Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Detektyw zdradza kłopoty społeczeństwa!

Detektyw zdradza kłopoty społeczeństwa!

Data dodania:
2016-01-19 16:38:37

Zawód detektywa niesie za sobą ogromną odpowiedzialność ; są mu powierzane ludzkie sekrety i dramaty, bierze czynny udział w wielu z nich. Przez lata pracy i praktyki ma pełen obraz problemów dręczących współczesnego człowieka. Co jest nasza zmorą, a co zdarza się rzadko? - opowiada nam prywatny detektyw w Poznaniu - www.detektyw-sektor.pl

 

Trendy i tendencje

Zlecenia dla agencji detektywistycznej można podzielić na dwie główne kategorie - częste i popularne, oraz bardzo rzadkie. Do tych najbardziej powszednich należą sprawy dotyczące:

Do zleceń pojawiających się rzadko zaliczamy zaś:

Już ta krótka lista wskazuje pewne tendencje ; do detektywa zgłasza się więcej osób prywatnych niż firm, a zlecenia dotyczą w większości spraw rodzinnych i prywatnych, rzadziej gospodarczych i służbowych. Wiele z nich ma na celu jedynie tak zwane sprawdzenie potencjalnego kontrahenta, wspólnika, pracownika. Nie każde śledztwo detektywa kończy się kompletem dowodów obciążających sprawdzanego - czasem podejrzenia okazują się bezpodstawne, a wręczone zlecającemu dokumenty potwierdzają niewinność obiektu sprawy.

                                                 

Problemy ludzi

Z przychodzących przez lata pracy zleceń wyłania się pewien obraz społecznych problemów i zmor; wszak człowiek udaje się do detektywa w ramach tak zwanej ostatniej deski ratunku, gdy wszelkie inne metody i służby zawodzą. Nasz detektyw ma zatem dość ciekawe obserwacje społeczne. Okazuje się, że absolutnym numerem jeden na liście problemów jest zdrada i niewierność ; zarówno w małżeństwie,jak i związkach nieformalnych, Polacy zdradzają na potęgę i całkiem nieźle się kryją. Rekordziści potrafili przetrwać kilka lat żyjąc na dwie rodziny, dwie pary znajomych i niemalże dwie tożsamości. Następne na niechlubnej liście są ukryte majątki i konta ; niestety, te sprawy często są powiązane z ustanowieniem i egzekwowaniem alimentów na własne dziecko. Okazuje się, że niektórzy uważają rozstanie z partnerem za upoważniające do wykreślenia z życiorysu faktu posiadania potomka, oraz tego, że ów potomek musi coś jeść i gdzieś mieszkać.

Następne są wszelakie oszustwa - finansowe, podatkowe, ubezpieczeniowe, mieszkaniowe… Niestety, kombinowanie mamy nadal we krwi i ilość wykrytych machlojek nawet doświadczonego profesjonalistę potrafi zaskoczyć.

 

Recepta

Nie istnieje cudowne i ostateczne rozwiązanie tego rodzaju problemów; są bowiem częścią pokrętnej ludzkiej natury. Nie ma nic bardziej skomplikowanego niż ludzkie relacje ; każda jest specyficzna i niepowtarzalna.

Za to wszelakie oszustwa to coś, z czym jako społeczeństwo powinniśmy zacząć walczyć, przyzwyczajenie bowiem ( “wszyscy zawsze tak robią”) nie jest dobrym usprawiedliwieniem dla społecznego przyzwolenia.

O ile milej i spokojniej byłoby żyć bez tej wszechobecnej podejrzliwości…?

2020-07-29 08:30:26
Jak wybrać perfumy, dopasowane do Twojego charakteru? więcej

Perfumy muszą pasować do Twojego charakteru. W przeciwnym wypadku poczujesz się jak w za dużych spodniach lub za małej bluzce. Wybór właściwych perfum pozwala na zwieńczenie stylizacji i pewność siebie. Jak wybrać perfumy, dopasowane do T...

2020-07-15 09:23:32
Czemu infolinia jest taka ważna w sklepie internetowym? więcej

Zdecydowana większość klientów o zakupach przez internet myśli w kategoriach oszczędności. Zarówno jeżeli chodzi o niższe ceny towarów jak i oszczędność czasu. Obsługując na odległość, sklep internetowy musi minimalizować ryzyko niezad...

2020-06-18 16:42:21
Audyt SEM – zwiększ efektywność kampanii Google Ads więcej

Kampania Google Ads dla Twojej strony trwa już od dłuższego czasu i zastanawiasz się czy jest ona prowadzona w sposób poprawny? W tym artykule dowiesz się na jakie obszary warto jest zwrócić uwagę, by móc prowadzić optymalnie kampanię w Goo...