Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Segregacja śmieci - wyjaśniamy kolory worków na śmieci

Segregacja śmieci - wyjaśniamy kolory worków na śmieci

Data dodania:
2022-05-09 10:18:49

Segregacja śmieci jest nie tylko wyrazem dbałości o ekologię, ale również obowiązkiem. Pozwala na znacznie efektywniejsze gospodarowanie odpadami oraz umożliwia recykling. Nie każdy jednak wie, co konkretnie należy wrzucać do pojemników o określonym kolorze. Warto więc przypomnieć sobie podstawowe zasady sortowania resztek.

 

Brązowe worki na śmieci

 

Dobry producent folii jest w stanie zaoferować opakowania na odpady w określonych kolorach. Znacznie uławia to ich sortowanie. Brązowe worki przeznaczone są do pozbywania się resztek bio, czyli:

 

Niebieskie worki na śmieci

 

Wyrzuca się do nich głównie:

Należy jednak pamiętać, że niebieskie worki na śmieci nie powinny zostać wypełnione tłustymi lub mokrymi odpadami. Nie wrzuca się do nich ręczników papierowych, paragonów, chusteczek, taśm klejących, opakowań po żywności oraz papieru foliowanego i woskowanego.

 

Żółte worki na śmieci

 

Zostały stworzone do segregacji tworzyw sztucznych i metalu. Z tego względu warto zdecydować się na worki foliowe LDPE, gdyż wyróżniają się trwałością oraz wytrzymałością. Są odporne na przebicia i występują w wielu rozmiarach, aby każdy znalazł coś dla siebie. Żółte modele służą do przechowywania:

Nie powinno się tam wrzucać mokrych i zabrudzonych odpadów, a także opakowań po olejach, lekach, nawozach, farbach, lakierach, sprzętu AGD, styropianu, środków higieny osobistej i pieluch.

 

Zielone worki na śmieci

 

Przeznaczone są na szkło opakowaniowe, czyli:

Nie wolno umieszczać w nich żarówek, części zastawy stołowej, ceramiki, porcelany, szkła samochodowego i okiennego, termometrów rtęciowych, luster, a także szklanych opakowań chemicznych i medycznych.

 

Szare worki na śmieci

 

Umieszcza się w nich odpady zielone, czyli:

 

Czarne worki na śmieci

 

Przeznaczono je na odpadki zmieszane, czyli takie, które nie nadają się do segregacji. Mowa tu o:

Nie wolno umieszczać w nich resztek farb, lakierów, gruzu, rozpuszczalników, baterii, żarówek, urządzeń elektronicznych, leków oraz mebli.

2022-05-17 15:19:38
Copywriter angielski - jakie korzyści wniesie do Twojego biznesu? więcej

Dobry copywriting to jeden z najważniejszych elementów decydujących o sukcesie firmy w sieci. Chwytliwe hasła reklamowe i fachowo napisane teksty przyciągają uwagę potencjalnych klientów i wzbudzają w nich zainteresowanie ofertą firmy....

2022-05-10 14:10:48
Opakowania styropianowe dla producentów AGD więcej

Opakowania styropianowe wykorzystywane są w gastronomii, bo bardzo dobrze utrzymują ciepło, ale ich zastosowanie jest o wiele szersze. Z powodzeniem stosuje się je w branży medycznej podczas transportu środków farmakologicznych i materiałów...

2022-05-10 10:22:06
Poznaj wady i zalety blatów kuchennych z kamienia! więcej

Kuchnia to serce każdego domu, dlatego tak bardzo dbamy o jej wygląd i funkcjonalność. Jest silnie eksploatowana, więc każdy element wyposażenia powinien być solidny i trwały, aby mógł służyć nam przez wiele lat. Meble kuchenne powinny być ...