Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Detektyw zdradza kłopoty społeczeństwa!

Detektyw zdradza kłopoty społeczeństwa!

Data dodania:
2016-01-19 16:38:37

Zawód detektywa niesie za sobą ogromną odpowiedzialność ; są mu powierzane ludzkie sekrety i dramaty, bierze czynny udział w wielu z nich. Przez lata pracy i praktyki ma pełen obraz problemów dręczących współczesnego człowieka. Co jest nasza zmorą, a co zdarza się rzadko? - opowiada nam prywatny detektyw w Poznaniu - www.detektyw-sektor.pl

 

Trendy i tendencje

Zlecenia dla agencji detektywistycznej można podzielić na dwie główne kategorie - częste i popularne, oraz bardzo rzadkie. Do tych najbardziej powszednich należą sprawy dotyczące:

Do zleceń pojawiających się rzadko zaliczamy zaś:

Już ta krótka lista wskazuje pewne tendencje ; do detektywa zgłasza się więcej osób prywatnych niż firm, a zlecenia dotyczą w większości spraw rodzinnych i prywatnych, rzadziej gospodarczych i służbowych. Wiele z nich ma na celu jedynie tak zwane sprawdzenie potencjalnego kontrahenta, wspólnika, pracownika. Nie każde śledztwo detektywa kończy się kompletem dowodów obciążających sprawdzanego - czasem podejrzenia okazują się bezpodstawne, a wręczone zlecającemu dokumenty potwierdzają niewinność obiektu sprawy.

                                                 

Problemy ludzi

Z przychodzących przez lata pracy zleceń wyłania się pewien obraz społecznych problemów i zmor; wszak człowiek udaje się do detektywa w ramach tak zwanej ostatniej deski ratunku, gdy wszelkie inne metody i służby zawodzą. Nasz detektyw ma zatem dość ciekawe obserwacje społeczne. Okazuje się, że absolutnym numerem jeden na liście problemów jest zdrada i niewierność ; zarówno w małżeństwie,jak i związkach nieformalnych, Polacy zdradzają na potęgę i całkiem nieźle się kryją. Rekordziści potrafili przetrwać kilka lat żyjąc na dwie rodziny, dwie pary znajomych i niemalże dwie tożsamości. Następne na niechlubnej liście są ukryte majątki i konta ; niestety, te sprawy często są powiązane z ustanowieniem i egzekwowaniem alimentów na własne dziecko. Okazuje się, że niektórzy uważają rozstanie z partnerem za upoważniające do wykreślenia z życiorysu faktu posiadania potomka, oraz tego, że ów potomek musi coś jeść i gdzieś mieszkać.

Następne są wszelakie oszustwa - finansowe, podatkowe, ubezpieczeniowe, mieszkaniowe… Niestety, kombinowanie mamy nadal we krwi i ilość wykrytych machlojek nawet doświadczonego profesjonalistę potrafi zaskoczyć.

 

Recepta

Nie istnieje cudowne i ostateczne rozwiązanie tego rodzaju problemów; są bowiem częścią pokrętnej ludzkiej natury. Nie ma nic bardziej skomplikowanego niż ludzkie relacje ; każda jest specyficzna i niepowtarzalna.

Za to wszelakie oszustwa to coś, z czym jako społeczeństwo powinniśmy zacząć walczyć, przyzwyczajenie bowiem ( “wszyscy zawsze tak robią”) nie jest dobrym usprawiedliwieniem dla społecznego przyzwolenia.

O ile milej i spokojniej byłoby żyć bez tej wszechobecnej podejrzliwości…?

2020-01-17 11:13:49
Onboarding pracownika - wszystko co musisz o nim wiedzieć. więcej

Onboarding pracownika, czyli wprowadzenie nowej osoby do firmy, jest procesem, który każdy z nas przechodzi w czasie rozpoczynania nowej pracy. Dzięki temu osoba, która rozpoczyna swoją karierę w murach danej firmy, nie jest przytłoczona na...

2020-01-17 11:00:34
Dlaczego warto przechowywać dane w chmurze? więcej

Od wielu lat chmura obliczeniowa zyskuje coraz większą liczbę aktywnych użytkowników, a to za sprawą walorów funkcjonalnych i bezpieczeństwa, jakie wiąże się z magazynowaniem danych. Dzięki olbrzymiej mocy i ilości oferowanego miejsca, prze...

2020-01-03 11:22:38
Rynek pracy w Krakowie – co warto wiedzieć? więcej

Rynek pracy w Krakowie prężnie się rozwija. Za sprawą dynamicznych zmian, znalezienie zatrudnienia w stolicy województwa małopolskiego jest łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Zwłaszcza przedstawiciele zawodów deficytowych nie powinni na...