Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Audyty energetyczne uprawnienia, czyli krok do lepszych zarobków

Audyty energetyczne uprawnienia, czyli krok do lepszych zarobków

Data dodania:
2024-07-04 08:31:42

Rozwój zawodowy wymaga zmian. W wielu przypadkach wymaga również udokumentowania nowych umiejętności. Tak więc audyty energetyczne uprawnienia mogą stanowczo poprawić czyjeś szanse na rynku pracy. W naszym artykule opiszemy, jak sprawa wygląda w praktyce.


Czy audyt energetyczny pozwala zarobić?
 

Wydawanie świadectw charakterystyki energetycznej budynków to usługa o nie byle znaczeniu. Potrzebują jej właściciele domów jednorodzinnych, jak i dużych zakładów przemysłowych. Chodzi bowiem o skuteczne zaspokojenie potrzeb energetycznych budynku. Bez świadectwa charakterystyki energetycznej nie da się określić zakresu działań termomodernizacyjnych na przykład.
 

Powyższe oznacza, że audyty energetyczne uprawnienia dają szansę zarobku. Zwłaszcza że dotacje na termomodernizację są bardzo popularne w Polsce. Co rusz jakaś firma lub osoba prywatna musi złożyć dokumenty do centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków. A to wymaga udziału osoby uprawnionej, która może do tego przeprowadzić audyt. Cena usługi czasami wynosi nawet kilka tysięcy złotych.
 

Audyty energetyczne uprawnienia – jak zdobyć?
 

Oczywiście, zanim się komukolwiek wyda świadectwo charakterystyki energetycznej budynków, trzeba samemu zrobić kurs. Oznacza to również egzamin. Szkolenia organizują wyspecjalizowane placówki (lokalizacje sprawdź na stronie kursy-zawodowe24.pl. Czas trwania: 3 dni.
 

Program uwzględnia zagadnienia związane z praktycznymi oraz teoretycznymi aspektami tematu. Ważne są także przykłady z życia wzięte, które powinien znać każdy specjalista od audytów energetycznych budynków. Zajęcia prowadzą doświadczeni fachowcy, a po zdanym egzaminie można liczyć na certyfikat TÜV Rheinland. To bardzo cenny dokument. Ale uwaga – nie wszystkie jednostki szkoleniowe go wydają.
 

Jakieś wymagania? Tak. Audyty energetyczne uprawnienia mogą otrzymać tylko te osoby, które mają skończone 18 lat i nie zostały nigdy skazane za przestępstwo przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów czy nadużycia skarbowe. Trzeba mieć także osobne uprawnienia budowlane bądź tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu, chociażby. Chodzi z reguły o jakiekolwiek studia z charakterystyką energetyczną budynków w programie.
 

Nie każdy może zdobyć uprawnienia na audyty energetyczne, fakt. Posiadanie takich kwalifikacji ma dużą wartość tym bardziej. Pamiętać jednak trzeba o tym, aby wyszkolić się w specjalistycznej placówce. Wówczas wzrośnie wiarygodność, jak i skuteczność na rynku pracy.

2024-07-18 08:40:34
Męska bluza – wskazówki, jak wybrać odpowiedni model więcej

Bluza to jeden z bardziej lubianych elementów męskiej garderoby. Wygodna, ciepła, pasująca nie tylko do sportowych stylizacji – sprawdza się na wiele okazji, a także na każdą porę roku. Jak jednak dobrać model, który zapewni komfort noszeni...

2024-07-04 08:54:31
Ostropest plamisty: Naturalne wsparcie dla wątroby więcej

Współczesny styl życia, charakteryzujący się niezdrową dietą, stresem i częstą ekspozycją na toksyny, stawia przed naszym organizmem wiele wyzwań. Wątroba, będąca jednym z kluczowych organów odpowiedzialnych za detoksykację, metabolizm i pr...

2024-07-04 08:44:13
Jak wygląda kurs dla serwisanta pomp ciepła? więcej

Pompy ciepła, zaliczane do nowoczesnych technologii grzewczych, to rozwiązanie, które z pewnością zyskuje na znaczeniu i umacnia swoją pozycję na rynku. Ponieważ tego typu możliwości będą rozwijać się dynamicznie, na uwagę zasługują wszelki...