Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jak transportować ciężkie materiały na terenie budowy?

Jak transportować ciężkie materiały na terenie budowy?

Data dodania:
2019-10-28 13:45:28

Transport ciężkiego materiału na budowie może być problematyczny zwłaszcza w przypadku trudnego podłoża i niestabilnego gruntu. Jak sobie poradzić z tym problemem?

 

Ciężki materiał na budowie – jak sobie z nim poradzić?

 

Inwestycje budowlane bywają zaskakujące. Wiążą się z obowiązkiem zastosowania różnych materiałów budowlanych, które w niektórych przypadkach są wielkogabarytowe i bardzo nietypowe. Transport i montaż takich elementów bywa więc bardzo skomplikowany i kłopotliwy. Nieprawidłowe przechowywanie czy przewożenie materiałów wiąże się z ich zniszczeniem lub utratą właściwości. Z tego względu zadbanie o tak istotny etap, jakim jest transport stanowi klucz do efektu i zadowolenia klienta. Jak zorganizować pracę w trudnych warunkach z nietypowym materiałem? Rozwiązań jest naprawdę wiele, i to niezależnie od rodzaju zlecenia, miejsca montażu ciężkiego materiału oraz warunków terenowych tam panujących. Warto skorzystać m.in. z oferty firmy Uplifter proponującej nie tylko sprzedaż i leasing maszyn, ale również ich wynajem. Z tego względu praca z nietypowym materiałem o wielkich gabarytach lub nietypowym kształcie nie będzie już problemem dla żadnej firmy. W ofercie https://uplifter.pl znajdziemy urządzenia efektywne i zapewniające najwyższe bezpieczeństwo pracowników. Dostępne są mini żurawie, manipulatory, żurawie przemysłowe, żurawie dekarskie, przyssawki do szyb, a także windy dekarskie. Która z tych maszyn będzie doskonała do transportu wielkogabarytowego szkła i szyby okiennej?

 

Mini żuraw, czyli najlepszy sposób na montaż szkła

 

Jedną z najlepszych maszyn do montażu stolarki okiennej na wysokich kondygnacjach i trudnym, grząskim podłożu jest mini żuraw. Sprzęty Maeda dostępne w asortymencie firmy Uplifter różni nośność, a także wysokość podnoszenia. Wyróżnia je obecność takich dodatków jak blokady podpór, a także możliwość sterowania wygodnym joystickiem. Udźwig maksymalny maszyn Maeda może wynosić maksymalnie 8 ton, natomiast wysokość haka to blisko 26 metrów. Wbrew pozorom, mini dźwigi mogą pracować nie tylko na zewnątrz budynku, ale również wewnątrz. Nie straszne im strome pagórki, zbocza, grząski teren czy ciasne pomieszczenia. Mini żurawie wyposażone w łańcuchy gumowe i podpory chroniące podłoże, dlatego mogą pracować również wewnątrz muzeów i kościołów, których podłoga jest zwykle pokryta delikatnym kamieniem. Mini żurawie mają nie tylko niewielki nacisk, ale również minimalne gabaryty, co daje im możliwość poruszania się przez klasyczne drzwi w budynku, a także windę. Do czego jeszcze służą mini żurawie? Te funkcjonalne i bezpieczne urządzenia można wykorzystać nie tylko do transportu i montażu szkła oraz szyb, ale również do budowy czy konserwacji maszyn. Są nieocenione w przemyśle różnej gałęzi, halach, inwestycjach budowlanych, warsztatach i obszarach, które nie są osiągalne dla innych maszyn. Mini żurawie są funkcjonalne, łatwe w obsłudze i nie sprawiają problemu w przypadku ich transportu. Maszyny te można bowiem przewozić na małej ciężarówce, a nawet przyczepie. Te cechy sprawiają, że praca z mini dźwigami jest szybka, sprawna i bezkonkurencyjna!

2019-12-09 10:37:17
Jak wybrać płaszcz – kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór więcej

Płaszcze dostępne na rynku kuszą ciekawymi składami i modnymi kolorami. Każdy z nich jest inny. Jedne są tańsze, inne niebotycznie drogie. Który wybrać, żeby wyglądać świetnie, czuć się wygodnie i nie przepłacić?

 

Rodzaj płas...

2019-12-02 11:42:16
Wynajem podnośników koszowych na Mazowszu więcej

Podnośnik koszowy to jeden z tych pojazdów, który można nazwać bardzo dużym ułatwieniem dla działalności człowieka. Podnośniki koszowe świetnie sprawdzają się w branży budowlanej, ale nie tylko. Nie dziwi więc fakt, że powstaje coraz więcej...

2019-12-02 11:20:06
Jak powstaje stal wysokiej jakości? więcej

Stalowe wyroby wysokiej jakości wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki. Jedną z najważniejszych jest budownictwo. Ze stali powstają wielkopowierzchniowe obiekty, które mają wiele zastosowań w przemyśle oraz rolnictwie. Aby każda hal...