Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Psycholog dla rozwoju - przypadek Koszalina

Psycholog dla rozwoju - przypadek Koszalina

Data dodania:
2016-01-29 11:36:44

Po specjalistyczną pomoc psychologiczną warto się udać nie tylko w przypadku stwierdzonej choroby ; czasem, gdy w życiu notorycznie nam się nie układa, problem może być schowany głęboko w środku. Warto czasem przyjrzeć się samemu sobie, po czym ruszyć dalej - radzi nam terapeuta z Centrum Terapii i Rozwoju Osobistego www.dialog-koszalin.pl.

 

Stereotypy

Panuje niesłuszne przekonanie, że do psychologa lub terapeuty udają się tylko ludzie psychicznie chorzy i skrajnie sproblemowani. Tak samo, rzekomo pacjentami psychiatrów są sami wariaci. Wszystko to mylne i krzywdzące stereotypy ; ludzki organizm traktowany jako całość (ciało plus duch) to bardzo skomplikowany obiekt i nie można go w taki sposób szufladkować.

 

Dla przykładu - psychiatra zajmuje się także przypadkami bezsenności, czy łagodzenia farmakologicznego nerwic, co przecież nie kwalifikuje się do chorób psychicznych. Ze stygmatyzowaniem osób korzystających z pomocy psychologicznej postanowiło walczyć Centrum Terapii i Rozwoju Osobistego Dialog Koszalin, tworząc ośrodek zapewniający kompleksową ofertę powiązanych blisko ze sobą dziedzin psychologii, psychiatrii i coachingu. Celem działalności jest szeroko pojęty rozwój - bo to jemu służą wszelkie zmiany, jakie w życiu podejmujemy.

 

Tymczasem, na terapii

Podjęcie terapii zawsze służy polepszeniu jakości swojego życia. Bez względu na to, czy leczymy farmakologicznie potwierdzoną diagnozą chorobę, czy usiłujemy ustalić przyczynę swoich życiowych niepowodzeń - cel jest taki sam. Jest wiele elementów naszego zachowania, które komplikują nam życie, a mimo to, z przyzwyczajenia do bieżącego stanu rzeczy nie próbujemy nawet nad sobą popracować. Bardzo niesłusznie ; nerwicowe zachowania, napady lękowe, epizody depresyjne, nawet jeśli nie są ciężkie ani częste i nie zaburzają nam funkcjonowania, są czymś, co można wykluczyć ze swojego życia i nadać mu lepsza jakość.

 

Kluczem do sukcesu jest uświadomienie sobie, że pomoc specjalisty nie świadczy o słabości lub chorobie, lecz o podjęciu walki o lepszego siebie i lepsze jutro.

 

Dla każdego

Osobom bez skomplikowanych problemów polecamy udać się do coacha; ten zawód specjalizuje się w rozwoju i motywacji do zmian. Bardzo często, sam coaching wystarcza do zlokalizowania źródła problemów i podjęcia zmian, mających na celu wyeliminowania ich ze swojej codzienności.

 

Czasem, jednorazowe spotkanie z np. terapeutą jest w stanie nakierować parę lub rodzica z dzieckiem na drogę porozumienia ; daje im punkt zaczepienia do znalezienia wspólnej płaszczyzny, a resztę rozwiązują już sami.

 

Terapia jest rodzajem drogowskazu - nakierowuje człowieka na właściwe dla niego tory. Dobrze jest ją potraktować jako element samorozwoju i maksymalnie wykorzystać.

2020-01-17 11:13:49
Onboarding pracownika - wszystko co musisz o nim wiedzieć. więcej

Onboarding pracownika, czyli wprowadzenie nowej osoby do firmy, jest procesem, który każdy z nas przechodzi w czasie rozpoczynania nowej pracy. Dzięki temu osoba, która rozpoczyna swoją karierę w murach danej firmy, nie jest przytłoczona na...

2020-01-17 11:00:34
Dlaczego warto przechowywać dane w chmurze? więcej

Od wielu lat chmura obliczeniowa zyskuje coraz większą liczbę aktywnych użytkowników, a to za sprawą walorów funkcjonalnych i bezpieczeństwa, jakie wiąże się z magazynowaniem danych. Dzięki olbrzymiej mocy i ilości oferowanego miejsca, prze...

2020-01-03 11:22:38
Rynek pracy w Krakowie – co warto wiedzieć? więcej

Rynek pracy w Krakowie prężnie się rozwija. Za sprawą dynamicznych zmian, znalezienie zatrudnienia w stolicy województwa małopolskiego jest łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Zwłaszcza przedstawiciele zawodów deficytowych nie powinni na...