Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Drzwi prawe i lewe - jak je rozpoznać i dobrać?

Drzwi prawe i lewe - jak je rozpoznać i dobrać?

Data dodania:
2021-09-23 15:19:58

Umiejętne dobranie drzwi do konkretnych pomieszczeń to dość trudne zadanie. Często domownicy stają przed sporym dylematem, ponieważ zastanawiają się w jakie rozwiązania zainwestować swoje pieniądze - drzwi prawe czy lewe. To, że klamka znajduje się po prawej stronie drzwi, nie oznacza od razu tego, iż drzwi są prawe. Warto poznać podstawowe tajniki na temat doboru drzwi, tak aby ostateczne zakupy nie przysporzyły większych problemów. 

 

Drzwi prawe i lewe - jak je rozpoznać? Kluczowe różnice

 

Jeśli zainteresowani chcą określić, czy biorą pod lupę drzwi lewe, czy też może drzwi prawe muszą przed nimi stanąć. Wystarczy otworzyć je do siebie (pociągnąć w swoją stronę) i sprawdzić po której stronie znajdują się zawiasy. To właśnie na tej podstawie określa się kategorię drzwi w podanym wyżej zakresie. W razie jakichś wątpliwości o poradę można poprosić sprzedawców.

 

Podana zasada obowiązuje praktycznie przy wszystkich rodzajach drzwi. Mogą to być drzwi pasywne, zewnętrzne, wewnętrzne, przeszklone czy też pełne. Jak widać najważniejsze jest to, aby określić swoje potrzeby i udać się do sklepu po wymarzone rozwiązania. Nieco inaczej sprawa ma się, gdy klienci chcą zakupić drzwi rewersyjne (w tym przypadku działa to na odwrót). 

 

Z pozoru kłopot mogą sprawić również ukryte zawiasy. Nie jest to skomplikowane, ponieważ zawiasy zawsze znajdują się po przeciwległej stronie od klamki. Wystarczy wybrać odpowiednie drzwi Zamość i zdecydować się na wersję prawą lub lewą.

 

Jak dobrać drzwi do aranżowanych wnętrz? Kilka porad

 

Jeśli klienci wiedzą już czym są drzwi lewe prawe powinni podjąć ostateczną decyzję, co do wyboru optymalnych drzwi do aranżowanych wnętrz. Pomocny może okazać się doświadczony architekt. Przeanalizowanie wszelkich ofert sprawi, że domownicy dobiorą idealne drzwi prawe lewe do sypialni, pokoju dziecięcego, pokoju gościnnego czy też gabinetu. Warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami:

Wszystko opiera się na dokonaniu solidnych analiz, najlepiej w oparciu o plan mieszkania. O wsparcie można poprosić bardziej doświadczone osoby, które kupowały już drzwi i wiedzą na ten temat nieco więcej. Większą popularnością we współcześnie projektowanych nieruchomościach cieszą się drzwi w wersji prawej. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby zdecydować się na opcję lewą. 

2021-09-23 15:19:58
Drzwi prawe i lewe - jak je rozpoznać i dobrać? więcej

Umiejętne dobranie drzwi do konkretnych pomieszczeń to dość trudne zadanie. Często domownicy stają przed sporym dylematem, ponieważ zastanawiają się w jakie rozwiązania zainwestować swoje pieniądze - drzwi prawe czy lewe. To, że klamka znaj...

2021-09-22 13:16:33
Bezprzewodowy światłowód AirFiber - najważniejsze informacje więcej

Bezprzewodowy światłowód AirFiber pozwala na zwiększenie przepustowości sieci. Warto rozważyć wdrożenie nowej technologii, aby poprawić jakość połączenia. To innowacyjne rozwiązanie, które znacznie podwyższa komfort korzystania z internetu....

2021-08-31 10:32:04
Wysokiej jakości naklejki na ścianę więcej

Decydując się na ozdoby ścienne, bardzo wiele osób skupia się na wzorach i kolorach, zapominając, jak duże znaczenie ma ich trwałość. Odpowiednie materiały i sposób naniesienia druku to gwarancja tego, że wraz z biegiem czasu można będzie p...