Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Poszukiwanie klientów w branży TSL

Poszukiwanie klientów w branży TSL

Data dodania:
2018-02-19 10:01:30

Firma stawiająca pierwsze kroki w branży TSL swoje działania koncentruje na poszukiwaniu kontrahentów mogących wejść we współpracę. Mimo rosnącej liczby towarów przechodzących przez ręce przeróżnych firm zajmujących się transportem dóbr, sytuacja dla mniejszych graczy staje się bardzo trudna. Dziś największe zyski uzyskują duże firmy cechujące się kompleksowym podejściem do klienta. Nie oznacza to, że dla mniejszych przedsiębiorstw nie znajdzie się nic do podziału! Dziś skupimy się na pozyskiwaniu klientów dla Waszej firmy!

 

Poszukiwanie zleceń jest prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych zadań, jakie może napotkać każde przedsiębiorstwo. Musimy się zastanowić, jak zaczynali to robić ci najwięksi, jak chociażby w transporcie BitLogistics Gdańsk https://bitlogistics.pl/transport-drogowy/, aby sprawdzić, jakie działania podejmują, by to klienci przychodzili do nich!

 

Kontakty osobiste

 

Przede wszystkim warto szukać kontaktów wśród naszych najbliższych. Być może nie zdajemy sobie sprawy, ale wśród znajomych (lub ich znajomych) prawdopodobnie znajdują się osoby poszukujące usług, które oferujemy! Jak mówi przysłowie: kto pyta, nie błądzi! Może to być świetny początek naszej działalności, gdyż po świetnej realizacji konkretnego zlecenia dzieli nas już tylko krok od polecenia kolejnej osobie!

 

Internet to prawdziwa moc

 

Innym kapitalnym źródłem pozyskiwania nowych zleceń jest Internet. W celu nawiązania cennych kontaktów biznesowych warto śledzić fora tematyczne, na których znajdziemy wiele wartych uwagi informacji. Mogą to być zarówno oferty czysto handlowe, potencjalne zlecenia, ogłoszenia współpracy, jak i wiele innych. Wbrew pozorom, takie fora mogą być źródłem wielu wartościowych zleceń! W przypadku, gdy któraś firma nas zainteresuje, to przy pomocy Internetu będziemy w stanie dość szybko zweryfikować jej wiarygodność czy opinie poprzednich kontrahentów.

 

Prasa i giełdy

 

Jeszcze inną alternatywą jest poszukiwanie ładunków poprzez prasę branżową oraz giełdy towarowe. W obydwu przypadkach należy wykazać się szybkością, gdyż najlepsze ze zleceń znikają prawie tak szybko, jak się pojawiają! Warto także wspomnieć o tym, aby korzystać wyłącznie ze stron, które są zweryfikowane i wymagają zatwierdzenia przez administratora. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnej utraty pieniędzy poprzez zaangażowanie się w transakcję, która nie będzie miała pokrycia.

 

Podsumowanie

 

W nawiązywaniu nowych relacji, a co za tym idzie zdobywaniu nowych klientów, pomoże nam nasze wszędobylstwo. Najważniejszy czynnik, zwłaszcza na samym początku działalności to lojalność i gotowość do podjęcia każdego ładunku, w każdym momencie. Początki bywają trudne, lecz pamiętajmy o tym, że wielkie rzeczy nie powstają z dnia na dzień i potrzebują czasu na wzrost do niesamowitych rozmiarów! Czas na szukanie nowych klientów!

2018-09-18 09:09:55
Pożyczka, a kredyt. Co lepiej wybrać? więcej

Mimo że te dwa określenia często używane są zamiennie, różnica między kredytem, a pożyczką jest bardzo duża. Warto dowiedzieć się, na czym ona polega i sprawdzić, który z tych produktów będzie dla nas najlepszy. Jeśli jesteś zainteresowany...

2018-09-12 16:45:16
Czym różnią się poszczególne typy pożyczek online? więcej

Chwilówki, pożyczki bez BIK, pożyczka dla zadłużonych - wszyscy przynajmniej raz słyszeli te określenia, a firmy pożyczkowe online reklamują się praktycznie wszędzie. Czym jednak różnią się poszczególne rodzaje pożyczek internetowych?

 ...

2018-08-03 14:56:43
Weryfikacja pożyczkobiorcy online - w bezpłatnym lub płatnym trybie więcej

W sieci internetowej zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że inna osoba może podszyć się pod nasze dane i wykorzystać je chociażby do wyłudzenia pożyczki. Funkcjonujące jednak na polskim rynku pozabankowym firmy pożyczkowe przeciwdziałają dos...

LOGO webtree Katalog Ciekawych Stron Internetowych