Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę?

Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę?

Data dodania:
2019-03-18 11:10:52

Udało Ci się zgromadzić nadwyżkę finansową i chcesz, by pracowała na zysk? Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie kapitału – pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

Lokaty bankowe to produkty finansowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród oszczędzających Polaków. Chociaż dają znacznie mniejsze stopy zwrotu w porównaniu z bardziej agresywnymi formami inwestowania, można na nich zarobić. Grunt to wybór odpowiedniej oferty. Czyli jakiej?

 

Te 3 czynniki decydują o atrakcyjności lokaty bankowej

 

Lokata lokacie nierówna, o czym niejednokrotnie przekonałeś się, przeglądając oferty banków. Dlatego wybór przypadkowego produktu może oznaczać dla Ciebie stratę nawet kilkuset złotych.

 

Lokaty bankowe Toyotabank.pl - Dobrą ofertę lokat bankowych charakteryzuje kilka czynników – warto je wziąć pod uwagę, wybierając produkt oszczędnościowy.

Chociaż średnie oprocentowanie nie przekracza 1,5%, wśród dostępnych ofert można dotrzeć do prawdziwych „perełek”. Nawet 2,4% w skali roku – tyle można uzyskać  w przypadku niektórych lokat bankowych. Przykład? Lokata Sprint 180 dni, która pozwala ulokować kwotę do 18 000 zł. Jednorazowo można założyć 10 lokat, co daje łączną kwotę do 180 000 zł. Możliwy do wypracowania zysk wyniesie wówczas ponad 1700 zł netto.

Niektóre banki kuszą klientów dodatkowymi premiami. Za przykład może posłużyć Moto Lokata zakładana na okres 9 miesięcy. Standardowe oprocentowanie wynosi 2%, jednak po skorzystaniu z finansowania zakupu pojazdu w Toyota Banku, wzrasta do 3%. Zakładając, że wpłacasz maksymalną kwotę – 50 000 zł, na koniec okresu wypracujesz zysk na poziomie ok. 900 zł netto.

Lokaty bankowe z dość wysokim oprocentowaniem zwykle mają narzucone konkretne warunki. Bywają przeznaczane wyłącznie dla nowych klientów lub można z nich skorzystać jednorazowo.

Niektóre banki idą jednak krok dalej – pozwalają założyć nawet kilka lokat jednocześnie. Oznacza to wyższe zyski możliwe do wypracowania.

Lokata krótko- czy długoterminowa?

Wiesz już, jakie cechy powinna mieć dobra lokata bankowa. Czas podjąć decyzję o okresie jej trwania.

Na lokatę krótkoterminową zdecyduj się, gdy:

Lokata długoterminowa to dobry wybór, jeśli:

Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć zarówno lokatę krótko-, jak i długoterminową. Taka dywersyfikacja oszczędności jest jak najbardziej wskazana.

 

2019-08-09 18:11:26
Co Ci będzie potrzebne do stworzenia własnej, unikatowej biżuterii? więcej

Niemal każdy z nas nosi w sobie pierwiastek twórczy. Perspektywa stworzenia własnego, nawet niewielkiego wyrobu, wyróżniającego się na tle ogólnodostępnych produktów jest bardzo kusząca. Ogrom inspiracji dostępnych w internecie wypełnia nas...

2019-08-09 17:27:16
Wszystko, co warto wiedzieć o Internecie mobilnym więcej

Łączenie się z siecią za pomocą smartfona to w dzisiejszych czasach standard. Na co zwrócić uwagę wybierając Internet mobilny? Jaką prędkość oferuje ta technologia? Jaki dopasować pakiet danych do swoich potrzeb?

 

Technologia...

2019-07-25 11:35:05
Kredytowy obraz statystycznego Polaka więcej

Banki komercyjne, które działają na terenie naszego kraju, są coraz bardziej otwarte na współpracę z Polakami. Okazuje się, że zobowiązanie kredytowe posiada nawet co drugi dorosły mieszkaniec Polski. Co ciekawe, jesteśmy uznawani za wiaryg...