Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Budowa zaplecza magazynowego – wybór odpowiedniej technologii

Budowa zaplecza magazynowego – wybór odpowiedniej technologii

Data dodania:
2018-07-02 15:00:10

Odpowiednie zaplecze magazynowe to istotny element, bez którego nie mogłoby funkcjonować wiele firm. Niezależnie od rodzaju sprzedawanego czy produkowanego towaru, przedsiębiorstwa potrzebują miejsca, w którym będą mogły go przechowywać. Istotne znaczenie ma oczywiście także zapewnienie właściwych warunków. Planując budowę zaplecza magazynowego warto wziąć pod uwagę hale stalowe produkowane przez firmę Borga.

 

Kto powinien zdecydować się na stalowe hale magazynowe?

 

Hale magazynowe i różnego rodzaju przechowalnie są niezbędne w wielu dziedzinach gospodarki. W przemyśle produkcyjnym służą do magazynowania i przechowywania wyprodukowanych towarów, ale też umożliwiają gromadzenie większej ilości surowców niezbędnych w procesie produkcyjnym. W przypadku hurtowni hale stalowe pozwalają z kolei na zgromadzenie przeznaczonego do sprzedaży asortymentu w większych ilościach. Tego typu obiekty chętnie wykorzystuje się też w przedsiębiorstwach logistycznych i spedycyjnych – wówczas hale magazynowe służą do przechowywania czasowego zmieniających się często przesyłek. Niezależnie od profilu prowadzonej działalności warto zwracać uwagę na jakość tego typu obiektów, ich trwałość oraz ergonomię. Dlaczego warto wybrać hale stalowe?

 

Zalety stalowych hal magazynowych

 

Konstrukcje stalowe mogą stać się podstawą do stworzenia hal o różnym przeznaczeniu. Wykorzystywane jako powierzchnie magazynowe zapewniają duże przestrzenie, a dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji posłużą m. in. do przechowywania produktów wrażliwych na zmiany temperatury. Możliwość elastycznego dostosowania projektu do konkretnych potrzeb to z kolei gwarancja, że ich użytkowanie będzie wygodne i zapewni sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Warto też dodać, że tego typu obiekty można łatwo rozbudować – w razie rozwoju firmy modernizacja hal magazynowych ze stali nie będzie więc stanowiła problemu.

 

Rozwiązania na miarę konkretnych potrzeb

 

Planując budowę hali magazynowej trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jej wielkość. Powierzchnia obiektu powinna być dobrana w taki sposób, aby zapewnić optymalną ilość miejsca do przechowywania towarów, ale też do ich przemieszczania. Dlatego też istotne jest uwzględnienie sposobu składowania produktów. Pracownicy firmy Borga przed zaprojektowaniem hal stalowych najpierw spotykają się z klientem, aby poznać jego potrzeby i oczekiwania. Doradcy mogą dzięki temu określić jakie rozwiązania będą w konkretnym przypadku najlepsze, a tym samym – przygotować projekt hali stalowej zapewniającej odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie towarów w optymalnych warunkach.

 

Najwyższa jakość

 

Budowa hal magazynowych w porównaniu to budynków stawianych metodą tradycyjną, trwa znacznie krócej. Jednocześnie zastosowanie najwyższej jakości materiałów jest gwarancją trwałości hal stalowych i użytkowania ich przez wiele lat. Wszystkie komponenty wykorzystywane przez firmę Borga powstają w jej własnych fabrykach, co pozwala na pełną kontrolę każdego etapu wznoszenia hal magazynowych. Wykwalifikowana ekipa montażowa to z kolei pewność, że projekt obiektu będzie zrealizowany dokładnie, a jednocześnie szybko i sprawnie. Producent hal stalowych Borga oferuje ponadto swoim klientom działania kompleksowe – od przygotowania projektu i niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacji, aż po montaż i inspekcję oddawanej do użytku hali magazynowej. Oczywiście klient otrzymuje też w postaci elektronicznej całą dokumentację końcową projektu obejmującą m. in. rysunki i specyfikacje materiałowe.

2019-02-21 11:39:13
Jak uzyskać kredyt hipoteczny? – poradnik krok po kroku więcej

Kredyt mieszkaniowy to decyzja na wiele lat, dlatego warto przemyśleć ją kilkukrotnie. Wybór najlepszej oferty wymaga zapoznania się z propozycjami wszystkich banków. Sam proces może być czasochłonny. Rozpoczyna się od sprawdzenia dokumentó...

2019-02-19 12:02:04
Najtańsze oc na samochód więcej

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, dlatego niezależnie od wysokości kwoty jaka trzeba zapłacić, nie unikniemy tego kosztu. kwota jest uzalezniona od wielu czynników, najwięcej zapłacą młodzi kierowcy bez doświadczenia. Wyni...

2019-02-01 11:11:16
Praca w sporcie - najbardziej perspektywiczne ścieżki kariery więcej

Współcześnie praca w sporcie nie oznacza tylko i wyłącznie kariery zawodowego sportowca. Sport w XXI wieku potrzebuje specjalistów z różnych okołosportowych branż, którzy współpracują na co dzień zarówno z osobami prywatnymi, sportowcami, j...

LOGO webtree Katalog Ciekawych Stron Internetowych