Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Czy warto katalogować swoje strony?

Czy warto katalogować swoje strony?

Data dodania:
2015-06-01 09:00:43

Wbrew opinii wielu osób, katalogi stron nadal są wartościowym źródłem linkowania serwisów. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach wartościowego katalogowania stron.

 

Przez wiele lat, katalogi stron służyły głównie do pozycjonowania stron w wyszukiwarkach internernetowych. Pozycjonerzy masowo zdobywali wpisy z jak największej ilości katalogów. Powstało nawet kilka programów wspomagających ten proces - w pełni automatycznych czy pół-automatycznych. Nie liczyła się jakość tych wpisów, tylko ich jak największa ilość. Trzeba przyznać, że działało to bardzo dobrze (tzn. miało wpływ na pozycje) do czasu, aż Google nie zaczęło walczyć z tym procesem. Firma zaczęła wypuszczać kolejne aktualizację swojego algorytmu, które skutecznie ten proces niwelowały. Skończyła się era masowego i bezmyślnego katalogowania stron - nastąpiła era wartościowego i przemyślanego dodawania wpisów do katalogów.

                                                                                                 

Jak katalogować strony?

 

Tyle historii, ale czym właściwie jest katalogowanie stron dzisiaj, a kiedyś? Przede wszystkim chodzi tu o jakość. W dużym skrócie, dzisiaj nie liczy się ilość linków prowadzących do naszego serwisu, ale ich jakość. W przełożeniu konkretnie na katalogowanie, chodzi tu przede wszystkim o właściwy dobór katalogów oraz odpowiednie dodawanie wpisów do nich. Dzisiaj używanie programów do automatycznego katalogowania nie jest dobrym pomysłem - może to skończyć się karą dla serwisu w postaci filtra od Google.

 

Jak w takim razie przystąpić do katalogowania naszego serwisu? Czynność tą podzieliłem na 2 etapy:

 

  1. Dobór katalogów stron:

 


 

  1. Dodawanie wpisów do katalogów:

 

 

Warto katalogować strony!

 

Odpowiednie katalogowanie stron może przynieść naprawdę zadowalające efekty. Wpisy w wartościowych i zadbanych katalogach nadal mają pozytywne przełożenie na pozycje naszego serwisu w wynikach naturalnych Google. Musisz jednak pamiętać o kliku podstawowych zasadach takiego sposobu pozyskiwania linków. Kluczową i najważniejszą zasadą jest dzisiaj: nie ilość, a jakość!

 

---

 

Autor: Wojciech Przekop - niezależny specjalista i konsultant SEO. W branży SEO od ponad 7 lat. Prowadził kampanie SEO dla kilkuset firm z Polski i zagranicy. Uczestniczył przy projektach SEO dla największych marek. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kampanii zarówno od strony tzw. White SEO czy Black SEO.

2019-06-13 09:09:50
Szkoły językowe dla ambitnych więcej

Decydując się na szkołę jezykową bardzo często zastanawiamy się którą z dostępnych wybrać. Fakt, iż konkurencja jest duża oznacza, że mamy wybór. Zazwyczaj staramy się przyjrzeć ofercie ponieważ nie każda szkoła charakteryzuje się taka samą...

2019-06-05 12:57:21
Najbardziej przydatne funkcje Microsoft Excel, o których nie miałeś pojęcia więcej

Większość użytkowników pakietu Office wykorzystuje tylko ułamek jego możliwości. Nie inaczej jest w przypadku samego programu Excel. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w poszerzenie kompetencji swoich pracowników, dzięki cz

...
2019-06-03 10:59:40
Diagnoza efektywności pracy i jej znaczenie dla przedsiębiorstwa więcej

Przedsiębiorstwa dążą do poprawy jakości funkcjonowania. Jest to proces, który polega na ciągłym doskonaleniu, a co się z tym wiąże nieustannych badaniach, diagnozowaniu słabości i ich eliminowaniu. Jednym z narzędzi służących poprawie sytu...