Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Ochroń swojego Apple’a

Ochroń swojego Apple’a

Data dodania:
2018-06-29 15:38:09

Dzisiejsze smartfony cechują się niezwykłą wszechstronnością, coraz lepszą wydajnością – lecz niestety co najwyżej mierną wytrzymałością mechaniczną. Przy odrobinie pecha wystarczy upuszczenie telefonu z wysokości kilkunastu centymetrów, by na ekranie pojawiła się pajęczyna pęknięć. Wymiana uszkodzonego elementu to koszt nawet kilkuset złotych.

 

Ten problem zapewne znają miłośnicy urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka. Choć Apple to z pewnością jedna z najlepszych marek dostępnych na rynku, z wysoką jakością wykonania  telefonów i oprogramowania wiąże się wysoki koszt samych urządzeń, a także części zamiennych do nich. Chociaż oczywiście nie istnieje sposób na zabezpieczenie telefonu przed zgubieniem czy uszkodzeniem (chyba że będziemy trzymać go w sejfie), to warto przynajmniej zadbać o własne finanse za sprawą odpowiedniej usługi.

 

Ubezpieczenie dobre na wszystko

 

Ubezpieczenia gadżetów elektronicznych to usługa stosunkowo nowa, ale zdobywająca popularność niezwykle szybko, przede wszystkim na Zachodzie. Istnieją tam nawet firmy specjalizujące się w ubezpieczaniu elektroniki, takiej jak smartfony czy laptopy. Przykładem takiej firmy jest brytyjski Gadget Cover.

 

Chociaż dla wielu nas ubezpieczanie smartfonu może wydawać się abstrakcyjne, to wystarczy szybki rzut oka na warunki polisy, by zmienić zdanie. W standardzie otrzymujemy możliwość ubiegania się o rekompensatę w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia telefonu, a także jego zgubienia lub kradzieży. Coraz częściej oferta uwzględnia też chmurę na back-up danych, a także rekompensatę za uszkodzone lub utracone z telefonem akcesoria, takie jak słuchawki czy ładowarka.

 

Korzystna oferta

 

O popularności ofert typu „iPhone insurance” decyduje przede wszystkim niezwykle korzystna cena tego typu ubezpieczeń – jest to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Kwota ta jest naprawdę niewielka w stosunku do oferowanego zakresu ochrony. Jeśli mamy więc najnowszego iPhone’a i zależy nam na tym, by nie stracić fortuny na jego naprawę w wypadku uszkodzenia czy też na zakup nowego modelu w razie zagubienia czy kradzieży, zdecydowanie powinniśmy się zainteresować ubezpieczeniem. Nie bądźmy mądrzy po szkodzie.

2020-06-04 15:09:24
Czy opłaca się sprowadzać zabawki z Chin do Polski? więcej

Jeśli wciąż myślisz, że nie warto inwestować w towary z Chin, to pozbawiasz się szansy na rentowny biznes. Import z Chin zmienił się diametralnie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Rynek Dalekiego Wschodu przestał zalewać nas produk...

2020-01-17 11:13:49
Onboarding pracownika - wszystko co musisz o nim wiedzieć. więcej

Onboarding pracownika, czyli wprowadzenie nowej osoby do firmy, jest procesem, który każdy z nas przechodzi w czasie rozpoczynania nowej pracy. Dzięki temu osoba, która rozpoczyna swoją karierę w murach danej firmy, nie jest przytłoczona na...

2020-01-17 11:00:34
Dlaczego warto przechowywać dane w chmurze? więcej

Od wielu lat chmura obliczeniowa zyskuje coraz większą liczbę aktywnych użytkowników, a to za sprawą walorów funkcjonalnych i bezpieczeństwa, jakie wiąże się z magazynowaniem danych. Dzięki olbrzymiej mocy i ilości oferowanego miejsca, prze...