Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Najbardziej przydatne funkcje Microsoft Excel, o których nie miałeś pojęcia

Najbardziej przydatne funkcje Microsoft Excel, o których nie miałeś pojęcia

Data dodania:
2019-06-05 12:57:21

Większość użytkowników pakietu Office wykorzystuje tylko ułamek jego możliwości. Nie inaczej jest w przypadku samego programu Excel. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w poszerzenie kompetencji swoich pracowników, dzięki czemu świat najpopularniejszego na świecie arkusza kalkulacyjnego przestaje mieć przed nimi tajemnice.

 

Co obejmuje takie kompleksowe szkolenie z Excela?

 

Naturalną odpowiedzią rynku jest rosnąca ilość dostępnych szkoleń, które przybliżają mniej znane jednak niemniej przydatne funkcje programu Excel. Uznaną firmą szkoleniową oferującą takie kursy jest OpenMind. Organizują oni różnorodne szkolenia z pakietu Office oraz szkolenia z Microsoft Excel dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania. Nie ma znaczenia czy miejscem prowadzenia Twojej działalności jest Warszawa, Poznań czy Sopot, ponieważ działają w całym kraju.

 

Zależnie od zaistniałych potrzeb można nauczyć się wszystkich lub tylko niektórych z funkcjonalności Excela. Najbardziej rozbudowane propozycje szkoleniowe obejmują jednak wykorzystanie kompletu zasobów arkusza kalkulacyjne do kompleksowego zarządzania firmą. Poniżej zapoznamy Cię z najważniejszymi z nich.

 

Prezentacja statystyk

 

To funkcjonalność, która znajdzie zastosowanie w niemal każdej firmie, która bacznie analizuje procesy zachodzące w produkcji czy sprzedaży. Na szkoleniach, które mają w swoim programie ten element, dowiesz się między innymi jak tworzyć tabele częstości z wykorzystaniem tabel przestawnych lub formuł. Nauczysz się jak przygotowywać wykresy różnego typu wykorzystywane podczas prezentacji. Dodatkowo dowiesz się również jak zbadać zależności między dwoma zmiennymi umieszczonymi na wykresie punktowym oraz pojmiesz analizę zjawisk w czasie z użyciem wykresów liniowych.

 

Analiza danych

 

Budowa wielowymiarowych modeli biznesowych z użyciem różnego rodzaju dostępnych scenariuszy to jedna z ciekawszych funkcjonalności programu Excel, o której wie zaledwie garstka użytkowników. A szkoda, ponieważ z jej pomocą można przygotować wiele wariantów przyszłych zdarzeń, które należy wziąć pod uwagę prowadząc mniejszy lub większy biznes. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o rachunkach przepływów pieniężnych czy rachunku zysków i strat przygotowanych z pomocą Excela to szukaj kursu, który porusza te zagadnienia.

 

Prognozy

 

Trudno w to uwierzyć, ale z pomocą Excela możemy ułatwiać sobie także tworzenie strategii biznesowych i podejmowanie decyzji w konkretnych sprawach. Prognozować możemy zmienne takie jak koszty, przychody, linie trendu oraz ich istotność, sezonowość oraz różnorodne wahania rynkowe. Sporo jak na program, który większość wykorzystuje to tworzenia prostych tabel zliczających dane prawda?

 

Procesy biznesowe

 

Wykorzystując najpopularniejszy na świecie arkusz kalkulacyjny, możemy również analizować efektywność planowanych inwestycji oraz wykorzystywać narzędzia statystyki opisowej. Obejmują one liczbową ocenę zdarzeń, która jest niezbędna, aby prawidłowo podejmować różnego rodzaju decyzje biznesowe o znaczeniu strategicznym dla przedsiębiorstwa. Odpowiednie szkolenie nauczy nas korzystania z takich narzędzi jak wskaźniki dynamiki, tempa wzrostu oraz struktury i natężenia. Warto również wspomnieć o funkcjonalnościach związanych z wzajemnym oddziaływaniem na siebie zmiennych, czyli korelacji i kowariancji. Jak również o narzędziach związanych z wnioskowaniem, prawdopodobieństwem zdarzeń i rozkładami tegoż prawdopodobieństwa.

 

Trzeba przyznać, że przedstawiony wyżej wycinek możliwości programu Microsoft Excel robi wrażenie nawet na największych sceptykach. A przecież to tylko niewielki przegląd możliwości, jakie daje. Warto poznać je wszystkie wybierając odpowiednie dla siebie szkolenie.

2020-06-18 16:42:21
Audyt SEM – zwiększ efektywność kampanii Google Ads więcej

Kampania Google Ads dla Twojej strony trwa już od dłuższego czasu i zastanawiasz się czy jest ona prowadzona w sposób poprawny? W tym artykule dowiesz się na jakie obszary warto jest zwrócić uwagę, by móc prowadzić optymalnie kampanię w Goo...

2020-06-08 14:48:34
Czemu ochrona przeciwsłoneczna jest tak ważna więcej

Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie czas wypoczynku na plażach i korzystania z kąpieli słonecznych. Słońce  dostarcza nam wiele przyjemności, jednak należy z nich korzystać w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Wystawiając s...

2020-06-04 15:09:24
Czy opłaca się sprowadzać zabawki z Chin do Polski? więcej

Jeśli wciąż myślisz, że nie warto inwestować w towary z Chin, to pozbawiasz się szansy na rentowny biznes. Import z Chin zmienił się diametralnie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Rynek Dalekiego Wschodu przestał zalewać nas produk...