Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Poszukiwanie klientów w branży TSL

Poszukiwanie klientów w branży TSL

Data dodania:
2018-02-19 10:01:30

Firma stawiająca pierwsze kroki w branży TSL swoje działania koncentruje na poszukiwaniu kontrahentów mogących wejść we współpracę. Mimo rosnącej liczby towarów przechodzących przez ręce przeróżnych firm zajmujących się transportem dóbr, sytuacja dla mniejszych graczy staje się bardzo trudna. Dziś największe zyski uzyskują duże firmy cechujące się kompleksowym podejściem do klienta. Nie oznacza to, że dla mniejszych przedsiębiorstw nie znajdzie się nic do podziału! Dziś skupimy się na pozyskiwaniu klientów dla Waszej firmy!

 

Poszukiwanie zleceń jest prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych zadań, jakie może napotkać każde przedsiębiorstwo. Musimy się zastanowić, jak zaczynali to robić ci najwięksi, jak chociażby w transporcie BitLogistics Gdańsk https://bitlogistics.pl/transport-drogowy/, aby sprawdzić, jakie działania podejmują, by to klienci przychodzili do nich!

 

Kontakty osobiste

 

Przede wszystkim warto szukać kontaktów wśród naszych najbliższych. Być może nie zdajemy sobie sprawy, ale wśród znajomych (lub ich znajomych) prawdopodobnie znajdują się osoby poszukujące usług, które oferujemy! Jak mówi przysłowie: kto pyta, nie błądzi! Może to być świetny początek naszej działalności, gdyż po świetnej realizacji konkretnego zlecenia dzieli nas już tylko krok od polecenia kolejnej osobie!

 

Internet to prawdziwa moc

 

Innym kapitalnym źródłem pozyskiwania nowych zleceń jest Internet. W celu nawiązania cennych kontaktów biznesowych warto śledzić fora tematyczne, na których znajdziemy wiele wartych uwagi informacji. Mogą to być zarówno oferty czysto handlowe, potencjalne zlecenia, ogłoszenia współpracy, jak i wiele innych. Wbrew pozorom, takie fora mogą być źródłem wielu wartościowych zleceń! W przypadku, gdy któraś firma nas zainteresuje, to przy pomocy Internetu będziemy w stanie dość szybko zweryfikować jej wiarygodność czy opinie poprzednich kontrahentów.

 

Prasa i giełdy

 

Jeszcze inną alternatywą jest poszukiwanie ładunków poprzez prasę branżową oraz giełdy towarowe. W obydwu przypadkach należy wykazać się szybkością, gdyż najlepsze ze zleceń znikają prawie tak szybko, jak się pojawiają! Warto także wspomnieć o tym, aby korzystać wyłącznie ze stron, które są zweryfikowane i wymagają zatwierdzenia przez administratora. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnej utraty pieniędzy poprzez zaangażowanie się w transakcję, która nie będzie miała pokrycia.

 

Podsumowanie

 

W nawiązywaniu nowych relacji, a co za tym idzie zdobywaniu nowych klientów, pomoże nam nasze wszędobylstwo. Najważniejszy czynnik, zwłaszcza na samym początku działalności to lojalność i gotowość do podjęcia każdego ładunku, w każdym momencie. Początki bywają trudne, lecz pamiętajmy o tym, że wielkie rzeczy nie powstają z dnia na dzień i potrzebują czasu na wzrost do niesamowitych rozmiarów! Czas na szukanie nowych klientów!

2018-03-05 12:15:11
Kto do mnie dzwonił? Jak odkryć kto stoi za nieznanym numerem więcej

Wielu z nas z pewnością przytrafiła się sytuacja, w które nieznany numer dobijał się na nasz telefon komórkowy. Czasami było to działanie jednorazowe, czasami zdarzało się regularnie. Jeżeli mamy problem z drugą opcją, gdy wciąż na naszym t...

2018-02-19 10:01:30
Poszukiwanie klientów w branży TSL więcej

Firma stawiająca pierwsze kroki w branży TSL swoje działania koncentruje na poszukiwaniu kontrahentów mogących wejść we współpracę. Mimo rosnącej liczby towarów przechodzących przez ręce przeróżnych firm zajmujących się transportem dóbr, sy...

2018-01-25 14:41:20
Jak zbierać listę mailingową? więcej

Dobrej jakości lista mailingowa to jedna z największych wartości firmy. To dzięki niej masz możliwość stałego kontaktu z dotychczasowymi oraz potencjalnymi już zainteresowanymi klientami. Jak zbudować taką listę? Dziś zdradzamy 3 sposoby!

...
LOGO webtree Katalog Ciekawych Stron Internetowych