Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Opakowania styropianowe dla producentów AGD

Opakowania styropianowe dla producentów AGD

Data dodania:
2022-05-10 14:10:48

Opakowania styropianowe wykorzystywane są w gastronomii, bo bardzo dobrze utrzymują ciepło, ale ich zastosowanie jest o wiele szersze. Z powodzeniem stosuje się je w branży medycznej podczas transportu środków farmakologicznych i materiałów przeznaczonych do badań. Bardzo często materiał ten jest też używany jako zabezpieczenie dla sprzętu RTV i AGD. Dlaczego to właśnie w tej branży tak chętnie sięga się po styropian? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

 

Dlaczego styropian cieszy się tak dużą popularnością?

 

Styropian jest materiałem termoizolacyjnym, co znaczy, że bardzo dobrze izoluje wnętrze, od temperatury zewnętrznej. Nie ma więc znaczenia czy chcemy zachować zimną, czy ciepłą temperaturę wewnątrz pomieszczenia, czy opakowania, bo styropian doskonale sprawdzi się zarówno w jednej, jak i drugie sytuacji.

 

Bardzo ważną zaletą tego materiału są znakomite właściwości pochłaniające energię uderzeniową. To właśnie dlatego styropianem zabezpieczone są np. foteliki samochodowe przeznaczone dla najmłodszych. Właściwość ta sprawiła, że zyskał on ogromną popularność jako zabezpieczenie dla różnego rodzaju urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Właściwie każdy producent sprzętu AGD stosuje jako zabezpieczenie właśnie płyty wykonane z tego materiału. Opakowania styropianowe na elektronikę wzmacniają całość, ale są przy tym bardzo lekkie, co jest kolejną zaletą tego materiału.

 

W jaki sposób zabezpiecza się sprzęt AGD styropianem?

 

Styropian służący do zabezpieczania sprzętu AGD musi być dopasowany kształtem do wielkości urządzenia, jakie ma chronić. Bardzo ważne jest spasowanie płyt w taki sposób, by ciasno wchodziły do tekturowego opakowania, bo dzięki temu poprawiona zostaje wytrzymałość na uderzenia i ewentualne upadki. Wykorzystanie tego materiału sprawia, że sprzęt AGD jest odpowiednio zabezpieczony na czas transportu i może bez uszkodzeń dotrzeć do ostatecznego klienta. Pamiętajmy jednak, że styropian nie zastąpi odpowiedniego traktowania paczek. Upadek z dużej wysokości czy stosowanie punktowo dużej siły może przyczynić się do powstania większych uszkodzeń, które mogą skutkować koniecznością naprawy danego urządzenia w serwisie.

 

Nie każdy producent styropianu specjalizuje się w wytwarzaniu zabezpieczeń do sprzętu AGD, bo większość firm wybiera produkcję prostych płyt służących do termoizolacji stosowanych w budownictwie. Jeśli jesteś zainteresowany takimi rozwiązaniami, warto poszukać wyspecjalizowanych zakładów, które oferują tworzenie zabezpieczeń w różnych wymiarach i kształtach.

2022-05-17 15:19:38
Copywriter angielski - jakie korzyści wniesie do Twojego biznesu? więcej

Dobry copywriting to jeden z najważniejszych elementów decydujących o sukcesie firmy w sieci. Chwytliwe hasła reklamowe i fachowo napisane teksty przyciągają uwagę potencjalnych klientów i wzbudzają w nich zainteresowanie ofertą firmy....

2022-05-10 14:10:48
Opakowania styropianowe dla producentów AGD więcej

Opakowania styropianowe wykorzystywane są w gastronomii, bo bardzo dobrze utrzymują ciepło, ale ich zastosowanie jest o wiele szersze. Z powodzeniem stosuje się je w branży medycznej podczas transportu środków farmakologicznych i materiałów...

2022-05-10 10:22:06
Poznaj wady i zalety blatów kuchennych z kamienia! więcej

Kuchnia to serce każdego domu, dlatego tak bardzo dbamy o jej wygląd i funkcjonalność. Jest silnie eksploatowana, więc każdy element wyposażenia powinien być solidny i trwały, aby mógł służyć nam przez wiele lat. Meble kuchenne powinny być ...