Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Kredytowy obraz statystycznego Polaka

Kredytowy obraz statystycznego Polaka

Data dodania:
2019-07-25 11:35:05

Banki komercyjne, które działają na terenie naszego kraju, są coraz bardziej otwarte na współpracę z Polakami. Okazuje się, że zobowiązanie kredytowe posiada nawet co drugi dorosły mieszkaniec Polski. Co ciekawe, jesteśmy uznawani za wiarygodnych i lojalnych kredytobiorców, a na arenie międzynarodowej wyróżniamy się wręcz doskonałymi warunkami spłaty kredytów. Sprawdź, jaki jest kredytowy portret Polaka? Jak widzą nas banki?

 

Statystyczny kredytobiorca

 

Ciekawostką jest fakt, że kredyt (https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kredyty) zaciągają u nas w większości kobiety. Ten fakt może nieco dziwić, bo przecież to mężczyźni wykazują o wiele lepszą zdolność kredytową i cieszą się wyższymi zarobkami. To jednak panie są bardziej odpowiedzialne, a w oczach banków bardziej wiarygodne. To właśnie płeć piękna spłaca swoje zobowiązania regularnie, rzadziej wpada w pętlę zadłużenia i wykazuje lepszą stabilność finansową. 

 

Najwięcej osób, które zaciągają kredyt, to Polacy aktywni zawodowo, w przedziale wiekowym 35-44 lata. Większość z nich posiada wykształcenie wyższe i zajmuje stanowiska biurowe.

 

Na co zaciągamy kredyt?

 

Kredyt brany jest przede wszystkim na cele mieszkaniowe i to dlatego tak ogromną popularnością cieszą się kredyty hipoteczne. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się również kredyty na dowolny cel, dzięki którym Polacy spłacają zaległe zobowiązania, nabywają sprzęt domowego użytku, samochody albo wyruszają na wymarzone wakacje. 

 

Coraz częściej banki oferują też kredyt celowy, który jest nieco tańszy od tego na dowolny cel, ale za to wiąże się z pewnymi ograniczeniami. W przypadku tego produktu bankowego kredytobiorca zobowiązany jest do udokumentowania nabycia rzeczy, która jest celem zaciągania kredytu. Warto dodać, że wzrastającą popularnością cieszą się też stosunkowo młode produkty banku, takie jak kredyt konsolidacyjny, który łączy wszystkie zobowiązania oraz kredyt odnawialny, który jest pewnego rodzaju linią kredytową z określonym limitem. 

 

Jak spłacamy kredyt?

 

Polacy spłacają kredyty regularnie. Wśród nas nie ma zbyt dużo nierzetelnych dłużników, którzy wpadli w pętlę zadłużenia. O wiele większe długi, które nie są spłacane regularnie, wykazują Niemcy, Holendrzy czy Francuzi, których średnia sytuacja finansowa jest przecież znacznie lepsza aniżeli Polaków.

 

Na kogo stawiają banki?

 

O wiele lepsze oferty banki kierują dzisiaj do nowych klientów aniżeli tych stałych, u których zdobyli już lojalność. Na rynku komercyjnych usług bankowych panuje ogromna konkurencja, nic więc dziwnego, że instytucje bankowe walczą o nowych nabywców swoich usług. Zachęcają, by zaciągać kredyt i oferują coraz korzystniejsze warunki podpisywanych umów.

 

Bankom zależy przede wszystkim na młodych klientach, bo to oni zapewniają im zysk na długie lata. Zwabiają najpierw darmowymi kontami bankowymi i usługami online, zgodnie z nowoczesną technologią, która zresztą najbardziej interesuje młodych, świadomych Polaków. Instytucje bankowe wiedzą doskonale, że w tej sposób zdobędą ich lojalność, a już za kilka lat ci sami klienci zwrócą się do nich na przykład po kredyt hipoteczny, dzięki któremu będzie generowany zysk.

Słowa kluczowe


2020-01-17 11:13:49
Onboarding pracownika - wszystko co musisz o nim wiedzieć. więcej

Onboarding pracownika, czyli wprowadzenie nowej osoby do firmy, jest procesem, który każdy z nas przechodzi w czasie rozpoczynania nowej pracy. Dzięki temu osoba, która rozpoczyna swoją karierę w murach danej firmy, nie jest przytłoczona na...

2020-01-17 11:00:34
Dlaczego warto przechowywać dane w chmurze? więcej

Od wielu lat chmura obliczeniowa zyskuje coraz większą liczbę aktywnych użytkowników, a to za sprawą walorów funkcjonalnych i bezpieczeństwa, jakie wiąże się z magazynowaniem danych. Dzięki olbrzymiej mocy i ilości oferowanego miejsca, prze...

2020-01-03 11:22:38
Rynek pracy w Krakowie – co warto wiedzieć? więcej

Rynek pracy w Krakowie prężnie się rozwija. Za sprawą dynamicznych zmian, znalezienie zatrudnienia w stolicy województwa małopolskiego jest łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Zwłaszcza przedstawiciele zawodów deficytowych nie powinni na...