Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jak szybko i tanio założyć sklep internetowy?

Jak szybko i tanio założyć sklep internetowy?

Data dodania:
2019-05-29 18:08:40

Wraz z powstaniem internetu nasze życia diametralnie się zmieniły. Możliwe stało się nie tylko streamowanie filmów lub granie w gry internetowe, ale także prowadzenie często niezwykle skomplikowanych działalności gospodarczych, takich jak sklepy internetowe.

 

Dlaczego warto mieć sklep internetowy?

 

Prowadząc działalność gospodarcza polegającą na handlu stacjonarnym, bardzo szybko można dojść do wniosku, że osiągnęło się pewien limit przychodu, którego w żaden sposób nie da się przekroczyć. Odpowiedzialne za to są przede wszystkim kłopoty z dotarciem do nowych klientów, którzy zwyczajnie nie będą odwiedzać danego sklepu, skoro w pobliżu swojego miejsca zamieszkania mają nawet setki innych.

 

Z tego też powodu tak bardzo opłacalne dla prowadzenia handlu, jest przeniesienie się ze sprzedażą do internetu. Sklep internetowy to przede wszystkim niczym nieograniczony zasięg, który zapewnia dostęp do ogromnej ilości klientów.

 

Chęci to jednak jedno, a rzeczywistość to drugie. Często osoby chcące prowadzić taką formę handlu zupełnie nie wiedzą, jak się za nią zabrać. Jak można szybko i tanio założyć sklep internetowy?

 

Sprawy formalne

 

Aby móc prowadzić sklep internetowy, konieczne jest tak samo, jak w przypadku prowadzenia sklepu stacjonarnego, zrealizowanie kilku spraw formalnych związanych z jego obecnością w sieci.

 

Przede wszystkim należy wykupić domenę, pod której adresem znajdować się będzie nasz sklep. Zdecydowanie poleca się kupować domeny z rozszerzeniem .pl oraz unikane w nazwie polskich znaków, co może skutecznie ograniczyć zasięg sklepu i wykluczyć z grona klientów osoby spoza kraju. Koszt takiej domeny to koło 50-100 złotych rocznie.

 

Kolejnym krokiem, prawdopodobnie najważniejszym z punktu widzenia sukcesu komercyjnego danego sklepu, jest stworzenie samego sklepu internetowego. Zrealizować to można na dwa sposoby: albo zlecić wykonanie indywidualnego projektu strony, co jest niezwykle kosztowne, albo też skorzystać z platform sklepowych oferujących gotowe oprogramowanie sklepu wraz z szablonem graficznym i wsparciem technicznym. Takie oprogramowanie jako usługa opłacana miesięcznym abonamentem jest bardzo popularną formą prowadzenia bizensu e-commerce. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalne rozwiązanie niż kupowanie dedykowanego skryptu dla sklepu. Powstaje jednak pytanie, na jaką platformę się zdecydować?

 

Jakie oprogramowanie sklepu internetowego wybrać?

 

Choć rynek e-commerce jest niezwykle rozbudowany i naszpikowany różnego rodzaju innowacyjnymi rozwiązaniami, to jednak wybór konkretnego usługodawcy nie jest aż taki wcale trudny. Wystarczy zadać sobie pytanie, co do danego sklepu będzie potrzebne.

 

Przede wszystkim liczy się to, aby był on łatwy i intuicyjny w obsłudze. Zarówno pod kątem budowy i ustawiania według szablonów wszystkich jego wizualnych, jak i też technicznych detali, ale również od strony użytkowej już działającego sklepu.

 

Dodatkowo konieczne jest, aby dana platforma e-commerce zapewniała pełną integrację naszego nowego sklepu z dostępnymi hurtowniami, portalami aukcyjnymi, internetowymi porównywarkami cen, a także kompatybilność z systemami erp i aplikacjami kurierskimi.

 

W dobie dzisiejszej informatyzacji nie można również zapominać o pełnym wsparciu dla szybkich internetowych płatność. Zarówno tych z banków stacjonarnych, jak i istniejących w pełni cyfrowo.

 

Jaki powinien paść wybór?

 

Patrząc na powyższe wymagania i oczekiwania co do zakładanego sklepu internetowego, nie można wybrać inaczej niż platformę Sky-Shop.pl (https://sky-shop.pl/). Jak to jednak dokładnie działa?

 

Po wybraniu właśnie tego dostawcy klient otrzymuje dostęp do panelu administracyjnego i z poziomu jego obsługi ma pełen wgląd w to, jak dany sklep będzie wyglądał, jak również otrzymuje pełną kontrolę nad jego zatowarowaniem, cenami itd.

 

To, co wyróżnia Sky-Shop.pl na tle konkurencji, to fakt, że za stosunkowo niski abonament, użytkownik dostaje sklep wyposażony właściwie we wszystko to, co obecnie jest potrzebne do prowadzenia takiego biznesu. Dodatkowo w cenie sklepu jest pełne wsparcie techniczne, a niezwykła łatwość obsługi całej platformy jest jej dużą zaletą. Nie można też zapomnieć o integracji z ponad 200 hurtowniami w całej Polsce, dzięki której rozwój sklepu stanie się jeszcze łatwiejszy.

2019-08-09 18:11:26
Co Ci będzie potrzebne do stworzenia własnej, unikatowej biżuterii? więcej

Niemal każdy z nas nosi w sobie pierwiastek twórczy. Perspektywa stworzenia własnego, nawet niewielkiego wyrobu, wyróżniającego się na tle ogólnodostępnych produktów jest bardzo kusząca. Ogrom inspiracji dostępnych w internecie wypełnia nas...

2019-08-09 17:27:16
Wszystko, co warto wiedzieć o Internecie mobilnym więcej

Łączenie się z siecią za pomocą smartfona to w dzisiejszych czasach standard. Na co zwrócić uwagę wybierając Internet mobilny? Jaką prędkość oferuje ta technologia? Jaki dopasować pakiet danych do swoich potrzeb?

 

Technologia...

2019-07-25 11:35:05
Kredytowy obraz statystycznego Polaka więcej

Banki komercyjne, które działają na terenie naszego kraju, są coraz bardziej otwarte na współpracę z Polakami. Okazuje się, że zobowiązanie kredytowe posiada nawet co drugi dorosły mieszkaniec Polski. Co ciekawe, jesteśmy uznawani za wiaryg...