Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę?

Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę?

Data dodania:
2019-03-18 11:10:52

Udało Ci się zgromadzić nadwyżkę finansową i chcesz, by pracowała na zysk? Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie kapitału – pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

Lokaty bankowe to produkty finansowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród oszczędzających Polaków. Chociaż dają znacznie mniejsze stopy zwrotu w porównaniu z bardziej agresywnymi formami inwestowania, można na nich zarobić. Grunt to wybór odpowiedniej oferty. Czyli jakiej?

 

Te 3 czynniki decydują o atrakcyjności lokaty bankowej

 

Lokata lokacie nierówna, o czym niejednokrotnie przekonałeś się, przeglądając oferty banków. Dlatego wybór przypadkowego produktu może oznaczać dla Ciebie stratę nawet kilkuset złotych.

 

Lokaty bankowe Toyotabank.pl - Dobrą ofertę lokat bankowych charakteryzuje kilka czynników – warto je wziąć pod uwagę, wybierając produkt oszczędnościowy.

Chociaż średnie oprocentowanie nie przekracza 1,5%, wśród dostępnych ofert można dotrzeć do prawdziwych „perełek”. Nawet 2,4% w skali roku – tyle można uzyskać  w przypadku niektórych lokat bankowych. Przykład? Lokata Sprint 180 dni, która pozwala ulokować kwotę do 18 000 zł. Jednorazowo można założyć 10 lokat, co daje łączną kwotę do 180 000 zł. Możliwy do wypracowania zysk wyniesie wówczas ponad 1700 zł netto.

Niektóre banki kuszą klientów dodatkowymi premiami. Za przykład może posłużyć Moto Lokata zakładana na okres 9 miesięcy. Standardowe oprocentowanie wynosi 2%, jednak po skorzystaniu z finansowania zakupu pojazdu w Toyota Banku, wzrasta do 3%. Zakładając, że wpłacasz maksymalną kwotę – 50 000 zł, na koniec okresu wypracujesz zysk na poziomie ok. 900 zł netto.

Lokaty bankowe z dość wysokim oprocentowaniem zwykle mają narzucone konkretne warunki. Bywają przeznaczane wyłącznie dla nowych klientów lub można z nich skorzystać jednorazowo.

Niektóre banki idą jednak krok dalej – pozwalają założyć nawet kilka lokat jednocześnie. Oznacza to wyższe zyski możliwe do wypracowania.

Lokata krótko- czy długoterminowa?

Wiesz już, jakie cechy powinna mieć dobra lokata bankowa. Czas podjąć decyzję o okresie jej trwania.

Na lokatę krótkoterminową zdecyduj się, gdy:

Lokata długoterminowa to dobry wybór, jeśli:

Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć zarówno lokatę krótko-, jak i długoterminową. Taka dywersyfikacja oszczędności jest jak najbardziej wskazana.

 

2019-06-13 09:09:50
Szkoły językowe dla ambitnych więcej

Decydując się na szkołę jezykową bardzo często zastanawiamy się którą z dostępnych wybrać. Fakt, iż konkurencja jest duża oznacza, że mamy wybór. Zazwyczaj staramy się przyjrzeć ofercie ponieważ nie każda szkoła charakteryzuje się taka samą...

2019-06-05 12:57:21
Najbardziej przydatne funkcje Microsoft Excel, o których nie miałeś pojęcia więcej

Większość użytkowników pakietu Office wykorzystuje tylko ułamek jego możliwości. Nie inaczej jest w przypadku samego programu Excel. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w poszerzenie kompetencji swoich pracowników, dzięki cz

...
2019-06-03 10:59:40
Diagnoza efektywności pracy i jej znaczenie dla przedsiębiorstwa więcej

Przedsiębiorstwa dążą do poprawy jakości funkcjonowania. Jest to proces, który polega na ciągłym doskonaleniu, a co się z tym wiąże nieustannych badaniach, diagnozowaniu słabości i ich eliminowaniu. Jednym z narzędzi służących poprawie sytu...