Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Pożyczka, a kredyt. Co lepiej wybrać?

Pożyczka, a kredyt. Co lepiej wybrać?

Data dodania:
2018-09-18 09:09:55

Mimo że te dwa określenia często używane są zamiennie, różnica między kredytem, a pożyczką jest bardzo duża. Warto dowiedzieć się, na czym ona polega i sprawdzić, który z tych produktów będzie dla nas najlepszy. Jeśli jesteś zainteresowany pożyczeniem jakiejś sumy pieniędzy, przeczytaj poniższy tekst i rozwiej wszystkie dotychczasowe wątpliwości.

 

Czym kredyt różni się od pożyczki?

 

Bez wątpienia, oba te pojęcia wiążą się z zaciąganiem zobowiązań finansowym lub, mówiąc najprościej pożyczaniem pieniędzy. Różnią się jednak warunkami przyznania, wysokością udostępnianych środków, czy okresem spłaty.

 

Kredyt:

 

Pożyczka:

 

Może być udzielany tylko przez banki, jego warunki są ściśle określone przez prawo bankowe

 

Mogą udzielać go zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe.

 

Udzielany jest na konkretny cel, np.: kredyt hipoteczny, samochodowy, konsumpcyjny

 

Można przeznaczyć je na dowolny cel- zasilić budżet domowy, czy spożytkować według własnego uznania

 

Okres kredytowania jest dłuższy, a należność spłacana w ratach

 

Okres spłaty pożyczki jest krótki, zazwyczaj wynosi 30-45 dni, a płatność następuje w ratach lub jednorazowo

 

Dotyczy większych kwot

 

Zazwyczaj opiewa na mniejsze kwoty

 

Wymaga wizyty w banku i wielu formalności

 

Aby ją otrzymać, nie potrzeba wielu formalności, szybkie pożyczki on-line przyznawane są w kilkanaście minut

 

Trudny do otrzymania

 

Łatwa do otrzymania

 

Kiedy lepiej wziąć kredyt, a kiedy pożyczkę?

 

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli jakiś czas temu rozpoczęliśmy odkładanie pieniędzy na nowy samochód, lecz wciąż wiele nam brakuje, powinniśmy zdecydować się na kredyt. To samo dotyczy kupna mieszkania, czy budowy domu. Za pomocą kredytu sfinansujemy większość dużych inwestycji, wymagających dużych nakładów finansowych. Jeśli natomiast chcemy podreperować swój budżet rodzinny lub potrzebujemy niezbyt dużych kwot na nagłe, bieżące wydatki, możemy skorzystać z oferty firm pożyczkowych, takich jak popularna Szybka Gotówka. Przy okazji, możesz dostać pożyczkę przez Internet na tej stronie.

Pożyczki sprawdzą się również w nagłych sytuacjach, kiedy nasze metody oszczędzania zawiodły, a wydatki chwilowo są większe niż dochody. Minimum formalności, szybka decyzja i pieniądze na koncie jeszcze w  ten sam dzień mogą uratować niejedną, problematyczną sytuację.

 

O czym należy pamiętać?

 

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na kredyt bankowy, czy szybką pożyczkę, musimy pamiętać, że zwrot pieniędzy jest nieunikniony. Jakiekolwiek zobowiązania finansowe powinniśmy zaciągać tylko mając pewność, że będziemy w stanie terminowo je spłacić. Bardzo ważne jest umiejętne planowanie wydatków.

Bezwzględnie należy pamiętać również o dokładnym i uważnym przestudiowaniu wszystkich warunków umowy.

 

Podsumowując

 

Kredyt to dobre rozwiązanie dla osób potrzebujących dużych kwot na konkretne cele, takie jak budowa domu, czy kupno samochodu. Na  mniejsze wydatki idealne będą szybkie i łatwe do uzyskania pożyczki. Aby zapoznać się z ich ofertą, warto wejść na stronę SzybkaGotówka.pl

2019-08-09 18:11:26
Co Ci będzie potrzebne do stworzenia własnej, unikatowej biżuterii? więcej

Niemal każdy z nas nosi w sobie pierwiastek twórczy. Perspektywa stworzenia własnego, nawet niewielkiego wyrobu, wyróżniającego się na tle ogólnodostępnych produktów jest bardzo kusząca. Ogrom inspiracji dostępnych w internecie wypełnia nas...

2019-08-09 17:27:16
Wszystko, co warto wiedzieć o Internecie mobilnym więcej

Łączenie się z siecią za pomocą smartfona to w dzisiejszych czasach standard. Na co zwrócić uwagę wybierając Internet mobilny? Jaką prędkość oferuje ta technologia? Jaki dopasować pakiet danych do swoich potrzeb?

 

Technologia...

2019-07-25 11:35:05
Kredytowy obraz statystycznego Polaka więcej

Banki komercyjne, które działają na terenie naszego kraju, są coraz bardziej otwarte na współpracę z Polakami. Okazuje się, że zobowiązanie kredytowe posiada nawet co drugi dorosły mieszkaniec Polski. Co ciekawe, jesteśmy uznawani za wiaryg...