Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Krótki przewodnik, jak wybrać najlepsze witaminy dla dorosłych

Krótki przewodnik, jak wybrać najlepsze witaminy dla dorosłych

Data dodania:
2018-12-20 19:15:52

Stosujesz suplementy diety? Jeśli tak, znajdujesz się w gronie ponad 70%Polaków, którzy okazyjnie bądź regularnie stosują tego typu preparaty. Pomimo, iż suplementy diety nie są lekami, sięgamy po nie bardzo chętnie – pojawienie się jakichkolwiek dolegliwości skłania nas do zakupu suplementu diety. Czy takie postępowanie jest zasadne? I czy ma znaczenie to, w jaki sposób dokonujemy wyboru suplementu diety? No właśnie – czy w ogóle zastanawiamy się, jaki suplement nabyć, a może kupujemy go sugerując się reklamą bądź rzucającym się w oczy opakowaniem?

 

Które suplementy diety są skuteczne?

 

Tylko niewielki odsetek osób stosujących suplementy diety konsultuje ten fakt z lekarzem. Większość osób samodzielnie podejmuje decyzję o stosowaniu suplementu diety – i samodzielnie dokonuje jego wyboru. Dlatego warto wiedzieć, jaki suplement diety jest naprawdę wartościowy. Czy wiesz, że w świetle przepisów suplement diety absolutnie nie jest lekiem, a jedynie środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego? Oznacza to, że suplement diety nie podlega ścisłym kontrolom jakości, nie jest monitorowany jego wpływ na zdrowie ani ewentualne działania niepożądane. Taki brak kontroli nad suplementami diety stwarza spore ryzyko, że do Twoich rąk trafi preparat wątpliwej jakości. Jak tego uniknąć?

 

Wybierając suplement diety zwróć uwagę na jego skład. Zarówno preparaty dla dzieci, jak i witaminy dla dorosłych mogą zawierać mnóstwo syntetycznych dodatków – i niewiele substancji aktywnych. Najlepiej sprawdzają się suplementy diety jakości clean label, czyli całkowicie wolne od syntetycznych konserwantów, barwników, aromatów, substancji przeciwzbrylających. Mogą one podrażniać żołądek, uczulać, a także ograniczać przyswajalność związków aktywnych.

 

Drugą niezwykle istotną kwestią jest pochodzenie witamin – te pozyskane z naturalnych ekstraktów roślinnych wpłyną na zdrowie lepiej niż ich syntetyczne odpowiedniki. Ponadto lepiej przyswajalne są organiczne postacie witamin i minerałów niż te nieorganiczne. Analizując skład suplementu diety warto zwrócić uwagę na kompozycję minerałów i witamin – złożony skład preparatu może przyczynić się do lepszej przyswajalności substancji aktywnych. Doskonałym przykładem takiego korzystnego połączenia jest multiwitamina czy witamina B complex.

 

Nie bez znaczenia są także zawarte w suplemencie diety dawki witamin – dla dorosłych ustalono zalecane dzienne spożycie określonych witamin i minerałów. Dobrze, gdy suplement diety pokrywa całe dobowe zapotrzebowanie na witaminy i minerały.

 

Multiwitamina – jeden z najpopularniejszych suplementów diety

 

Jednym z najchętniej wybieranych suplementów diety jest multiwitamina – https://cheers.com.pl/multiwitamina-witaminy-i-mineraly/ nic dziwnego, skoro zażywając jedną tylko tabletkę dostarczyć można organizmowi kompletu minerałów i witamin. Dla dorosłych ważna jest nie tylko wygoda stosowania, ale także efekty suplementacji. A efekt ten stanowi wypadkową jakości preparatu i jego składu – a ten może zaskakiwać. Jeśli przyzwyczaiłeś się do tradycyjnej multiwitaminy, zawierającej podstawowy zestaw minerałów i witamin dla dorosłych – zapoznaj się z ofertą marki Cheers.

 

Jedną z najciekawszych propozycji tej marki jest preparat Day&Night. Ta niezwykła multiwitamina zawiera dwa zestawy witamin i minerałów, uwzględniające odmienne potrzeby organizmu w dzień i w nocy. Ten suplement diety jakości premium dostarcza witamin, antyoksydantów oraz adaptogenów potrzebnych w ciągu dnia, a także minerałów i aminokwasu GABA wspierających nocną regenerację.

2019-03-22 12:40:13
Rozliczenie podatku liniowego i PIT-36L więcej

Podatek liniowy jest jednym ze sposobów opodatkowania w Polsce. Oznacza możliwość opodatkowania jedną stawką, niezależną od dochodów, która obecnie wynosi 19%. Z zasady polega więc na tym, że podatek zawsze wykazuje tą samą stawkę bez wzglę...

2019-03-18 11:10:52
Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę? więcej

Udało Ci się zgromadzić nadwyżkę finansową i chcesz, by pracowała na zysk? Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie kapitału – pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

Lokaty bankowe to produkt...

2019-03-04 15:37:22
Link building, content marketing, optymalizacja — podstawy SEO więcej

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google wymaga wiedzy z wielu różnorodnych dziedzin. Tylko łącząc rozliczne działania i wykonując je w sposób zaplanowany oraz regularny jesteśmy w stanie osiągnąć oczekiwany efekt w postaci odpowiedniej p...