Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę?

Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę?

Data dodania:
2019-03-18 11:10:52

Udało Ci się zgromadzić nadwyżkę finansową i chcesz, by pracowała na zysk? Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie kapitału – pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

Lokaty bankowe to produkty finansowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród oszczędzających Polaków. Chociaż dają znacznie mniejsze stopy zwrotu w porównaniu z bardziej agresywnymi formami inwestowania, można na nich zarobić. Grunt to wybór odpowiedniej oferty. Czyli jakiej?

 

Te 3 czynniki decydują o atrakcyjności lokaty bankowej

 

Lokata lokacie nierówna, o czym niejednokrotnie przekonałeś się, przeglądając oferty banków. Dlatego wybór przypadkowego produktu może oznaczać dla Ciebie stratę nawet kilkuset złotych.

 

Lokaty bankowe Toyotabank.pl - Dobrą ofertę lokat bankowych charakteryzuje kilka czynników – warto je wziąć pod uwagę, wybierając produkt oszczędnościowy.

Chociaż średnie oprocentowanie nie przekracza 1,5%, wśród dostępnych ofert można dotrzeć do prawdziwych „perełek”. Nawet 2,4% w skali roku – tyle można uzyskać  w przypadku niektórych lokat bankowych. Przykład? Lokata Sprint 180 dni, która pozwala ulokować kwotę do 18 000 zł. Jednorazowo można założyć 10 lokat, co daje łączną kwotę do 180 000 zł. Możliwy do wypracowania zysk wyniesie wówczas ponad 1700 zł netto.

Niektóre banki kuszą klientów dodatkowymi premiami. Za przykład może posłużyć Moto Lokata zakładana na okres 9 miesięcy. Standardowe oprocentowanie wynosi 2%, jednak po skorzystaniu z finansowania zakupu pojazdu w Toyota Banku, wzrasta do 3%. Zakładając, że wpłacasz maksymalną kwotę – 50 000 zł, na koniec okresu wypracujesz zysk na poziomie ok. 900 zł netto.

Lokaty bankowe z dość wysokim oprocentowaniem zwykle mają narzucone konkretne warunki. Bywają przeznaczane wyłącznie dla nowych klientów lub można z nich skorzystać jednorazowo.

Niektóre banki idą jednak krok dalej – pozwalają założyć nawet kilka lokat jednocześnie. Oznacza to wyższe zyski możliwe do wypracowania.

Lokata krótko- czy długoterminowa?

Wiesz już, jakie cechy powinna mieć dobra lokata bankowa. Czas podjąć decyzję o okresie jej trwania.

Na lokatę krótkoterminową zdecyduj się, gdy:

Lokata długoterminowa to dobry wybór, jeśli:

Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć zarówno lokatę krótko-, jak i długoterminową. Taka dywersyfikacja oszczędności jest jak najbardziej wskazana.

 

2019-03-22 12:40:13
Rozliczenie podatku liniowego i PIT-36L więcej

Podatek liniowy jest jednym ze sposobów opodatkowania w Polsce. Oznacza możliwość opodatkowania jedną stawką, niezależną od dochodów, która obecnie wynosi 19%. Z zasady polega więc na tym, że podatek zawsze wykazuje tą samą stawkę bez wzglę...

2019-03-18 11:10:52
Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę? więcej

Udało Ci się zgromadzić nadwyżkę finansową i chcesz, by pracowała na zysk? Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie kapitału – pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

Lokaty bankowe to produkt...

2019-03-04 15:37:22
Link building, content marketing, optymalizacja — podstawy SEO więcej

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google wymaga wiedzy z wielu różnorodnych dziedzin. Tylko łącząc rozliczne działania i wykonując je w sposób zaplanowany oraz regularny jesteśmy w stanie osiągnąć oczekiwany efekt w postaci odpowiedniej p...