Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zobacz, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zobacz, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy

Data dodania:
2018-07-16 16:07:14

Potrzeby finansowe Polaków są mocno zróżnicowane, ponieważ wysokość miesięcznej pensji nie zawsze jest w stanie pokryć wszystkie koszty utrzymania. W razie nieoczekiwanych wydatków część osób zaciąga kredyt gotówkowy. W pożyczaniu pieniędzy od banku nie ma nic złego – trzeba tylko wybrać najkorzystniejszą ofertę. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

 

Dużym plusem kredytu gotówkowego jest możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel, dlatego tak wielu Polaków decyduje się na zaciągnięcie tego rodzaju zobowiązania. Aby jednak kredyt nie stał się finansową pułapką, warto porównać dostępne oferty. Analizując poszczególne parametry, można wybrać kredyt gotówkowy dopasowany do indywidualnych oczekiwań.

 

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego

 

Banki proponują różne maksymalne wysokości kredytu gotówkowego, dzięki czemu można dopasować je do swoich oczekiwań. W zależności od konkretnej oferty, istnieje możliwość uzyskania nawet do 200 tys. zł.

Pamiętaj jednak, aby wysokość kredytu gotówkowego dostosować do swoich realnych potrzeb – nawet, jeśli zdolność kredytowa pozwala na uzyskanie większej kwoty.  Im wyższy kredyt zaciągniesz, tym wyższą miesięczną ratę będziesz płacić.

 

Maksymalny okres kredytowania

 

Okres kredytowania wpływa na wysokość płaconego co miesiąc zobowiązania. Im kredytobiorca ma więcej czasu na uregulowanie należności, tym niższa rata i jednocześnie wyższa całkowita kwota kredytu do spłaty. Musisz więc dokładnie zastanowić się, jaki okres spłaty będzie optymalny – tak, aby rata nie była finansowym obciążeniem.

 

Całkowita kwota do spłaty

 

To, że oprocentowanie kredytu gotówkowego wynosi 0% wcale nie oznacza, iż do spłaty będziesz mieć taką kwotę, o jaką wnioskowałeś. Bank może bowiem naliczać nie tylko odsetki, ale również pobierać opłaty pozaodsetkowe zwiększające całkowitą kwotę kredytu do spłaty. Jeżeli chcesz uniknąć zaskoczenia w związku z dodatkowymi kosztami, zwróć uwagę na RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania).

 

Szybkość ścieżki kredytowej

 

W przypadku, gdy nieplanowany wydatek jest dużym zaskoczeniem, najczęściej liczy się czas. Jeżeli nie chcesz zbyt długo czekać na wypłatę środków przez bank, wybierz ofertę gwarantującą szybką ścieżkę kredytową. Dzięki temu będziesz mieć spore szanse, że pieniądze otrzymasz jeszcze tego samego dnia.

 

Wymagane dokumenty

 

Nawet, jeśli kredyt udzielany jest w oparciu o uproszczone formalności, banki wymagają dostarczenia kilku najważniejszych dokumentów. Im mniej trzeba będzie ich dostarczyć, tym lepiej dla Ciebie.

Przykładowo, ubiegając się o Kredyt Gotówkowy w Getin Banku, musisz dostarczyć tylko:

  • dokument tożsamości,
  • dokument potwierdzający wysokość i źródło dochodu.

Niech wybór kredytu gotówkowego będzie przemyślaną decyzją. Porównując dostępne oferty, masz szansę wybrać formę wsparcia finansowego dopasowanego do Twoich potrzeb.

2019-08-09 18:11:26
Co Ci będzie potrzebne do stworzenia własnej, unikatowej biżuterii? więcej

Niemal każdy z nas nosi w sobie pierwiastek twórczy. Perspektywa stworzenia własnego, nawet niewielkiego wyrobu, wyróżniającego się na tle ogólnodostępnych produktów jest bardzo kusząca. Ogrom inspiracji dostępnych w internecie wypełnia nas...

2019-08-09 17:27:16
Wszystko, co warto wiedzieć o Internecie mobilnym więcej

Łączenie się z siecią za pomocą smartfona to w dzisiejszych czasach standard. Na co zwrócić uwagę wybierając Internet mobilny? Jaką prędkość oferuje ta technologia? Jaki dopasować pakiet danych do swoich potrzeb?

 

Technologia...

2019-07-25 11:35:05
Kredytowy obraz statystycznego Polaka więcej

Banki komercyjne, które działają na terenie naszego kraju, są coraz bardziej otwarte na współpracę z Polakami. Okazuje się, że zobowiązanie kredytowe posiada nawet co drugi dorosły mieszkaniec Polski. Co ciekawe, jesteśmy uznawani za wiaryg...