Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jak powstaje stal wysokiej jakości?

Jak powstaje stal wysokiej jakości?

Data dodania:
2019-12-02 11:20:06

Stalowe wyroby wysokiej jakości wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki. Jedną z najważniejszych jest budownictwo. Ze stali powstają wielkopowierzchniowe obiekty, które mają wiele zastosowań w przemyśle oraz rolnictwie. Aby każda hala spełniała swoje zadanie jak najdłużej i zapewniała komfortowe oraz bezpieczne warunki pracy, musi być wykonana z wysokiej jakości stali.

 

Stalowe komponenty budowlane, a żywotność hali

 

Wysoka trwałość stalowej konstrukcji zależna jest od kliku czynników, są nimi m.in. dobrze przygotowane fundamenty, prawidłowe użytkowanie obiektu, solidny i precyzyjny montaż oraz wysokiej jakości komponenty budowlane. Innym elementem, który należy również bardzo poważnie brać pod uwagę jest zabezpieczenie komponentów przed działaniem wszelkich czynników atmosferycznych i korozją. Aby zminimalizować ryzyko powstawania rdzy, montaż takich materiałów powinien być wykonywany przez wykwalifikowanych pracowników, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i precyzji działania dbają o idealne spasowanie elementów oraz dają gwarancję, że ochronna powłoka w żadnym miejscu nie ulegnie uszkodzeniu.

 

                                                      

 

Kształtowniki zimnogięte – niezbędne elementy wykorzystywane w stalowej konstrukcji

 

Profile zimnogięte są nieodłączną częścią obiektów ze stali. Największe zastosowanie w halach konstruowanych z elementów prefabrykowanych mają tzw. zetowniki (kształtowniki typu Z), które montuje się metodą na zakładkę. Używane są jako rygle ścienne oraz płatwie dachowe. Profil Z odpowiada bezpośrednio za estetykę stalowego obiektu, komponent ten sprawia, że ściany i dachy budynków mają równą powierzchnię mimo zastosowania okładzin o dużej wielkości. Innym, bardzo istotnym i jednocześnie popularnym elementem jest profil C, który w potocznej nazwie określany jest jako ceownik. Kształtowniki tego rodzaju montowane są w otworach przeznaczonych na drzwi i okna. Jednak również takie profile mają swoje zastosowanie jako rygle ścienne. Zarówno zetowniki jak i ceowniki produkowane są z materiału walcowanego, jakim jest ocynkowana stalowa taśma, natomiast kształtowane są na zimno. Istnieją również profile wytwarzane na specjalne zamówienia klientów, takie jak kształtowniki S (esowniki), które zamówić można m.in. na stronie: https://www.komponentybudowlane.pl/.

 

                                                        

 

Trwałe pokrycie dachów

 

Dach jest elementem, który w znaczącej części wpływa na estetykę całego budynku i stanowi swoiste zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi. Blachodachówka to rodzaj pokrycia dachowego, które cieszy się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów. Niska masa pojedynczych elementów, wygląd przypominający niemal bliźniaczo dachówkę ceramiczną, wysoka trwałość i niewygórowana cena to jej największe zalety. Blachodachówkę wytwarza się w specjalnej maszynie, która profiluje według wzoru wprowadzony do niej arkusz ocynkowanej blachy. W urządzeniu zachodzą takie procesy jak: natłuszczanie, formowanie oraz przycinanie, aby uzyskać powtarzalne wymiary elementów. Blacha, z której produkowana jest blachodachówka jest obustronnie zabezpieczona, aby zachowywała wieloletnią trwałość.

Słowa kluczowe


2019-12-09 10:37:17
Jak wybrać płaszcz – kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór więcej

Płaszcze dostępne na rynku kuszą ciekawymi składami i modnymi kolorami. Każdy z nich jest inny. Jedne są tańsze, inne niebotycznie drogie. Który wybrać, żeby wyglądać świetnie, czuć się wygodnie i nie przepłacić?

 

Rodzaj płas...

2019-12-02 11:42:16
Wynajem podnośników koszowych na Mazowszu więcej

Podnośnik koszowy to jeden z tych pojazdów, który można nazwać bardzo dużym ułatwieniem dla działalności człowieka. Podnośniki koszowe świetnie sprawdzają się w branży budowlanej, ale nie tylko. Nie dziwi więc fakt, że powstaje coraz więcej...

2019-12-02 11:20:06
Jak powstaje stal wysokiej jakości? więcej

Stalowe wyroby wysokiej jakości wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki. Jedną z najważniejszych jest budownictwo. Ze stali powstają wielkopowierzchniowe obiekty, które mają wiele zastosowań w przemyśle oraz rolnictwie. Aby każda hal...