Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Drzwi prawe i lewe - jak je rozpoznać i dobrać?

Drzwi prawe i lewe - jak je rozpoznać i dobrać?

Data dodania:
2021-09-23 15:19:58

Umiejętne dobranie drzwi do konkretnych pomieszczeń to dość trudne zadanie. Często domownicy stają przed sporym dylematem, ponieważ zastanawiają się w jakie rozwiązania zainwestować swoje pieniądze - drzwi prawe czy lewe. To, że klamka znajduje się po prawej stronie drzwi, nie oznacza od razu tego, iż drzwi są prawe. Warto poznać podstawowe tajniki na temat doboru drzwi, tak aby ostateczne zakupy nie przysporzyły większych problemów. 

 

Drzwi prawe i lewe - jak je rozpoznać? Kluczowe różnice

 

Jeśli zainteresowani chcą określić, czy biorą pod lupę drzwi lewe, czy też może drzwi prawe muszą przed nimi stanąć. Wystarczy otworzyć je do siebie (pociągnąć w swoją stronę) i sprawdzić po której stronie znajdują się zawiasy. To właśnie na tej podstawie określa się kategorię drzwi w podanym wyżej zakresie. W razie jakichś wątpliwości o poradę można poprosić sprzedawców.

 

Podana zasada obowiązuje praktycznie przy wszystkich rodzajach drzwi. Mogą to być drzwi pasywne, zewnętrzne, wewnętrzne, przeszklone czy też pełne. Jak widać najważniejsze jest to, aby określić swoje potrzeby i udać się do sklepu po wymarzone rozwiązania. Nieco inaczej sprawa ma się, gdy klienci chcą zakupić drzwi rewersyjne (w tym przypadku działa to na odwrót). 

 

Z pozoru kłopot mogą sprawić również ukryte zawiasy. Nie jest to skomplikowane, ponieważ zawiasy zawsze znajdują się po przeciwległej stronie od klamki. Wystarczy wybrać odpowiednie drzwi Zamość i zdecydować się na wersję prawą lub lewą.

 

Jak dobrać drzwi do aranżowanych wnętrz? Kilka porad

 

Jeśli klienci wiedzą już czym są drzwi lewe prawe powinni podjąć ostateczną decyzję, co do wyboru optymalnych drzwi do aranżowanych wnętrz. Pomocny może okazać się doświadczony architekt. Przeanalizowanie wszelkich ofert sprawi, że domownicy dobiorą idealne drzwi prawe lewe do sypialni, pokoju dziecięcego, pokoju gościnnego czy też gabinetu. Warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami:

Wszystko opiera się na dokonaniu solidnych analiz, najlepiej w oparciu o plan mieszkania. O wsparcie można poprosić bardziej doświadczone osoby, które kupowały już drzwi i wiedzą na ten temat nieco więcej. Większą popularnością we współcześnie projektowanych nieruchomościach cieszą się drzwi w wersji prawej. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby zdecydować się na opcję lewą. 

2022-01-18 10:01:24
Sposoby na pozyskanie lajków na Instagram więcej

Wiele osób myśli dziś o związaniu swojej kariery zawodowej z Instagramem. Medium to stwarza ogromne możliwości pod względem zyskania popularności czy promocji własnej marki, więc i chętnych do zostania Instagramerem nie brakuje. Jak jednak ...

2022-01-17 11:48:48
Świąteczna galeria własnego autorstwa. Obrazy do samodzielnego pomalowania więcej

Techniki artystyczne cały czas się rozwijają, dzięki czemu zwolennicy sztuki i malowania wynajdują dla siebie ciekawe propozycje na tworzenie wspaniałych obrazów. Przykładem jest malowanie numerowe. To jeden z najpopularniejszych sposobów n...

2022-01-04 13:38:44
Ubezpieczenie OCP a OCS – czym się różnią? więcej

W usługach związanych z sektorem transportowym działania realizowane zarówno przez przewoźnika, jak i spedytora wiążą się z pewnego rodzaju ryzykiem – takim jak kradzież ładunku czy jego zniszczenie. Dlatego w przypadku tych zawodów warto z...