Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Import maszyn z Chin a Certyfikat CCC

Import maszyn z Chin a Certyfikat CCC

Data dodania:
2022-04-04 10:22:33

Import maszyn powinien być za każdym razem bardzo starannie przygotowany oraz przemyślany. Zainteresowani powinni się zająć nie tylko wybraniem odpowiednich maszyn oraz dostawców, ale też uzyskaniem niezbędnych certyfikatów i dokumentów. Jednym z przykładów jest certyfikat CCC. Jest on wymagany dla określonych towarów, które są wprowadzane do obrotu na chińskim rynku.

 

Co to jest certyfikat CCC? 

 

Certyfikat CCC powstał dopiero w 2002 roku na skutek połączenia systemów kontroli CCIB oraz CCEE. Obejmuje swoim zasięgiem wybrane towary, które są dopuszczane do obrotu na terenie Chin. Maszyny oraz produkty, które nie będą posiadać takiego certyfikatu (mimo wymogu) zostaną zatrzymane przez Urząd Celny. Jak widać certyfikacja CCC to bardzo poważne zagadnienie, którego inwestorzy z Chin nie powinni lekceważyć.

 

Certyfikat CCC - jakich maszyn dotyczy?

 

Sprawdzając import z Chin krok po kroku warto dowiedzieć się w pierwszej kolejności tego jakich konkretnie maszyn dotyczy certyfikat CCC. Chodzi m.in. o takie maszyny, urządzenia I części, jak:

 

Maszyny z Chin cieszą się dużą popularnością, lecz każdy transport musi być wykonany z głową i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Certyfikat CCC w Europie działa na podobnej zasadzie, co obowiązujący na rynku europejskim certyfikat zgodności CE. 

 

Jak uzyskać certyfikat CCC na maszyny z Chin?

 

Kluczową kwestią dla potencjalnych inwestorów może być to ile kosztuje transport z Chin oraz jak zabrać się za uzyskanie omawianego certyfikatu CCC na maszyny z Chin. Ważną rolę odgrywają w tym wszystkim doświadczeni pośrednicy.

 

Chiński certyfikat CCC uzyskuje się poprzez złożenie stosownych dokumentów do chińskich władz. Później czeka się na ich akceptację i otrzymanie kodu CCC Factory wraz z listą wymogów. Towary muszą przejść niezbędne testy laboratoryjne, tak aby zakup maszyny z Chin mógł się odbyć z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa (legalnie).

 

Testowanie towarów jest równoznaczne z przeprowadzeniem audytu fabryki. Na samym końcu przyznaje się certyfikat CCC. To właśnie dzięki temu maszyny z Chin można wyposażyć w specjalne oznaczenia CCC. Mając na względzie certyfikat CCC a CE warto pamiętać o tym, że CE jest niezbędny, aby realizować import maszyn z Chin, natomiast CCC pełni znaczącą rolę dla towarów sprzedawanych na rynku chińskim. Testy odnawia się po 5 latach od ich przeprowadzenia. 

2022-05-17 15:19:38
Copywriter angielski - jakie korzyści wniesie do Twojego biznesu? więcej

Dobry copywriting to jeden z najważniejszych elementów decydujących o sukcesie firmy w sieci. Chwytliwe hasła reklamowe i fachowo napisane teksty przyciągają uwagę potencjalnych klientów i wzbudzają w nich zainteresowanie ofertą firmy....

2022-05-10 14:10:48
Opakowania styropianowe dla producentów AGD więcej

Opakowania styropianowe wykorzystywane są w gastronomii, bo bardzo dobrze utrzymują ciepło, ale ich zastosowanie jest o wiele szersze. Z powodzeniem stosuje się je w branży medycznej podczas transportu środków farmakologicznych i materiałów...

2022-05-10 10:22:06
Poznaj wady i zalety blatów kuchennych z kamienia! więcej

Kuchnia to serce każdego domu, dlatego tak bardzo dbamy o jej wygląd i funkcjonalność. Jest silnie eksploatowana, więc każdy element wyposażenia powinien być solidny i trwały, aby mógł służyć nam przez wiele lat. Meble kuchenne powinny być ...