Każdy z domowników powinien mieć przygotowany plecak ewakuacyjny. Określenie to jest jedynie umowne, ponieważ chodzi o to, aby w łatwo dostępnym miejscu mieć spakowany plecak bądź torbę, w którym znajdą się rzeczy pozwalające na przetrwanie.
Co ważne, taki plecak przygotowujemy nie tylko z myślą o ryzyku działań zbrojnych czy też klęsk żywiołowych. Może się on przydać w wielu innych sytuacjach. W jakich z nich? I co warto mieć zapakowanego?
W plecaku czy torbie przygotowanej na wypadek konieczności szybkiej ewakuacji lub ucieczki nie może zabraknąć podręcznej apteczki. Odpowiednio wyposażony zestaw pierwszej pomocy można znaleźć na stronie https://karaluch.com.pl/. Kupując gotowy zestaw, mamy pewność, że znajdują się w nim wszystkie elementy, które pozwalają na ratowanie zdrowia, a nawet życia, zarówno nas samych, jak i osób postronnych.
Tego typu zestaw można jednak stworzyć samodzielnie. Nie może w nim zabraknąć plastrów, bandaży, opatrunków czy środków dezynfekujących. Ponadto ostrych nożyczek, igieł i strzykawek. Można w nim również umieścić skalpel, pęsetę, chusty trójkątne, nawilżane chusteczki oraz koc termiczny. Osoby, które leczą się na schorzenia przewlekłe, powinny zapewnić sobie zapas leków, które regularnie przyjmują.
W plecaku ewakuacyjnym miejsce jest ograniczone, ale nie może go zabraknąć dla zapasowej odzieży i bielizny. Powinny to być przynajmniej dwa zestawy, które obejmują odzież termiczną. Musimy być przygotowani na różne warunki, w tym pogodowe, dlatego kierujemy się przede wszystkim różnorodnością – bielizna termiczna będzie zatem odpowiednia niezależnie od pory roku. Poza tym pakujemy odzież, która przydać się może i latem, i zimą. Warto znaleźć miejsce dla wierzchniego odzienia, które będzie wodoodporne i zabezpieczy przed wiatrem.
Do tego rękawiczki, czapka i szalik, bo – jak już wspomniano – nigdy nie wiadomo, z jakimi warunkami przyjdzie nam się zmagać.
Sytuacje, kiedy może nam się przydać plecak ewakuacyjny, to nie tylko działania zbrojne czy klęski żywiołowe. W zamieszkiwanym bloku może się wydarzyć wypadek, np. pożar lub wybuch gazu. Trzeba będzie wtedy opuścić zagrożony budynek. Warunki pogodowe mogą zaś sprawić, że utkniemy w miejscu oddalonym od cywilizacji. Bywa również tak, że przez awarie nie ma dostępu do podstawowych mediów. Takich sytuacji może być bez liku!
Weźmy zatem pod uwagę rzeczy, które pozwolą sobie poradzić, gdy zabraknie wody, prądu, żywności czy też pojawi się problem z łącznością. Do plecaka lub torby zapakujmy radio na baterie wraz z zapasem baterii. Przydadzą się latarka, power bank, kompas, filtr do wody i/lub tabletki od uzdatniania wody, a także mapy. Do tego racje żywnościowe.
To tylko część z propozycji produktów i rzeczy, które warto zapakować do plecaka ewakuacyjnego. Należą one jednak do podstawowych, a jeśli istnieje możliwość rozbudowania takiego zestawu, warto przemyśleć indywidualnie, co i w jakich sytuacjach może być nam niezbędne.
Chcesz zaoferować swoim klientom biżuterię, która idealnie odzwierciedla ich styl i osobowość? Nowoczesny konfigurator 3D pozwoli im samodzielnie zaprojektować pierścionki i obrączki, dostosowując każdy detal do własnych upodobań. To rozwią...
Mazury to miejsce, które przyciąga jak magnes – zarówno miłośników przyrody, jak i tych, którzy szukają spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Wybierając Mazury apartamenty, zyskujesz nie tylko komfortowy nocleg, ale także możliwość zanurzen...
Choroby grzybowe stanowią jedno z największych zagrożeń dla upraw zbóż, powodując straty plonów i obniżając ich jakość. Patogeny takie jak łamliwość źdźbła zbóż, septorioza paskowana liści pszenicy, mączniak prawdziwy zbóż i traw czy ...