Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jak nauczyć dziecka języka obcego?

Jak nauczyć dziecka języka obcego?

Data dodania:
2019-11-20 15:59:19

Naukę języka obcego najlepiej zaczynać od najmłodszych lat. Wtedy dziecko lepiej przyswaja wiedzę i ma większą szansę na perfekcyjne opanowanie i późniejszą swobodną komunikację w danym języku.

 

Od czego zacząć?

 

Jak wiadomo, dzieci najlepiej uczą się nowych treści przez zabawę. Nie można wymagać od trzylatków zapamiętywania nowych słówek i odpytywania z nich, bo na to przyjdzie stosowny czas. Najmłodsze dzieci uczą się nieświadomie, słuchając, co się doi nich mówi lub przez obserwowanie. Warto więc zacząć od przyjemnych gier i zabaw, np. kolorowanek i łamigłówek, które są podpisane słówkami w języku obcym. Tak samo dobre efekty przynosi oglądanie bajek – połączenie obrazu i dźwięku to najlepszy sposób na przyswajanie obcych słów bez żadnej presji.

 

E-booki oraz audiobooki, programy edukacyjne

 

Od trochę starszych dzieci wymaga się zdecydowanie więcej, ale również nie można ich zmuszać do nauki. Jeśli od początku dziecko będzie chętnie sięgało po obcojęzyczne książki i zabawki, to później samo powinno chcieć rozwijać swoją wiedzę z czystej ciekawości. Z pomocą mogą przyjść na tym etapie nauki e-booki lub audiobooki. Wystarczy zwykły czytnik lub tablet, aby dziecko mogło każdego dnia czytać, choć kilka stron książeczki. Bardzo popularne są także różne programy edukacyjne, za pomocą których poznawanie gramatyki i nowych słów jest czystą przyjemnością dla dziecka w każdym wieku. Łączenie dźwięku i koloru, rozwiązywanie łamigłówek, ćwiczenia uczące logicznego myślenia to klucz do sukcesu w nauce malucha.

 

Bardzo pomocne może być też słuchanie, bajek czy rozmówek. Jeśli dziecko jest młodsze i nie umie jeszcze dłużej skupić uwagi na jednej czynności, wtedy można zakładać mu słuchawki na uszy podczas zabawy. 

 

Kursy zagraniczne dla dzieci

 

Przychodzi taki czas, kiedy warto pomyśleć o nauce języka za granicą. W wielu dobrych szkołach językowych można wybrać kurs łączony, wyjeżdżając razem z dzieckiem. Rodzice mogą także zdecydować się na samodzielny wyjazd zagraniczny dziecka, jeśli jest starsze i nie ma obaw co do jego samodzielności.  Może to być np. kurs wakacyjny lub zorganizowany w czasie ferii zimowych, kiedy to można połączyć naukę z ciekawą formą zagospodarowania wolnego czasu. Oprócz sporej dawki wiedzy dziecko osłucha się języka na co dzień, uczestnicząc w wycieczkach i rozmowach z rówieśnikami. Zapozna się z kulturą i tradycją innego kraju i nauczy się samodzielności.

 

Jak wybrać odpowiedni kurs językowy?

 

Tu pojawia się często problem. Zdarzają się przypadki, że wybór szkoły okazał się nietrafiony. Grupa jest za bardzo lub za mało zaawansowana, a dziecko nie może się w  niej odnaleźć. Warunki zakwaterowania okazują się także nie za dobre i generalnie wiele rzeczy odbiega od wcześniejszych ustaleń. Warto więc przed opłaceniem kursu poprosić o pomoc doradcę, który w każdej szanującej się szkole jest i udziela stosownej pomocy. Zanim dziecko wyruszy po raz pierwszy na samodzielny wyjazd językowy - https://kursy.atas.pl, warto zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół organizacyjny takiej wyprawy. Ważna jest sama podróż i odbiór dziecka  z lotniska czy dworca, stopień zaawansowania grupy, ilość obcokrajowców na kursie (wymiana doświadczeń międzynarodowych jest cenna!), miejsce zamieszkania i warunki lokalowe, dojazd na kurs oraz atrakcje dodatkowe. Te wszystkie czynniki decydują o tym, jakie dziecko będzie się czuło w obcym miejscu i w jakim stopniu przyswoi nową wiedzę językową.

2019-12-09 10:37:17
Jak wybrać płaszcz – kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór więcej

Płaszcze dostępne na rynku kuszą ciekawymi składami i modnymi kolorami. Każdy z nich jest inny. Jedne są tańsze, inne niebotycznie drogie. Który wybrać, żeby wyglądać świetnie, czuć się wygodnie i nie przepłacić?

 

Rodzaj płas...

2019-12-02 11:42:16
Wynajem podnośników koszowych na Mazowszu więcej

Podnośnik koszowy to jeden z tych pojazdów, który można nazwać bardzo dużym ułatwieniem dla działalności człowieka. Podnośniki koszowe świetnie sprawdzają się w branży budowlanej, ale nie tylko. Nie dziwi więc fakt, że powstaje coraz więcej...

2019-12-02 11:20:06
Jak powstaje stal wysokiej jakości? więcej

Stalowe wyroby wysokiej jakości wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki. Jedną z najważniejszych jest budownictwo. Ze stali powstają wielkopowierzchniowe obiekty, które mają wiele zastosowań w przemyśle oraz rolnictwie. Aby każda hal...