Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jak wybrać nowoczesny obraz do salonu i sypialni?

Jak wybrać nowoczesny obraz do salonu i sypialni?

Data dodania:
2020-08-12 11:27:05

Obrazy nadają wnętrzom duszę. Dzięki nim dom prezentuje się atrakcyjniej i nabiera indywidualnego charakteru. Choć są znane od wieków, wcale nie tracą na wartości. Wręcz przeciwnie! Pozwalają na ekspresję emocji, uczuć i rodzinnego przywiązania. W rezultacie wnętrze domu staje się bezpieczną przystanią i oazą spokoju… Sprawdźmy, jak wybrać nowoczesny obraz do salonu i sypialni!

 

Gdzie pasują nowoczesne obrazy?

 

Nowoczesne obrazy pasują do każdego wnętrza. Doskonale łączą się z aranżacją w dowolnym stylu. Dom nie musi być wcale umeblowany we współczesny sposób, aby nowoczesny obraz znalazł w nim swoje miejsce. W ten sposób wnętrze może być urządzone w stylu:
• prowansalskim,
• skandynawskim,
• loftowym,

aby uzyskać doskonały element dekoracyjny w postaci obrazu. Wszystko zależy wyłącznie od dopasowania odpowiedniego modelu do konkretnego pomieszczenia w domu!
Jak wybrać nowoczesny obraz do salonu?
Nowoczesne obrazy podnoszą atrakcyjność salonu. Ze względu na charakter tego pomieszczenia, każdy gość w Twoim domu będzie mógł ujrzeć ten niezwykły element dekoracyjny. Podczas wybierania obrazów do salonu, zwróć uwagę na:
• jakość grafiki,
• formę,
• przekaz,
• kolorystykę,
• rozmiar.

Obrazy w salonie pełnią funkcję reprezentacyjną i mówią wiele o Tobie oraz Twoich bliskich. Postaraj się więc, aby ich tematyka odzwierciedlała poglądy i wartości domowników. W ten sposób możesz wybrać:
• pejzaże,
• kwiaty,
• panoramę miasta,
• abstrakcyjne wzory.

 

Każda tematyka obrazu wiąże się z pewnymi cechami szczególnymi. Pejzaże i panoramy miast powiększają optycznie przestrzeń, kwiatowe wzory są doskonałym elementem dekoracyjnym, natomiast abstrakcyjne formy zmuszają do myślenia i refleksji.

 

Jak wybrać nowoczesny obraz do sypialni?

 

W przeciwieństwie do salonu, sypialnia jest bardziej prywatnym i intymniejszym miejsce w domu. Nie pełni funkcji reprezentatywnej i służy przede wszystkim do odpoczynku. W rezultacie warto wybrać taki obraz, który pomoże zrelaksować się po ciężkim dniu.

 

Obrazy do sypialni powinny dawać efekt:
• spokoju,
• wyciszenia,
• ukojenia,
• domowego ciepła.

Patrząc na obraz w sypialni, powinieneś poczuć bezpieczeństwo. Z tego względu należy unikać krzykliwych wzorów oraz jaskrawych barw. Również obrazy przedstawiające sceny tragiczne lub dramatyczne nie powinny znaleźć się w sypialni! Najczęściej wybieranymi obrazami są te, które przedstawiają motywy abstrakcyjne: miłość, przyjaźń, dobro czy wdzięczność.


Nowoczesny obraz do sypialni czyni pomieszczenie przyjaźniejszym i ładniejszym. W rezultacie sen jest dłuższy, głębszy i bardziej regenerujący.

 

Nowoczesne obrazy do domu

 

Salon, sypialnia, a może cały dom? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał nowoczesne obrazy do każdego pomieszczenia! Zyskasz nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim efekt odświeżenia wnętrza oraz wyjątkowy dodatek, który zaprezentuje Ciebie i Twoją rodzinę. Idź z duchem czasu. Wybierz nowoczesny obraz! 

2020-09-03 08:21:02
Jak zabezpieczyć taras przed wodą? więcej

Woda to żywioł, który wdziera się wszędzie. Czy jesteś przygotowany na jego niepożądane działanie? Zabezpiecz taras i dom przed wodą oraz wilgocią! Możesz to zrobić z profesjonalną hydroizolacją, której pozytywne działanie uchroni Cię przed...

2020-08-12 11:27:05
Jak wybrać nowoczesny obraz do salonu i sypialni? więcej

Obrazy nadają wnętrzom duszę. Dzięki nim dom prezentuje się atrakcyjniej i nabiera indywidualnego charakteru. Choć są znane od wieków, wcale nie tracą na wartości. Wręcz przeciwnie! Pozwalają na ekspresję emocji, uczuć i rodzinnego przywiąz...

2020-08-12 09:23:40
Czemu znajomość rysunku technicznego jest bardzo ważna w branży CNC więcej

Coraz częściej spotykamy się w przemyśle ze skrótem CNC. Co on oznacza? CNC to skrót terminu Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Jest to układ składający się z mikrokomputera, który umożliwia...