Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Ile kosztuje strona www?

Ile kosztuje strona www?

Data dodania:
2015-12-11 15:43:27

Zanim zamówisz: Ile kosztuje strona? Tego typu pytania zadawane są na wielu forach internetowych niemal codziennie. Koszt stworzenia strony internetowej w dużej mierze zależy od klienta. Nie trzeba być ekspertem aby się domyślić, że im większa strona, tym będzie ona droższa. W głowach internautów panuje przekonanie, że największy koszt to cena programisty, który linijka po linijce buduje dla nas stronę. To błędne myślenie. Nikt już nie pisze stron w "pajączku" czy edytorach. Od tego są skrypty.

 

Warto zacząć od wspomnianych wyżej skryptów. Klient może wybrać czy chce darmowy, czy płatny. W wielu przypadkach nie ma sensu sięgać po płatne skrypty, bo wymagają częstych aktualizacji. Darmowe są dopracowane, całkiem nieźle zabezpieczone i przede wszystkim proste w dostępie. Zaraz po skryptach istotne są podstrony.

                                                                

 

Nie każdy wie, że bardzo ważna jest ilość podstron. Im więcej podstron chcemy, tym więcej będziemy musieli zapłacić za stronę. Nie każdy też wie, że agencjom wcale nie chodzi o samo dodanie podstrony. To akurat proste zajęcie, które kosztuje niewiele czasu. Chodzi o optymalizację każdej podstrony, content i przygotowanie do procesu pozycjonowania. Wyszukiwarki internetowe muszą mieć łatwy dostęp do podstron, dlatego programista musi ustalić słowa kluczowe i podporządkować tym słowom tekst na podstronie. Koszt tekstów zależy od klienta. Może on zlecić to agencji marketingowej, a może poszukać copywritera na własną rękę. Teksty nie są przesadnie drogie, dlatego nie wpłyną one wyraźnie na kosztorys witryny.

 

Ostatnim elementem są moduły oraz grafika. Moduł to plik, który ma jakieś zadanie na stronie. Może to być zwykły skrypt pokazujący ilość odwiedzin, a równie dobrze może to być zaawansowane zabezpieczenie. Ilość skryptów odpowiada za cenę. Jeśli chodzi o grafikę, to ważna jest responsywność. Grafik przy pomocy programisty musi sprawić, aby strona dobrze uruchamiała się na urządzeniach mobilnych. Blisko 30% ruchu w Internecie generowane jest z urządzeń mobilnych.

 

Co wpływa na koszt strony?

- Rodzaj skryptu

- Ilość podstron

- Ilość modułów

- Grafika

- Responsywność

- Doświadczenie agencji

 

Planujesz stworzenie nowej strony i zastanawiasz się ile będzie kosztować? Zapytaj w Agencji Interaktywnej WiWi - http://wiwi.pl

 

2019-03-22 12:40:13
Rozliczenie podatku liniowego i PIT-36L więcej

Podatek liniowy jest jednym ze sposobów opodatkowania w Polsce. Oznacza możliwość opodatkowania jedną stawką, niezależną od dochodów, która obecnie wynosi 19%. Z zasady polega więc na tym, że podatek zawsze wykazuje tą samą stawkę bez wzglę...

2019-03-18 11:10:52
Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę? więcej

Udało Ci się zgromadzić nadwyżkę finansową i chcesz, by pracowała na zysk? Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie kapitału – pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

Lokaty bankowe to produkt...

2019-03-04 15:37:22
Link building, content marketing, optymalizacja — podstawy SEO więcej

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google wymaga wiedzy z wielu różnorodnych dziedzin. Tylko łącząc rozliczne działania i wykonując je w sposób zaplanowany oraz regularny jesteśmy w stanie osiągnąć oczekiwany efekt w postaci odpowiedniej p...