Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Najtańsze oc na samochód

Najtańsze oc na samochód

Data dodania:
2019-02-19 12:02:04

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, dlatego niezależnie od wysokości kwoty jaka trzeba zapłacić, nie unikniemy tego kosztu. kwota jest uzalezniona od wielu czynników, najwięcej zapłacą młodzi kierowcy bez doświadczenia. Wynika to ze statystyk które jasno pokazują, że ten segmant kierowców generuje najwięcej kosztów dla ubezpieczycieli.

 

Czy OC na raty się opłaca?

 

Końcowa kwota OC może być wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych, dlatego wielu właścicieli pojazdów decyduje się spłacać ubezpieczenie ratalnie. Na ile rat można rozłożyć OC i czy takie rozwiązanie się opłaca?

 

Kalkulator oc samochodu - https://finanse-online.pl/kalkulator-oc-czyli-jak-sprawdzic-gdzie-ubezpieczysz-auto-najtaniej/

 

Wszystkie systemy ratalne obciążone są dodatkowymi kosztami. Jest to nic innego jak p[ożyczka w systemie ratalnym, zawiera prowizje i inne opłat. Należy pamiętać, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe do kwestii prowizji podchodzi w sposób indywidualny. Rozkładając OC na raty, kierowca zawsze poniesie większą ceną niż w wypadku jednorazowego wydatku. Nie wszyscy właściciele samochodów mogą sobie na taką kwotę pozwolić, dlatego żeby nie przepłacić, warto analizować koszty całościowe, a nie tylko atrakcyjną pierwszą ratę. Ostateczny koszt zależy od konkretnego ubezpieczyciela, a także od ubezpieczanego auta i historii kierowcy.

 

Warto dodać, że przepisy nie zobowiązują ubezpieczycieli do rozbicia płatności za OC na raty. Takie rozwiązanie jest dla towarzystwa ubezpieczeniowego zdecydowanie bardziej kłopotliwe niż jednorazowa płatność za polisę. Jest tak dlatego, że klient wpłacając pierwszą składkę, od samego początku uzyskuje pełną ochronę ubezpieczeniową. Jeśli kierowca spóźnia się z kolejnymi wpłatami, ubezpieczyciel nie zarabia. Dla zakładu ubezpieczeniowego udzielanie OC w ratach jest zatem ryzykiem finansowym. Dlatego po zsumowaniu rat, cena rocznego ubezpieczenia będzie wyższa, niż podczas jednorazowej płatności. Jak widać ratalna wersja nie jest to najtańsze oc na samochód.

 

Warto tez rozważyć opcję zakupu Online

 

Kupno ubezpieczenia samochodu online pozwala Ci dopełnić wszelkich formalności w zaciszu własnego domu. Wszystkie dane potrzebne do wystawienia polisy podajesz w formularzu, a sam dokument pobierasz z naszej strony i otrzymujesz na e-maila. Nie tracisz czasu na dojazdy ani stanie w kolejkach.

 

Jaki jest obowiązkowy okres ubezpieczenia?

 

Jeśli chodzi o OC, ubezpieczenie zazwyczaj obowiązuje przez 12 miesięcy. Jeśli nie wypowiesz umowy najpóźniej na dzień przed końcem obecnego okresu ochrony, polisa zostanie automatycznie przedłużona. Wypowiedzenie umowy możliwe jest jedynie w formie pisemnej.

 

Co grozi gdy nie mam ubezpieczenia samochodu?

 

Brak ważnej polisy ubezpieczeniowej wiąże się z koniecznością uiszczenia kary pieniężnej. Jej wysokość uzależniona jest od tego, jak długo trwa okres braku ochrony. Najniższa kara wynosi 600 zł, natomiast najwyższa – 4500 zł. Dowód rejestracyjny i polisa OC nie będą już potrzebne podczas policyjnej kontroli. Od 1 października za brak tych dokumentów nie będziemy karani mandatem. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Gazety Pomorskiej Dowód rejestracyjny i polisa OC nieobowiązkowe od 1 października Nowe prawo wchodzi w życie od 1 października 2018. W myśl przepisów, podczas kontroli drogowej nie trzeba już będzie mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kierowca chce wyjechać za granicę. Wtedy posiadanie dowodu rejestracyjnego i polisy OC nadal będzie wymagane. Co istotne, obowiązek posiadania dokumentów dotyczy tylko właścicieli pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Ci, które mają zagraniczne dokumenty samochodu nadal mają obowiązek okazać je podczas kontroli.

 

Co zrobić by nie przepłącić?

 

  1. Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń porównaj ceny
  2. Uzupełnij formularz w tym towarzystwie, które oferuje najlepsze warunki
  3. Kup ubezpieczenie OC
2019-03-22 12:40:13
Rozliczenie podatku liniowego i PIT-36L więcej

Podatek liniowy jest jednym ze sposobów opodatkowania w Polsce. Oznacza możliwość opodatkowania jedną stawką, niezależną od dochodów, która obecnie wynosi 19%. Z zasady polega więc na tym, że podatek zawsze wykazuje tą samą stawkę bez wzglę...

2019-03-18 11:10:52
Lokaty bankowe w praktyce. Po czym poznać dobrą ofertę? więcej

Udało Ci się zgromadzić nadwyżkę finansową i chcesz, by pracowała na zysk? Lokaty bankowe to dobry sposób na pomnażanie kapitału – pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

Lokaty bankowe to produkt...

2019-03-04 15:37:22
Link building, content marketing, optymalizacja — podstawy SEO więcej

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google wymaga wiedzy z wielu różnorodnych dziedzin. Tylko łącząc rozliczne działania i wykonując je w sposób zaplanowany oraz regularny jesteśmy w stanie osiągnąć oczekiwany efekt w postaci odpowiedniej p...