Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Dach idealny – o czym należy pamiętać?

Dach idealny – o czym należy pamiętać?

Data dodania:
2018-10-12 11:46:24

Dach nad głową. Daje gwarancję bezpieczeństwa, spokój, pewność, że możemy poczuć się dobrze we własnym domu. To synonim ciepła i komfortu. I jedna z najważniejszych części budynku. Dobry dach i komin to coś, o czym powinniśmy pomyśleć już wcześniej i dobrze zaplanować ich wykonanie. Żeby móc we własnym lokum znaleźć wytchnienie, musimy być pewni, że chroni nas naprawdę solidna konstrukcja. O czym należy pamiętać? Jak się ustrzec przed problemami? Podpowiadamy!

 

Ochroń się

 

Pierwszym krokiem do zabezpieczenia naszej rodziny jest wybranie odpowiedniego budulca. Do tego profesjonalny montaż dachówek, rozplanowanie łat i przejść.

 

Dobra dachówka to taka, która uchroni nas przed różnymi zjawiskami atmosferycznymi. Wykonana z solidnych materiałów sprawi, że nie będą nam straszne mróz, wiatr, opady deszczu. Dodatkowo spowoduje, że budynek nie będzie tracił ciepła i, co za tym idzie, zwiększał naszych rachunków za ogrzewanie.

 

Solidna konstrukcja to jeszcze jedna zaleta: wszyscy domownicy będą oddzieleni od źródeł hałasu. Spokojny sen zagwarantuje blachodachówka nieprzepuszczająca uciążliwych dźwięków z zewnątrz.

 

Bezpieczny kominek

 

Jednym z najistotniejszych elementów przygotowania budowli do zamieszkania jest wyposażenie jej w niezawodny komin, jak np. system kominowy Uniwersal, który charakteryzuje się efektywnym i bezpiecznym odprowadzaniem spalin o temperaturze 60-600 °C.

 

System ten sprawdzi się przy piecach CO i kominkach na wszystkie rodzaje paliw. Odporna na działanie kwasów rura szamotowa i możliwość wykorzystywania go w warunkach dużego zawilgocenia sprawią, że będziemy mogli poczuć się w naszym lokum całkowicie spokojnie. Wieczory przy ogniu staną się codziennością.

 

Rura szamotowa w najlepszym systemie to gwarancja najwyższej szczelności – nawet podczas trwającego godzinę pożaru sadzy. Rozwiązanie jest zgodne z normą EN 13063-1, EN 13063-2.

 

Taka konstrukcja to pewność, że nasza rodzina jest w pełni bezpieczna. Dom to przecież miejsce, w którym powinniśmy móc doświadczać spokoju. Odpowiednia pokrywa budynku i komin nam to umożliwią.

 

Pomoc fachowca

 

Żeby zadaszenie i wszystkie jego elementy były wykonane w sposób profesjonalny, należy zdecydować się na skorzystanie z pomocy dekarza. Profesjonalista w swoim fachu nie tylko wykona swoją pracę, ale również podpowie i doradzi jakie materiały wybrać, na co postawić.

 

Z dachem nie ma żartów. To jeden z najistotniejszych fragmentów konstrukcji naszego azylu. By gwarantował bezpieczeństwo i komfort, musi być stworzony przez eksperta. By nigdy nas nie zawiódł, chronił przed deszczem, chłodem i wiatrem. I pozwalał cieszyć się ciepłem domowego ogniska.

2019-06-27 18:46:29
Jakie są zalety wirtualnych kart wielowalutowych? więcej

W ostatnich latach wirtualne karty wielowalutowe zyskują na dużej popularności wśród ludzi kochających podróże i zagraniczne zakupy. Wiele osób wciąż jednak nie chce się zdecydować na otworzenie niezależnego rachunku wielowalutowego, a to w...

2019-06-13 09:09:50
Szkoły językowe dla ambitnych więcej

Decydując się na szkołę jezykową bardzo często zastanawiamy się którą z dostępnych wybrać. Fakt, iż konkurencja jest duża oznacza, że mamy wybór. Zazwyczaj staramy się przyjrzeć ofercie ponieważ nie każda szkoła charakteryzuje się taka samą...

2019-06-05 12:57:21
Najbardziej przydatne funkcje Microsoft Excel, o których nie miałeś pojęcia więcej

Większość użytkowników pakietu Office wykorzystuje tylko ułamek jego możliwości. Nie inaczej jest w przypadku samego programu Excel. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w poszerzenie kompetencji swoich pracowników, dzięki cz

...