Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jak wybrać perfumy, dopasowane do Twojego charakteru?

Jak wybrać perfumy, dopasowane do Twojego charakteru?

Data dodania:
2020-07-29 08:30:26

Perfumy muszą pasować do Twojego charakteru. W przeciwnym wypadku poczujesz się jak w za dużych spodniach lub za małej bluzce. Wybór właściwych perfum pozwala na zwieńczenie stylizacji i pewność siebie. Jak wybrać perfumy, dopasowane do Twojego charakteru, które zachwycą każdego?

Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Jak wybrać perfumy dla siebie? Zacznij od nut zapachowych!

 

Nuty zapachowe determinują wybory określonych perfum. To, co czujesz, otwierając flakonik z perfumami, jest właśnie efektem danej nuty zapachowej. Na ich temat można stworzyć dziesiątki artykułów! Warto jednak znać najpopularniejsze zapachy, wybierane przez Panie i Panów na całym świecie, w tym również w Perfumerii Sensi.

Wyróżniamy więc kategorie zapachowe, z których powstają między innymi perfumy:

Każda nuta zapachowa charakteryzuje się innymi właściwościami. W rezultacie to właśnie ona decyduje, czy wybierzesz perfumy dopasowane do swojego charakteru.

Jeśli zależy Ci na perfumach naturalnych o subtelnym aromacie, wybierz nutę kwiatową. Jej najpopularniejszymi składnikami są: róże, jaśmin, bez czy fiołek. Z kolei, jeśli szukasz perfum na romantyczną kolację lub intymne chwile z ukochanym, pomyśl nad nutą orientalną. Zawartość piżma, wanilii, cynamonu lub drzewa sandałowego skutecznie tworzy uwodzicielską atmosferę.

Odpowiedź na pytanie, jak wybrać perfumy dopasowanego do Twojego charakteru, tkwi w nutach zapachowych. Zanim więc podejmiesz wybór, zastanów się:

Daj sobie czas, pomyśl o nutach zapachowych, a potem wybierz perfumy, w których poczujesz się pewnie i swobodnie!

 

Trwałość i rozwój perfum na skórze

 

Każda nuta zapachowa oprócz niepowtarzalnej woni, wyróżnia się również unikalnym rozwojem oraz trwałością. W rezultacie każde perfumy składają się z trzech różnych nut:

Nuta głowa jest wyczuwalna przez około 30 minut po aplikacji i to właśnie ona najczęściej decyduje o wyborze danych perfum. Nuta serca jest subtelniejsza i utrzymuje się na skórze przez około 4 godziny. Z kolei nuta bazowa to zwieńczenie kompozycji zapachowej, która pozostanie z Tobą najdłużej!

Czas trwania poszczególnych nut ulega zmianie w zależności od wyboru perfum. W ten sposób nuty orientalne o większej intensywności będą trwalsze niż delikatniejsze nuty kwiatowe. Warto o tym pamiętać nie tylko podczas zakupu, ale również podczas aplikacji perfum na skórę.

 

Co za dużo to nie zdrowo, czyli jak wybrać perfumy bez komplikacji?

 

Nie przesadzaj z testowaniem zapachów podczas jednej wizyty w perfumerii! Zmysł węchu może wychwycić maksymalnie 3 różne wonie. Potem wszystko zaczyna się mieszać i wybór perfum staje się bardzo trudny! Dlatego właśnie przed testowaniem nut zapachowych, odpowiedz na wcześniej postawione pytania oraz zastanów się nad swoimi potrzebami. W rezultacie wybór perfum stanie się szybszy i łatwiejszy, a efekt będzie zniewalający, bo wreszcie znajdziesz perfumy, dopasowane do Twojego charakteru.

2020-09-03 08:21:02
Jak zabezpieczyć taras przed wodą? więcej

Woda to żywioł, który wdziera się wszędzie. Czy jesteś przygotowany na jego niepożądane działanie? Zabezpiecz taras i dom przed wodą oraz wilgocią! Możesz to zrobić z profesjonalną hydroizolacją, której pozytywne działanie uchroni Cię przed...

2020-08-12 11:27:05
Jak wybrać nowoczesny obraz do salonu i sypialni? więcej

Obrazy nadają wnętrzom duszę. Dzięki nim dom prezentuje się atrakcyjniej i nabiera indywidualnego charakteru. Choć są znane od wieków, wcale nie tracą na wartości. Wręcz przeciwnie! Pozwalają na ekspresję emocji, uczuć i rodzinnego przywiąz...

2020-08-12 09:23:40
Czemu znajomość rysunku technicznego jest bardzo ważna w branży CNC więcej

Coraz częściej spotykamy się w przemyśle ze skrótem CNC. Co on oznacza? CNC to skrót terminu Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Jest to układ składający się z mikrokomputera, który umożliwia...