Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Praca w sporcie - najbardziej perspektywiczne ścieżki kariery

Praca w sporcie - najbardziej perspektywiczne ścieżki kariery

Data dodania:
2019-02-01 11:11:16

Współcześnie praca w sporcie nie oznacza tylko i wyłącznie kariery zawodowego sportowca. Sport w XXI wieku potrzebuje specjalistów z różnych okołosportowych branż, którzy współpracują na co dzień zarówno z osobami prywatnymi, sportowcami, jak i działają w obszarze zarządzania, reklamy, marketingu oraz public relations. Dowiedzmy się więc które ścieżki kariery w obszarze sportu są warte uwagi z racji szerokich perspektyw na przyszłość?

 

Trener personalny

 

Jeszcze kilka lat temu trener personalny kojarzył się z osobą, która współpracuje ze znanymi sportowcami, gwiazdami kina, telewizji czy szeroko pojętymi celebrytami. Jednak współcześnie z usług wykwalifikowanych trenerów korzystają często także osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Wśród nich nie brakuje również takich, które chcą zrzucić zbędne kilogramy lub wrócić do formy po urodzeniu dziecka bądź przebytych zabiegach i kontuzjach.

 

Jest to zawód, który stosunkowo łatwo zdobyć kończąc odpowiedni kurs i praktycznie od razu zacząć zarabiać, ponieważ wszystko zależy od naszej własnej inwencji oraz przedsiębiorczości. Co ważne można to zrobić niezależnie od wieku oraz tego, jaką pracę się dotychczas wykonywało. Zdarza się wcale nierzadko, że na kurs trenera personalnego przychodzą osoby, które chcą diametralnie zmienić swoją ścieżkę kariery i jak najbardziej jest to możliwe.

 

Rozważając taką opcję dla siebie, warto zwrócić baczną uwagę na program kursu, na który zamierzamy się wybrać. Dobry kurs powinien mieć dużą liczbę godzin. Nie ma się co łudzić, że nauczymy się wszystkiego podczas jednego weekendu. Kurs powinien być prowadzony przez doświadczoną kadrę. Najlepiej by byli to zarówno trenerzy personalni, wykładowcy akademiccy i fizjoterapeuci, ponieważ każdy z nich dysponuje innym zakresem wiedzy oraz doświadczenia, które może nam przekazać – mówią nam specjaliści z Health Factory, którzy organizują kurs na trenera personalnego w Warszawie oraz innych miastach naszego kraju. Wartościowy kurs powinien nie tylko przekazywać wiedzę, ale również uczyć jak zastosować ją w praktyce oraz w jaki sposób prowadzić swój własny biznes związany ze sportem.

 

Fotoreporter oraz dziennikarz sportowy

 

Żadne wydarzenie sportowe nie może się obyć bez doskonałej jakości zdjęć i relacji. W naszym kraju rokrocznie organizuje się wiele imprez sportowych o różnej randze, na których nie brakuje zarówno profesjonalnych fotoreporterów, jak i dziennikarzy chętnych zrelacjonować spotkanie. Co więcej, popularne kluby sportowe bardzo często mają własnych fotoreporterów, ponieważ zdają sobie sprawę z faktu, jak ważne są świetne zdjęcia w budowaniu odpowiedniego wizerunku w oczach swoich fanów. Bez wątpienia jest na rynku miejsce zarówno dla fotografów umiejących uchwycić „ten moment”, jak i dla ludzi słowa, którzy konkretnie, a jednocześnie plastycznie potrafią przekazać emocje towarzyszące wydarzeniom sportowym. Dlatego, jeśli pociąga Cię któryś z tych kierunków zawodowych, to warto się odważyć i pójść za marzeniami.

 

Zarządzenie, reklama, public relations

 

Jeśli pracujesz w którymś z tych obszarów, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wyspecjalizował się w sporcie. Każde wydarzenie sportowe czy klub potrzebuje bowiem zarówno sprawdzonego zarządzania, jak i profesjonalnych działań reklamowych związanych z pozyskiwaniem sponsorów oraz działań z zakresu PR, które mają za zadanie budowanie pozytywnego obrazu imprezy, klubu czy konkretnego sportowca w oczach kibiców i opinii publicznej. Bez tego nawet najlepsi mogą nie mieć szansy się wybić. Dlatego, jeśli któraś z powyższych branż jest Ci szczególnie bliska, może warto pomyśleć o specjalizacji, ponieważ fachowców w tym zakresie ciągle brakuje na rynku.

Słowa kluczowe


2020-06-04 15:09:24
Czy opłaca się sprowadzać zabawki z Chin do Polski? więcej

Jeśli wciąż myślisz, że nie warto inwestować w towary z Chin, to pozbawiasz się szansy na rentowny biznes. Import z Chin zmienił się diametralnie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Rynek Dalekiego Wschodu przestał zalewać nas produk...

2020-01-17 11:13:49
Onboarding pracownika - wszystko co musisz o nim wiedzieć. więcej

Onboarding pracownika, czyli wprowadzenie nowej osoby do firmy, jest procesem, który każdy z nas przechodzi w czasie rozpoczynania nowej pracy. Dzięki temu osoba, która rozpoczyna swoją karierę w murach danej firmy, nie jest przytłoczona na...

2020-01-17 11:00:34
Dlaczego warto przechowywać dane w chmurze? więcej

Od wielu lat chmura obliczeniowa zyskuje coraz większą liczbę aktywnych użytkowników, a to za sprawą walorów funkcjonalnych i bezpieczeństwa, jakie wiąże się z magazynowaniem danych. Dzięki olbrzymiej mocy i ilości oferowanego miejsca, prze...