Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jak uzyskać kredyt hipoteczny? – poradnik krok po kroku

Jak uzyskać kredyt hipoteczny? – poradnik krok po kroku

Data dodania:
2019-02-21 11:39:13

Kredyt mieszkaniowy to decyzja na wiele lat, dlatego warto przemyśleć ją kilkukrotnie. Wybór najlepszej oferty wymaga zapoznania się z propozycjami wszystkich banków. Sam proces może być czasochłonny. Rozpoczyna się od sprawdzenia dokumentów, a kończy na wycenie nieruchomości. Warto uzbroić się w cierpliwość.

 

Staranie się o uzyskanie kredytu hipotecznego może okazać się procesem dość zawiłym. Zwłaszcza, gdy zajmujemy się tym samodzielnie. Nic więc dziwnego, że ludzie po prostu gubią się wśród tak wielu informacji. Każdy bank ma własną, indywidualną ofertę kredytową. Aby poznać każdą z nich, potrzeba wiele czasu. Możesz jednak skorzystać ze wsparcia doradcy kredytowego, który jest wynagradzany przez bank, dlatego Ty nie musisz nic płacić za jego pomoc. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na: https://malychabusinessfinance.com.

 

Wybór banku i wypełnienie wniosku kredytowego

 

Przebrnąłeś już przez wszystkie oferty banków i planujesz złożyć wniosek kredytowy? Być może wybrałeś tylko jeden bank, ale czy wiesz, że możesz złożyć kilka wniosków? Zwykle dowiadujemy się tego dopiero podejmując współpracę z ekspertem kredytowym. Zachęci Cię on do wypełnienia dokumentów dla kilku banków, ponieważ da Ci to porównanie i zabezpieczenie w razie, gdyby któryś odrzucił Twój wniosek. Doradca mieszkaniowy pomoże Ci również negocjować warunki i może pośredniczyć w załatwianiu spraw bankowych. Wesprze Cię także przy wypełnianiu wszystkich dokumentów i dostarczy je do banków. A jest to naprawdę ogromne wsparcie, ponieważ trzy wnioski kredytowe zajmują całą ryzę papieru!

 

Analiza kredytowa dokonywana przez bank

 

kredyt hipoteczny

Kiedy już dostarczysz do banku swój wniosek kredytowy, zostanie przeprowadzona czteroetapowa analiza kredytowa. Po pierwsze, bank sprawdzi wszystkie dostarczone przez Ciebie dokumenty pod względem poprawności, ważności oraz kompletności. Jeśli okaże się, że wnioski są poprawne, przychodzi czas na drugi etap, czyli analizę finansowo-osobistą. Oznacza to po prostu, że bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Następnie nadchodzi moment na możliwość akceptacji wniosku pod względem obowiązujących w danym banku regulacji prawnych. Na koniec dokonuje on wyceny nieruchomości w oparciu o jej stan techniczny.

 

Doradca kredytowy – cenna pomoc czy niepotrzebny kłopot?

 

Jak można łatwo zauważyć, proces starania się o kredyt mieszkaniowy jest długi i często zawiły. Jeśli nie masz czasu, by dobrze przeanalizować swoją sytuację finansową i wybrać najlepszą ofertę bankową, skorzystaj z pomocy doradcy kredytowego. To nic nie kosztuje, a z pewnością przyniesie wiele korzyści. Zaoszczędzisz dzięki temu wiele czasu i pieniędzy. Chcesz poznać więcej szczegółów na temat kredytu hipotecznego i wsparcia eksperta kredytowego? Zajrzyj na: https://malychabusinessfinance.com/kredyt-hipoteczny-krok-kroku/.

 

2019-06-27 18:46:29
Jakie są zalety wirtualnych kart wielowalutowych? więcej

W ostatnich latach wirtualne karty wielowalutowe zyskują na dużej popularności wśród ludzi kochających podróże i zagraniczne zakupy. Wiele osób wciąż jednak nie chce się zdecydować na otworzenie niezależnego rachunku wielowalutowego, a to w...

2019-06-13 09:09:50
Szkoły językowe dla ambitnych więcej

Decydując się na szkołę jezykową bardzo często zastanawiamy się którą z dostępnych wybrać. Fakt, iż konkurencja jest duża oznacza, że mamy wybór. Zazwyczaj staramy się przyjrzeć ofercie ponieważ nie każda szkoła charakteryzuje się taka samą...

2019-06-05 12:57:21
Najbardziej przydatne funkcje Microsoft Excel, o których nie miałeś pojęcia więcej

Większość użytkowników pakietu Office wykorzystuje tylko ułamek jego możliwości. Nie inaczej jest w przypadku samego programu Excel. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w poszerzenie kompetencji swoich pracowników, dzięki cz

...