długu. Powiemy Ci, co zrobić w tej sytuacji.

 

Dl...

2018-07-17 16:07:45
Zadbaj o wizerunek swojej firmy – zadbaj o PR więcej

Komunikacja z klientem, zarówno w formie bezpośredniego dialogu, jak i informacji przekazywanych w postaci działań marketingowych to bez wątpienia jeden z najważniejszych obszarów funkcjonowania każdej firmy. Na szybko rozwijającym się, bar...

LOGO webtree Katalog Ciekawych Stron Internetowych