Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Co Ci będzie potrzebne do stworzenia własnej, unikatowej biżuterii?

Co Ci będzie potrzebne do stworzenia własnej, unikatowej biżuterii?

Data dodania:
2019-08-09 18:11:26

Niemal każdy z nas nosi w sobie pierwiastek twórczy. Perspektywa stworzenia własnego, nawet niewielkiego wyrobu, wyróżniającego się na tle ogólnodostępnych produktów jest bardzo kusząca. Ogrom inspiracji dostępnych w internecie wypełnia naszą głowę pomysłami, zaś szeroki wybór półproduktów do wyrobu biżuterii może początkujących przyprawić o zawrót głowy. Tym z was, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z tworzeniem biżuterii postaramy się podpowiedzieć, w jakie elementy warto się wyposażyć na start.

 

Podstawowe narzędzia i elementy pomocnicze

 

Zanim zabierzemy się do prawdziwie twórczej części swojego nowego hobby, warto na wstępie zgromadzić kilka elementów, które znacząco ułatwią nam pracę. Co więcej, pozwoli to uniknąć niepotrzebnej frustracji podczas procesu twórczego i następującego po niej zniechęcenia. Co wybrać na początek?

 

Do podstawowych narzędzi do wyrobu biżuterii zalicza się: szczypce płaskie (niezwykle pomocne przy mocowaniu metalowych elementów, np. zapięć do bransoletek i naszyjników), szczypce tnące (czyli cążki – do pracy z drutem czy linką jubilerską) oraz szczypce okrągłe (czyli tzw. bociany – służące do zwijania drutu czy formowania kółek). Do pracy z koralikami przyda się z pewnością także wygięta pęseta jubilerska, a np. do filcu - nożyczki.

 

Już od początku swojego hobby, warto zadbać również o dobrą organizację różnorakich elementów biżuteryjnych. Stąd też, do swojej wyprawki biżuteryjnej warto dodać również organizer z przegródkami, dzięki któremu uporządkujemy wszystkie drobniejsze ozdoby i półfabrykaty według ich rodzaju.

 

 

Zaprezentowane narzędzia i organizery okażą się niezbędne w większości technik biżuteryjnych, dlatego szczególnie warto się w nie wyposażyć.

 

Półfabrykaty do biżuterii

                                

Do półfabrykatów zalicza się zarówno elementy zdobnicze, bazowe, jak i wykończeniowe. Pierwsze kroki w nowym hobby można z powodzeniem stawiać wykorzystując zwykłe metalowe półfabrykaty i sztuczne koraliki. Są one świetne do ćwiczeń i nie będzie nam zbytnio szkoda, jeśli pierwszy projekt nie będzie idealny. Stopniowo przechodząc do tworzenia bardziej wyszukanych modeli biżuteryjnych warto postawić na wysoką jakość komponentów, takich jak srebrne półfabrykaty czy inne akcesoria do wyrobu biżuterii, jak np. kamienie szlachetne. Z półfabrykatów na początek warto wybrać zapięcia, kółka montażowe, linkę jubilerską, łapaczki do naszyjników czy bigle do kolczyków.

 

Kamienie do biżuterii

 

W sklepach z półproduktami do wyrobu biżuterii, takich jak http://www.korallo.pl/, znaleźć można mnóstwo kamieni szlachetnych w różnych formach. Dostępne są zarówno koraliki, jak również świetne dla początkujących - gotowe zawieszki z kamieniem, czy też kaboszony. Te ostatnie to nic innego jak kamienie do biżuterii gładko wypolerowane i najczęściej płaskie od spodu (tego rodzaju ozdoby wykorzystuje się np. w technice sutasz czy w hafcie koralikowym).

 

Własnoręczne tworzenie unikatowej biżuterii to zajęcie twórcze i napełniające dumą. Jednak, aby uprawianie nowego hobby niosło ze sobą dużo radości, warto już na początku zadbać o odpowiednie wyposażenie swojego małego warsztatu. Z pomocą odpowiednich narzędzi, kwestie takie, jak mocowanie metalowych elementów okażą się banalnie proste, a dzięki półfabrykatom można cieszyć oko swoim pierwszym dziełem nawet po kilku minutach pracy.

Słowa kluczowe


2019-12-09 10:37:17
Jak wybrać płaszcz – kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór więcej

Płaszcze dostępne na rynku kuszą ciekawymi składami i modnymi kolorami. Każdy z nich jest inny. Jedne są tańsze, inne niebotycznie drogie. Który wybrać, żeby wyglądać świetnie, czuć się wygodnie i nie przepłacić?

 

Rodzaj płas...

2019-12-02 11:42:16
Wynajem podnośników koszowych na Mazowszu więcej

Podnośnik koszowy to jeden z tych pojazdów, który można nazwać bardzo dużym ułatwieniem dla działalności człowieka. Podnośniki koszowe świetnie sprawdzają się w branży budowlanej, ale nie tylko. Nie dziwi więc fakt, że powstaje coraz więcej...

2019-12-02 11:20:06
Jak powstaje stal wysokiej jakości? więcej

Stalowe wyroby wysokiej jakości wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki. Jedną z najważniejszych jest budownictwo. Ze stali powstają wielkopowierzchniowe obiekty, które mają wiele zastosowań w przemyśle oraz rolnictwie. Aby każda hal...