Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Czy warto katalogować swoje strony?

Czy warto katalogować swoje strony?

Data dodania:
2015-06-01 09:00:43

Wbrew opinii wielu osób, katalogi stron nadal są wartościowym źródłem linkowania serwisów. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach wartościowego katalogowania stron.

 

Przez wiele lat, katalogi stron służyły głównie do pozycjonowania stron w wyszukiwarkach internernetowych. Pozycjonerzy masowo zdobywali wpisy z jak największej ilości katalogów. Powstało nawet kilka programów wspomagających ten proces - w pełni automatycznych czy pół-automatycznych. Nie liczyła się jakość tych wpisów, tylko ich jak największa ilość. Trzeba przyznać, że działało to bardzo dobrze (tzn. miało wpływ na pozycje) do czasu, aż Google nie zaczęło walczyć z tym procesem. Firma zaczęła wypuszczać kolejne aktualizację swojego algorytmu, które skutecznie ten proces niwelowały. Skończyła się era masowego i bezmyślnego katalogowania stron - nastąpiła era wartościowego i przemyślanego dodawania wpisów do katalogów.

                                                                                                 

Jak katalogować strony?

 

Tyle historii, ale czym właściwie jest katalogowanie stron dzisiaj, a kiedyś? Przede wszystkim chodzi tu o jakość. W dużym skrócie, dzisiaj nie liczy się ilość linków prowadzących do naszego serwisu, ale ich jakość. W przełożeniu konkretnie na katalogowanie, chodzi tu przede wszystkim o właściwy dobór katalogów oraz odpowiednie dodawanie wpisów do nich. Dzisiaj używanie programów do automatycznego katalogowania nie jest dobrym pomysłem - może to skończyć się karą dla serwisu w postaci filtra od Google.

 

Jak w takim razie przystąpić do katalogowania naszego serwisu? Czynność tą podzieliłem na 2 etapy:

 

  1. Dobór katalogów stron:

 


 

  1. Dodawanie wpisów do katalogów:

 

 

Warto katalogować strony!

 

Odpowiednie katalogowanie stron może przynieść naprawdę zadowalające efekty. Wpisy w wartościowych i zadbanych katalogach nadal mają pozytywne przełożenie na pozycje naszego serwisu w wynikach naturalnych Google. Musisz jednak pamiętać o kliku podstawowych zasadach takiego sposobu pozyskiwania linków. Kluczową i najważniejszą zasadą jest dzisiaj: nie ilość, a jakość!

 

---

 

Autor: Wojciech Przekop - niezależny specjalista i konsultant SEO. W branży SEO od ponad 7 lat. Prowadził kampanie SEO dla kilkuset firm z Polski i zagranicy. Uczestniczył przy projektach SEO dla największych marek. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kampanii zarówno od strony tzw. White SEO czy Black SEO.

2019-03-22 12:40:13
Rozliczenie podatku liniowego i PIT-36L więcej

Podatek liniowy jest jednym ze sposobów opodatkowania w Polsce. Oznacza możliwość opodatkowania jedną stawką, niezależną od dochodów, która obecnie wynosi 19%. Z zasady polega więc na tym, że podatek zawsze wykazuje tą samą stawkę bez wzglę...

2019-03-18 11:10:52
Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę? więcej

Udało Ci się zgromadzić nadwyżkę finansową i chcesz, by pracowała na zysk? Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie kapitału – pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

Lokaty bankowe to produkt...

2019-03-04 15:37:22
Link building, content marketing, optymalizacja — podstawy SEO więcej

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google wymaga wiedzy z wielu różnorodnych dziedzin. Tylko łącząc rozliczne działania i wykonując je w sposób zaplanowany oraz regularny jesteśmy w stanie osiągnąć oczekiwany efekt w postaci odpowiedniej p...