Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jak oszczędzać na codziennych zakupach?

Jak oszczędzać na codziennych zakupach?

Data dodania:
2021-05-24 08:24:40

Domowy budżet powinien być odpowiednio zaplanowany, by wystarczył na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Co jednak zrobić, jeżeli planujemy dodatkowe wydatki związane z naszym hobby lub wakacjami? Poznaj kilka prostych sposobów, by zaoszczędzić dodatkowe środki podczas codziennych zakupów!

 

Nie odmawiaj sobie niczego, ale dobrze wszystko zaplanuj!

 

Spontaniczne decyzje podejmowane dopiero po przekroczeniu progu sklepu nie wyjdą na dobre Twojej kieszeni. Zanim udasz się do pobliskiego supermarketu, weź kartkę i długopis, zajrzyj do lodówki i sprawdź, czego tak naprawdę Ci brakuje. Może niektórym produktom niedługo skończy się termin na spożycie i warto po nie sięgnąć w pierwszej kolejności, zamiast kupować nowe? Zapobiegniesz w ten sposób zmarnowania wydanych wcześniej pieniędzy.

 

Koniecznie przejrzyj gazetki sklepów spożywczych, które znajdują się w pobliżu Twojego domu. Możesz je przejrzeć również w Internecie, chociażby korzystając ze swojego telefonu. Znajdziesz tam aktualne promocje na produkty spożywcze, chemię gospodarczą i inne przedmioty codziennego użytku. Wcześniejszy wybór konkretnego artykułu zaoszczędzi Twój czas spędzony w sklepie i zapobiegnie pokusie sięgnięcia po jego droższy wariant. Stokrotka gazetka to jedna z tych broszur, która umożliwia codzienne oszczędzanie. Sięgnąć możesz również po Ziko gazetka, by odnaleźć odpowiednie ceny, które nie nadwyrężą Twojej kieszeni. Jeżeli wszystko masz już zanotowane, to...

 

Odpowiednio przygotuj się do wyjścia na zakupy.

 

Aby nie ulec pokusom nadmiernych wydatków podczas zakupów, koniecznie zjedz coś przed udaniem się do sklepu. Udowodniono bowiem, że osoby, które przeglądają półki supermarketów z pustym żołądkiem, dużo więcej pieniędzy zostawiają przy sklepowej kasie. Oprócz tego zabierz ze sobą ulubioną muzykę i odtwarzaj ją na słuchawkach, by nie poddać się marketingowym melodiom sklepowym. Działają one na Twoją podświadomość, wydłużając Twój czas spędzony w sklepie i zachęcając do zakupu nowości sprzedażowych. Skuteczne będzie również pozostawienie karty debetowej w domu i zabranie ze sobą tylko ograniczonej ilości gotówki.

 

Kiedy będziesz już w sklepie, działaj szybko i zdecydowanie

 

Pamiętaj o swoich założeniach i planach. Odwróć swoją uwagę od kuszących reklam i odrzuć pokusę zakupu dziesięciopaku batonów, tylko dlatego, że jeden z nich jest gratis. Korzystniejsze będzie również zabranie ze sobą małego koszyka zamiast wózka. Udaj się tylko w te rejony sklepowych regałów, na których znajdują się produkty z Twojej listy.

 

Uwierz w swoją silną wolę i ciesz się zyskami

 

Oszczędzanie na codziennych zakupach wcale nie jest trudne, tylko wymaga pewnej samokontroli i wprawy. Przede wszystkim opiera się na procesie planowania i konkretnej realizacji. Będąc wiernym tym działaniom, nawet się nie spostrzeżesz, jak Twój domowy budżet się wzmocni. Pozwoli Ci to na przeznaczenie zaoszczędzonych środków na inny, dowolny cel.

 

2021-05-31 10:33:48
Czarna sukienka damska Lavard więcej

Moda damska to nie tylko ubiór, ale także styl życia. Jest ponadto manifestem społecznym i wyrazem licznych wydarzeń. Przez lata zaczęła pełnić coraz więcej ról. To moda jest przyczynkiem rewolucji i zmian światopoglądowych.

 

2021-05-24 21:47:07
Orange Flex – sieć w aplikacji bez tajemnic więcej

Atrakcyjna i elastyczna oferta komórkowa, brak zobowiązań i super wygodne płatności w formie subskrypcji? Nas to nie dziwi. Tak jak sieć w aplikacji. Sprawdź, co to jest Orange Flex i dlaczego warto dołączyć do Generacji Flex.

 

S...

2021-05-24 08:24:40
Jak oszczędzać na codziennych zakupach? więcej

Domowy budżet powinien być odpowiednio zaplanowany, by wystarczył na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Co jednak zrobić, jeżeli planujemy dodatkowe wydatki związane z naszym hobby lub wakacjami? Poznaj kilka prostych sposobów, by zaoszczęd...