Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Gdzie szukać pierwszych doświadczeń zawodowych?

Gdzie szukać pierwszych doświadczeń zawodowych?

Data dodania:
2020-10-07 12:27:37

Jesteś szczęśliwym studentem kierunku dziennego? I z czasem pomiędzy wieczornym piwem, a dziennym odsypianiem zarwanej nocki na wykładzie, zaczynasz się zastanawiać, czy nie byłoby warto zacząć szukać pracy związanej z Twoim kierunkiem? Albo właśnie trzymasz w ręku pracę licencjacką i uświadamiasz sobie, że już warto poszukać pierwszej poważnej pracy? Z artykułu dowiesz się gdzie szukać pracy, i dlaczego warto poszukiwać jej na portalach z ogłoszeniami.

Czy warto szukać w innych miejscach niż portal z ogłoszeniami o pracę?

Zanim omówimy korzyści związane z szukaniem pracy na wyspecjalizowanych w tym portalach, przeanalizujmy inne opcje. Wiele osób szuka pracy po znajomości, jednak czy na pewno chciałbyś dostać posadę tylko dlatego, że jesteś czyjąś córką czy znajomą? Przekonanie pracodawcy swoimi umiejętnościami potrafi przynieść znacznie więcej satysfakcji, niż kombinowanie i bycie na łasce znajomych osób. Kolejną opcją która jest często wykorzystywana przez poszukujących, jest odwiedzanie siedzib różnych firm i instytucji, gdzie myślimy że moglibyśmy znaleźć pracę. Jednak często nasze CV tonie wśród innych. A kiedy rzeczywiście ktoś jest poszukiwany na dane stanowisko, firma i tak publikuje ogłoszenie i nierzadko w ogólne nie patrzy na stertę CV leżących od paru miesięcy.

Plusy korzystania z portali ogłoszeniowych

Wchodząc na portal oprace.pl, możesz być pewien, że w końcu znajdziesz najlepszą ofertę dzięki której rozpędzisz swoją karierę. Na portalu z ogłoszeniami o pracę możesz znaleźć zarówno oferty staży jak i pracy na etat. Dużym plusem portali ogłoszeniowych jest różnorodność ofert z wielu miast. Niektóre firmy oferują opcję pracy zdalnej, także poszukiwanie ofert w miastach nawet oddalonych o setki kilometrów wchodzi w grę! A może któraś oferta tak Ciebie zachwyci, że się dla niej przeprowadzisz?

Jak znaleźć pierwsze doświadczenie?

Taka jest prawda, że nie mając doświadczenia, nie warto nakręcać się na porządne posady i wysoką pensję. Nierzadko najpierw należy spędzić kilka miesięcy na nawet darmowym stażu, albo pracując na ułamek etatu. Jednak jeżeli w Twoim CV znajdzie się pierwsze doświadczenie, zobaczysz że więcej pracodawców będzie przychylało się pozytywnie do Twojej kandydatury. Jednak najważniejsza kwestia, o której powinieneś pamiętać to cierpliwość w dążeniu do celu. Będą dni kiedy zmęczenie i frustracja wezmą górę nad chęcią do rozwoju kariery. Jednak warto mieć w wyobraźni cel i wytrwale dążyć do zbierania pierwszych doświadczeń!

2020-12-02 08:46:45
Zarządzanie systemem CRM w małej firmie – 5 przydatnych wskazówek więcej

Dziś również małe firmy z reguły nie mogą obyć się bez systemu CRM. Nawet ograniczony budżet nie jest przeszkodą, aby korzystać z zalet takiego oprogramowania. Oto pięć wskazówek dotyczących skutecznego zarządzania systemem CRM.

 

...
2020-11-19 14:55:38
Inwestowanie w kontrakty futures więcej

Jedną z najpopularniejszych możliwości dostępnych dla inwestorów na Forex są kontrakty futures. Zanim zdecydujesz się zainwestować realne pieniądze w instrumenty pochodne, warto najpierw poznać ich specyfikę, poczytać o możliwościach maksym...

2020-11-19 14:45:58
Pora wyposażyć się w urządzenie do szybkiego i wygodnego odkażania rąk więcej

Obecnie dużą wagę przykłada się do dezynfekowania rąk, ale stosowanie klasycznych rozwiązań okazuje się być mało efektowne. Mycie ich mydłem pod bieżącą wodą nie zapewni najwyższego poziomu higieny i ochrony przed patogenami. Dużo lepiej sp...