Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Czemu ochrona przeciwsłoneczna jest tak ważna

Czemu ochrona przeciwsłoneczna jest tak ważna

Data dodania:
2020-06-08 14:48:34

Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie czas wypoczynku na plażach i korzystania z kąpieli słonecznych. Słońce  dostarcza nam wiele przyjemności, jednak należy z nich korzystać w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Wystawiając się na ich nadmierne  działanie możemy zniszczyć naszą skórę. Dlatego właściwa ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna zanim wyjdziemy na plażę. Dowiedz się, jak przygotować skórę na lato i zabezpieczyć ją przed słońcem.

 

ochrona przeciwsłoneczna

Jak słońce wpływa na nasz organizm?

Przebywając na słońcu nastawiamy się na dwa rodzaje promieniowania słonecznego: UVA i UVB. Promienie UVB przyczyniają

 się do szybszego starzenia skóry i tworzenia się zmarszczek na twarzy. Nadmierne 

wystawianie skóry na ich działanie może doprowadzić do jej poparzenia.

Promieniowanie UVA może doprowadzić do znacznie poważniejszych problemów, np. niebezpiecznego nowotworu skóry, czyli czerniaka. W przeciwieństwie do działających powierzchniowo promieni UVB, te wnikają głęboko w skórę uszkadzając nasze DNA.


Jak zabezpieczyć skórę przed słońcem i bezpiecznie się opalać?

Chcąc zadbać o swoje zdrowie i młody wygląd skóry warto stosować odpowiednie środki ochrony przeciwsłonecznej. Każda apteka internetowa w ofercie posiada bardzo szeroki wybór tego typu produktów. Czym się kierować wybierając kosmetyki chroniące naszą skórę?

Pierwszym i najważniejszym aspektem jest dobór kremu o odpowiedniej wartości filtra SPF. Im jest ona wyższa, tym większa ochrona skóry przed działaniem promieni słonecznych. Przyjmuje się, że najmniejsza wartość filtra SPF powinna wynosić 30. Nie musimy się obawiać, że wybierając wyższą wartość filtrów nie będziemy się opalać. Nasza skóra również nabierze wspaniałego koloru. Potrwa to jednak nieco dłużej, ale będzie znacznie bezpieczniejsze dla naszej skóry. Szczególnie podczas opalania należy pamiętać, że kosmetyk działa na naszą skórę tylko przez pewien czas, dlatego kremem powinno się aplikować co 2-3 godziny. Warto również, pomimo zapewnień producentów o wodoodporności kosmetyku, po wyjściu z wody nasmarować się kremem ponownie.

Oprócz zabezpieczenia naszego ciała kosmetykami ochronnymi możemy wybrać też odpowiednie godziny do opalania. Najlepiej opalać się przed godziną 11 oraz po godzinie 15, gdy natężenie słońca jest mniejsze, a promieniowanie mniej szkodliwe. Najczęściej popełnianym błędem podczas opalania jest zbyt długie przebywanie na słońcu. Znacznie zdrowszym sposobem jest regularne opalanie, ale krótsze przebywanie na słońcu.

Niektóre miejsca naszego ciała są bardziej narażone na oparzenia, ponieważ skóra jest tam delikatniejsza. To między innymi ramiona, kark i nos. Aby uniknąć oparzenia, warto w tych miejscach zaaplikować większą ilość kremu.

 

Co jeszcze możemy zrobić, aby opalanie było bezpieczne a opalenizna trwała?

Mając na uwadze bezpieczeństwo podczas opalania powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na  regularne nawadnianie organizmu i nakrywanie  głowy. Wówczas możemy być pewni, że nasza słoneczna kąpiel będzie zdrowa i przyjemna.  Aby zatrzymać opaleniznę jak najdłużej warto także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry  po opalaniu. W tym celu po umyciu ciała w letniej wodzie posmaruj je kremem przeznaczonym do aplikacji po opalaniu.

Słowa kluczowe


2020-06-18 16:42:21
Audyt SEM – zwiększ efektywność kampanii Google Ads więcej

Kampania Google Ads dla Twojej strony trwa już od dłuższego czasu i zastanawiasz się czy jest ona prowadzona w sposób poprawny? W tym artykule dowiesz się na jakie obszary warto jest zwrócić uwagę, by móc prowadzić optymalnie kampanię w Goo...

2020-06-08 14:48:34
Czemu ochrona przeciwsłoneczna jest tak ważna więcej

Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie czas wypoczynku na plażach i korzystania z kąpieli słonecznych. Słońce  dostarcza nam wiele przyjemności, jednak należy z nich korzystać w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Wystawiając s...

2020-06-04 15:09:24
Czy opłaca się sprowadzać zabawki z Chin do Polski? więcej

Jeśli wciąż myślisz, że nie warto inwestować w towary z Chin, to pozbawiasz się szansy na rentowny biznes. Import z Chin zmienił się diametralnie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Rynek Dalekiego Wschodu przestał zalewać nas produk...