Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Praca w sporcie - najbardziej perspektywiczne ścieżki kariery

Praca w sporcie - najbardziej perspektywiczne ścieżki kariery

Data dodania:
2019-02-01 11:11:16

Współcześnie praca w sporcie nie oznacza tylko i wyłącznie kariery zawodowego sportowca. Sport w XXI wieku potrzebuje specjalistów z różnych okołosportowych branż, którzy współpracują na co dzień zarówno z osobami prywatnymi, sportowcami, jak i działają w obszarze zarządzania, reklamy, marketingu oraz public relations. Dowiedzmy się więc które ścieżki kariery w obszarze sportu są warte uwagi z racji szerokich perspektyw na przyszłość?

 

Trener personalny

 

Jeszcze kilka lat temu trener personalny kojarzył się z osobą, która współpracuje ze znanymi sportowcami, gwiazdami kina, telewizji czy szeroko pojętymi celebrytami. Jednak współcześnie z usług wykwalifikowanych trenerów korzystają często także osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Wśród nich nie brakuje również takich, które chcą zrzucić zbędne kilogramy lub wrócić do formy po urodzeniu dziecka bądź przebytych zabiegach i kontuzjach.

 

Jest to zawód, który stosunkowo łatwo zdobyć kończąc odpowiedni kurs i praktycznie od razu zacząć zarabiać, ponieważ wszystko zależy od naszej własnej inwencji oraz przedsiębiorczości. Co ważne można to zrobić niezależnie od wieku oraz tego, jaką pracę się dotychczas wykonywało. Zdarza się wcale nierzadko, że na kurs trenera personalnego przychodzą osoby, które chcą diametralnie zmienić swoją ścieżkę kariery i jak najbardziej jest to możliwe.

 

Rozważając taką opcję dla siebie, warto zwrócić baczną uwagę na program kursu, na który zamierzamy się wybrać. Dobry kurs powinien mieć dużą liczbę godzin. Nie ma się co łudzić, że nauczymy się wszystkiego podczas jednego weekendu. Kurs powinien być prowadzony przez doświadczoną kadrę. Najlepiej by byli to zarówno trenerzy personalni, wykładowcy akademiccy i fizjoterapeuci, ponieważ każdy z nich dysponuje innym zakresem wiedzy oraz doświadczenia, które może nam przekazać – mówią nam specjaliści z Health Factory, którzy organizują kurs na trenera personalnego w Warszawie oraz innych miastach naszego kraju. Wartościowy kurs powinien nie tylko przekazywać wiedzę, ale również uczyć jak zastosować ją w praktyce oraz w jaki sposób prowadzić swój własny biznes związany ze sportem.

 

Fotoreporter oraz dziennikarz sportowy

 

Żadne wydarzenie sportowe nie może się obyć bez doskonałej jakości zdjęć i relacji. W naszym kraju rokrocznie organizuje się wiele imprez sportowych o różnej randze, na których nie brakuje zarówno profesjonalnych fotoreporterów, jak i dziennikarzy chętnych zrelacjonować spotkanie. Co więcej, popularne kluby sportowe bardzo często mają własnych fotoreporterów, ponieważ zdają sobie sprawę z faktu, jak ważne są świetne zdjęcia w budowaniu odpowiedniego wizerunku w oczach swoich fanów. Bez wątpienia jest na rynku miejsce zarówno dla fotografów umiejących uchwycić „ten moment”, jak i dla ludzi słowa, którzy konkretnie, a jednocześnie plastycznie potrafią przekazać emocje towarzyszące wydarzeniom sportowym. Dlatego, jeśli pociąga Cię któryś z tych kierunków zawodowych, to warto się odważyć i pójść za marzeniami.

 

Zarządzenie, reklama, public relations

 

Jeśli pracujesz w którymś z tych obszarów, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wyspecjalizował się w sporcie. Każde wydarzenie sportowe czy klub potrzebuje bowiem zarówno sprawdzonego zarządzania, jak i profesjonalnych działań reklamowych związanych z pozyskiwaniem sponsorów oraz działań z zakresu PR, które mają za zadanie budowanie pozytywnego obrazu imprezy, klubu czy konkretnego sportowca w oczach kibiców i opinii publicznej. Bez tego nawet najlepsi mogą nie mieć szansy się wybić. Dlatego, jeśli któraś z powyższych branż jest Ci szczególnie bliska, może warto pomyśleć o specjalizacji, ponieważ fachowców w tym zakresie ciągle brakuje na rynku.

Słowa kluczowe


2019-06-27 18:46:29
Jakie są zalety wirtualnych kart wielowalutowych? więcej

W ostatnich latach wirtualne karty wielowalutowe zyskują na dużej popularności wśród ludzi kochających podróże i zagraniczne zakupy. Wiele osób wciąż jednak nie chce się zdecydować na otworzenie niezależnego rachunku wielowalutowego, a to w...

2019-06-13 09:09:50
Szkoły językowe dla ambitnych więcej

Decydując się na szkołę jezykową bardzo często zastanawiamy się którą z dostępnych wybrać. Fakt, iż konkurencja jest duża oznacza, że mamy wybór. Zazwyczaj staramy się przyjrzeć ofercie ponieważ nie każda szkoła charakteryzuje się taka samą...

2019-06-05 12:57:21
Najbardziej przydatne funkcje Microsoft Excel, o których nie miałeś pojęcia więcej

Większość użytkowników pakietu Office wykorzystuje tylko ułamek jego możliwości. Nie inaczej jest w przypadku samego programu Excel. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w poszerzenie kompetencji swoich pracowników, dzięki cz

...