Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Czy warto katalogować swoje strony?

Czy warto katalogować swoje strony?

Data dodania:
2015-06-01 09:00:43

Wbrew opinii wielu osób, katalogi stron nadal są wartościowym źródłem linkowania serwisów. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach wartościowego katalogowania stron.

 

Przez wiele lat, katalogi stron służyły głównie do pozycjonowania stron w wyszukiwarkach internernetowych. Pozycjonerzy masowo zdobywali wpisy z jak największej ilości katalogów. Powstało nawet kilka programów wspomagających ten proces - w pełni automatycznych czy pół-automatycznych. Nie liczyła się jakość tych wpisów, tylko ich jak największa ilość. Trzeba przyznać, że działało to bardzo dobrze (tzn. miało wpływ na pozycje) do czasu, aż Google nie zaczęło walczyć z tym procesem. Firma zaczęła wypuszczać kolejne aktualizację swojego algorytmu, które skutecznie ten proces niwelowały. Skończyła się era masowego i bezmyślnego katalogowania stron - nastąpiła era wartościowego i przemyślanego dodawania wpisów do katalogów.

                                                                                                 

Jak katalogować strony?

 

Tyle historii, ale czym właściwie jest katalogowanie stron dzisiaj, a kiedyś? Przede wszystkim chodzi tu o jakość. W dużym skrócie, dzisiaj nie liczy się ilość linków prowadzących do naszego serwisu, ale ich jakość. W przełożeniu konkretnie na katalogowanie, chodzi tu przede wszystkim o właściwy dobór katalogów oraz odpowiednie dodawanie wpisów do nich. Dzisiaj używanie programów do automatycznego katalogowania nie jest dobrym pomysłem - może to skończyć się karą dla serwisu w postaci filtra od Google.

 

Jak w takim razie przystąpić do katalogowania naszego serwisu? Czynność tą podzieliłem na 2 etapy:

 

  1. Dobór katalogów stron:

 


 

  1. Dodawanie wpisów do katalogów:

 

 

Warto katalogować strony!

 

Odpowiednie katalogowanie stron może przynieść naprawdę zadowalające efekty. Wpisy w wartościowych i zadbanych katalogach nadal mają pozytywne przełożenie na pozycje naszego serwisu w wynikach naturalnych Google. Musisz jednak pamiętać o kliku podstawowych zasadach takiego sposobu pozyskiwania linków. Kluczową i najważniejszą zasadą jest dzisiaj: nie ilość, a jakość!

 

---

 

Autor: Wojciech Przekop - niezależny specjalista i konsultant SEO. W branży SEO od ponad 7 lat. Prowadził kampanie SEO dla kilkuset firm z Polski i zagranicy. Uczestniczył przy projektach SEO dla największych marek. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kampanii zarówno od strony tzw. White SEO czy Black SEO.

2020-01-17 11:13:49
Onboarding pracownika - wszystko co musisz o nim wiedzieć. więcej

Onboarding pracownika, czyli wprowadzenie nowej osoby do firmy, jest procesem, który każdy z nas przechodzi w czasie rozpoczynania nowej pracy. Dzięki temu osoba, która rozpoczyna swoją karierę w murach danej firmy, nie jest przytłoczona na...

2020-01-17 11:00:34
Dlaczego warto przechowywać dane w chmurze? więcej

Od wielu lat chmura obliczeniowa zyskuje coraz większą liczbę aktywnych użytkowników, a to za sprawą walorów funkcjonalnych i bezpieczeństwa, jakie wiąże się z magazynowaniem danych. Dzięki olbrzymiej mocy i ilości oferowanego miejsca, prze...

2020-01-03 11:22:38
Rynek pracy w Krakowie – co warto wiedzieć? więcej

Rynek pracy w Krakowie prężnie się rozwija. Za sprawą dynamicznych zmian, znalezienie zatrudnienia w stolicy województwa małopolskiego jest łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Zwłaszcza przedstawiciele zawodów deficytowych nie powinni na...