Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Jakie są zalety wirtualnych kart wielowalutowych?

Jakie są zalety wirtualnych kart wielowalutowych?

Data dodania:
2019-06-27 18:46:29

W ostatnich latach wirtualne karty wielowalutowe zyskują na dużej popularności wśród ludzi kochających podróże i zagraniczne zakupy. Wiele osób wciąż jednak nie chce się zdecydować na otworzenie niezależnego rachunku wielowalutowego, a to wszystko ze względu na niesłuszne obawy i nieznajomość tak fantastycznego rozwiązania, jakim są wirtualne karty wielowalutowe. Użytkowanie takich kart przynosi wiele korzyści, dlatego zanim podejmiemy decyzję dotyczącą otwarcia wielowalutowego rachunku bankowego dowiedzmy się, jakie są jego zalety.

 

Czym są wirtualne karty wielowalutowe?

 

         Wirtualne karty wielowalutowe to karty umożliwiające dokonywanie transakcji i operacji za pośrednictwem innych walut bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów przewalutowań, jakimi obciąży nas bank oraz jednostka organizacji płatniczej, taka jak Visa czy MasterCard. Wszystko, co należy zrobić to wykupić walutę w wirtualnym kantorze po jej cenie kursowej i przelać kwotę na stworzone subkonto walutowe. Wielowalutowy rachunek bankowy składa się z wielu subkont tworzonych przez klienta pod konkretną walutę. Dokonując transakcji rachunek automatycznie wykrywa walutę, w jakiej zostanie dokonany zakup i pobiera należną kwotę z odpowiedniego konta.

 

Jak podaje igoriacard.com wirtualne karty wielowalutowe mogą obsługiwać aż siedemnaście walut, w tym najpopularniejsze euro, funty czy złotówki, dzięki czemu operacji możemy dokonywać również w Polsce.

 

Jakie są zalety wirtualnych kart wielowalutowych?

 

         Pierwszą i najważniejszą zaletą jest oczywiście łatwość dokonywania zakupów zagranicznych. Dzięki wielowalutowym aspekcie kart wirtualnych użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów przewalutowań. Takie wielowalutowe karty są również wirtualne, dlatego nie musimy martwić się o dodatkowy plastik w naszym portfelu. Wszystkie operacje możemy dokonywać za pośrednictwem smartphona oraz aplikacji. Inną zaletą jest również to, że karty takie jak te oferowane przez igoriacard.com, obsługują wiele walut, dzięki czemu nie musimy zaopatrzać się w dodatkowy pieniądz wyjeżdżając za granicę. Wirtualne karty wielowalutowe charakteryzują się również bardzo niskimi kosztami miesięcznego użytkowania, które zazwyczaj oscylują w granicach 0 zł, co jest ważnym parametrem szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z podróżami i zagranicznymi zakupami.

2019-08-09 18:11:26
Co Ci będzie potrzebne do stworzenia własnej, unikatowej biżuterii? więcej

Niemal każdy z nas nosi w sobie pierwiastek twórczy. Perspektywa stworzenia własnego, nawet niewielkiego wyrobu, wyróżniającego się na tle ogólnodostępnych produktów jest bardzo kusząca. Ogrom inspiracji dostępnych w internecie wypełnia nas...

2019-08-09 17:27:16
Wszystko, co warto wiedzieć o Internecie mobilnym więcej

Łączenie się z siecią za pomocą smartfona to w dzisiejszych czasach standard. Na co zwrócić uwagę wybierając Internet mobilny? Jaką prędkość oferuje ta technologia? Jaki dopasować pakiet danych do swoich potrzeb?

 

Technologia...

2019-07-25 11:35:05
Kredytowy obraz statystycznego Polaka więcej

Banki komercyjne, które działają na terenie naszego kraju, są coraz bardziej otwarte na współpracę z Polakami. Okazuje się, że zobowiązanie kredytowe posiada nawet co drugi dorosły mieszkaniec Polski. Co ciekawe, jesteśmy uznawani za wiaryg...