Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jak odpowiednie poszewki na pościel mogą ożywić pokój dziecka?

Jak odpowiednie poszewki na pościel mogą ożywić pokój dziecka?

Data dodania:
2021-05-14 12:06:16

Urządzając pokój dziecka, musimy zadbać o to, żeby był on nie tylko funkcjonalny, ale też kolorowy, radosny i przytulny. Aby dziecko chciało w nim przebywać, musi to być miejsce atrakcyjne i intrygujące. A jak to zrobić, aby nie przesadzić z kolorami? Najlepiej zastosować ciekawe i radosne dodatki. Sprawdź, jak odpowiednie poszewki na pościel mogą ożywić pokój dziecięcy.  

 

Poszewki na pościel z ulubionym motywem

 

Małym domownikom często przychodzą do głowy niecodzienne pomysły dotyczące urządzania własnego pokoju. Dziewczynki chciałyby, aby ich sypialnia przypominała komnatę księżniczki, a chłopcy za to marzą o łóżku w kształcie wyścigówki lub o motywie piłkarskim. Warto słuchać potrzeb naszych pociech, ale co zrobić, kiedy nie chcemy nadwyrężać domowego budżetu na spełnienie wygórowanych wymagań maluchów?

 

Doskonałym sposobem na kompromis są ciekawe poszewki na pościel. Najlepiej, jeśli pozwolimy dziecku samodzielnie wybrać wzór czy motyw. Ulubiona postać z bajki czy gry z pewnością ożywi pokój malucha i sprawi, że będzie on chętniej w nim przebywał. Jeśli nasze dziecko interesuje się piłką nożną, może to być poszwa z motywem boiska lub podobizną ulubionego piłkarza. Gdy nasz maluch lubi zwierzęta, to możemy pokusić się o poszewkę właśnie z takimi wzorami. Możliwości mamy naprawdę wiele. 

 

Kolorowy i radosny dodatek w pomieszczeniu

 

A co, jeśli nasza pociecha nie ma specjalnych wymagań co do wystroju wnętrza? W takiej sytuacji najlepiej dobrać radosną i kolorową poszewkę. Dobrze, jeśli będzie ona dopasowana do stylu całego wnętrza i tworzyła z nim spójną całość. Oczywiście nie oznacza to, że wszystko musi być w jednym kolorze — wręcz przeciwnie. Gdy cały pokój utrzymany jest w stonowanych barwach, kolorowa poszwa na kołdrę ożywi wnętrze i nada mu ciekawego akcentu. 

 

Kolorowe poszewki, a funkcję poznawcze 

 

W przypadku młodszych dzieci kolorowe poszewki z ciekawymi wzorami nie tylko ożywią wnętrze, ale wpłyną pozytywnie na rozwijanie funkcji poznawczych. Maluch będzie zapamiętywał kolory, kształty i wzory, co wpłynie pozytywnie na jego umysł — rozwinie on swoją pamięć, kreatywność, a do tego nauczy się rozpoznawania poszczególnych kolorów i kształtów (oczywiście z pomocą rodziców). 

 

Dobrym pomysłem jest także zakup poszewki, która dyskretnie pomoże dziecku w nauce. Nadrukowane cyfry, litery, a nawet tabliczka mnożenia sprawią, że maluch podświadomie będzie zaznajamiał się z danymi informacjami i je po prostu zapamięta. 

2021-05-31 10:33:48
Czarna sukienka damska Lavard więcej

Moda damska to nie tylko ubiór, ale także styl życia. Jest ponadto manifestem społecznym i wyrazem licznych wydarzeń. Przez lata zaczęła pełnić coraz więcej ról. To moda jest przyczynkiem rewolucji i zmian światopoglądowych.

 

2021-05-24 21:47:07
Orange Flex – sieć w aplikacji bez tajemnic więcej

Atrakcyjna i elastyczna oferta komórkowa, brak zobowiązań i super wygodne płatności w formie subskrypcji? Nas to nie dziwi. Tak jak sieć w aplikacji. Sprawdź, co to jest Orange Flex i dlaczego warto dołączyć do Generacji Flex.

 

S...

2021-05-24 08:24:40
Jak oszczędzać na codziennych zakupach? więcej

Domowy budżet powinien być odpowiednio zaplanowany, by wystarczył na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Co jednak zrobić, jeżeli planujemy dodatkowe wydatki związane z naszym hobby lub wakacjami? Poznaj kilka prostych sposobów, by zaoszczęd...