Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Krótki przewodnik, jak wybrać najlepsze witaminy dla dorosłych

Krótki przewodnik, jak wybrać najlepsze witaminy dla dorosłych

Data dodania:
2018-12-20 19:15:52

Stosujesz suplementy diety? Jeśli tak, znajdujesz się w gronie ponad 70%Polaków, którzy okazyjnie bądź regularnie stosują tego typu preparaty. Pomimo, iż suplementy diety nie są lekami, sięgamy po nie bardzo chętnie – pojawienie się jakichkolwiek dolegliwości skłania nas do zakupu suplementu diety. Czy takie postępowanie jest zasadne? I czy ma znaczenie to, w jaki sposób dokonujemy wyboru suplementu diety? No właśnie – czy w ogóle zastanawiamy się, jaki suplement nabyć, a może kupujemy go sugerując się reklamą bądź rzucającym się w oczy opakowaniem?

 

Które suplementy diety są skuteczne?

 

Tylko niewielki odsetek osób stosujących suplementy diety konsultuje ten fakt z lekarzem. Większość osób samodzielnie podejmuje decyzję o stosowaniu suplementu diety – i samodzielnie dokonuje jego wyboru. Dlatego warto wiedzieć, jaki suplement diety jest naprawdę wartościowy. Czy wiesz, że w świetle przepisów suplement diety absolutnie nie jest lekiem, a jedynie środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego? Oznacza to, że suplement diety nie podlega ścisłym kontrolom jakości, nie jest monitorowany jego wpływ na zdrowie ani ewentualne działania niepożądane. Taki brak kontroli nad suplementami diety stwarza spore ryzyko, że do Twoich rąk trafi preparat wątpliwej jakości. Jak tego uniknąć?

 

Wybierając suplement diety zwróć uwagę na jego skład. Zarówno preparaty dla dzieci, jak i witaminy dla dorosłych mogą zawierać mnóstwo syntetycznych dodatków – i niewiele substancji aktywnych. Najlepiej sprawdzają się suplementy diety jakości clean label, czyli całkowicie wolne od syntetycznych konserwantów, barwników, aromatów, substancji przeciwzbrylających. Mogą one podrażniać żołądek, uczulać, a także ograniczać przyswajalność związków aktywnych.

 

Drugą niezwykle istotną kwestią jest pochodzenie witamin – te pozyskane z naturalnych ekstraktów roślinnych wpłyną na zdrowie lepiej niż ich syntetyczne odpowiedniki. Ponadto lepiej przyswajalne są organiczne postacie witamin i minerałów niż te nieorganiczne. Analizując skład suplementu diety warto zwrócić uwagę na kompozycję minerałów i witamin – złożony skład preparatu może przyczynić się do lepszej przyswajalności substancji aktywnych. Doskonałym przykładem takiego korzystnego połączenia jest multiwitamina czy witamina B complex.

 

Nie bez znaczenia są także zawarte w suplemencie diety dawki witamin – dla dorosłych ustalono zalecane dzienne spożycie określonych witamin i minerałów. Dobrze, gdy suplement diety pokrywa całe dobowe zapotrzebowanie na witaminy i minerały.

 

Multiwitamina – jeden z najpopularniejszych suplementów diety

 

Jednym z najchętniej wybieranych suplementów diety jest multiwitamina – https://cheers.com.pl/multiwitamina-witaminy-i-mineraly/ nic dziwnego, skoro zażywając jedną tylko tabletkę dostarczyć można organizmowi kompletu minerałów i witamin. Dla dorosłych ważna jest nie tylko wygoda stosowania, ale także efekty suplementacji. A efekt ten stanowi wypadkową jakości preparatu i jego składu – a ten może zaskakiwać. Jeśli przyzwyczaiłeś się do tradycyjnej multiwitaminy, zawierającej podstawowy zestaw minerałów i witamin dla dorosłych – zapoznaj się z ofertą marki Cheers.

 

Jedną z najciekawszych propozycji tej marki jest preparat Day&Night. Ta niezwykła multiwitamina zawiera dwa zestawy witamin i minerałów, uwzględniające odmienne potrzeby organizmu w dzień i w nocy. Ten suplement diety jakości premium dostarcza witamin, antyoksydantów oraz adaptogenów potrzebnych w ciągu dnia, a także minerałów i aminokwasu GABA wspierających nocną regenerację.

2019-01-07 16:59:25
Przedświąteczna gorączka trwa – zobacz, w co zaopatrzyć automaty vendingowe więcej

Coraz więcej osób dba o swoje zdrowie i zmienia swoje nawyki żywieniowe. Z tego względu, nawet w gorączce przedświątecznej obecnie znacznie mniej ludzi niż kiedykolwiek sięga po czekoladowe smakołyki, zamieniając je na smaczne i zdrowe prze...

2018-12-20 19:15:52
Krótki przewodnik, jak wybrać najlepsze witaminy dla dorosłych więcej

Stosujesz suplementy diety? Jeśli tak, znajdujesz się w gronie ponad 70%Polaków, którzy okazyjnie bądź regularnie stosują tego typu preparaty. Pomimo, iż suplementy diety nie są lekami, sięgamy po nie bardzo chętnie – pojawienie się jakichk...

2018-10-23 08:55:52
7 grzechów głównych polskich kierowców więcej

Prawo jazdy jest jak pozwolenie na broń. W nieodpowiednich rękach może być śmiertelnie niebezpieczne. Oto siedem grzechów głównych polskich kierowców.

 

Wymuszenie pierwszeństwa wobec pieszych

 

Choć nieustąpienie pie...

LOGO webtree Katalog Ciekawych Stron Internetowych