Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Telefony 5G – przygotuj się na sieć nowej generacji

Telefony 5G – przygotuj się na sieć nowej generacji

Data dodania:
2021-03-06 11:05:38

Sieć komórkowa piątej generacji sprawi, że internet mobilny będzie jeszcze szybszy i bardziej stabilny. Jakie możliwości daje nowa technologia? Jak z niej skorzystać? Które smartfony obsługują 5G? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

5G – sieć przyszłości

Rok 2021 może okazać się przełomowym etapem wdrażania sieci piątej generacji w Polsce. Została ona opracowana jak następca obowiązującego dziś standardu 4G LTE. Technologia 5G w docelowej formie umożliwi bezprzewodowe przesyłanie danych nawet 10 razy szybciej niż za pomocą LTE. To ogromna szansa dla rozwoju telemedycyny, internetu rzeczy oraz inteligentnych domów i miast. Z możliwości, jakie daje sieć piątej generacji, mogą skorzystać także użytkownicy smartfonów. Wysoka prędkości wymiany danych zapewni wygodne używanie aplikacji znajdujących się w chmurze, prowadzenie wideopołączeń bez zacięć i korzystanie z multimediów on-line, w tym gier sieciowych i serwisów streamingowych, w doskonałej jakości.

 

Orange udostępnił swoim użytkownikom #hello5G, czyli możliwość korzystania z sieci 5G w częstotliwości 2100 MHz. W zasięgu #hello5G znajduje obecnie się około 6 milionów osób. Sieć Orange 5G działa w kilkunastu polskich miastach, m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu. Warto wiedzieć o tym, że nie wszystkie telefony są w stanie pracować w sieci piątej generacji. Aby wykorzystać możliwości sieci 5G, potrzebujesz telefonu dostosowanego do obsługi tej technologii, należy też mieć ofertę z 5G, kartę SIM 4G LTE lub eSIM, a także znajdować się w zasięgu 5G. Przedstawiamy najciekawsze modele telefonów 5G, które znajdziesz w sklepie Orange.

 

iPhone 12 5G

Z sieci 5G mogą korzystać posiadacze nowych modeli telefonów Apple’a. iPhone 12 jest gotowy do pracy w sieci piątej generacji, obsługuje też wirtualną kartę eSIM. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany procesor A14 Bionic i wysokiej jakości ekran OLED.

Parametry iPhone’a 12 5G:

iPhone 12 256 GB 5G w sklepie Orange: https://www.orange.pl/sklep/Apple/iPhone-12-256GB-5G/details

 

Samsung Galaxy S21+ 5G

Samsung Galaxy S21+ to telefon dla najbardziej wymagających użytkowników. Smartfon wyposażony jest w 8 GB pamięci RAM, zaawansowany aparat i wyświetlacz z wysoką częstotliwością odświeżania (120 Hz). Samsung zadbał o to, by telefon obsługiwał sieć 5G.

Parametry Samsung Galaxy S21+ 5G:

Samsung Galaxy S21+ 5G w sklepie Orange: https://www.orange.pl/sklep/Samsung/Samsung-Galaxy-S21--5G-128GB/details

 

Xiaomi Mi 10 Lite 5G

Obsługa 5G nie jest zarezerwowana tylko dla najdroższych modeli. Xiaomi Mi 10 Lite to smartfon w przystępnej cenie, który przystosowany jest do pracy w sieci 5G. Chiński producent po raz kolejny zaskakuje niezwykle korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Parametry Xiaomi Mi 10 Lite 5G

Xiaomi Mi 10 Lite 5G w sklepie Orange: https://www.orange.pl/sklep/Xiaomi/Xiaomi-Mi-10-Lite-5G-6-64GB/details.

 

Artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe


2021-04-20 15:10:50
Ozonator – co to jest i jakie ma zastosowania? więcej

Ozonatory to urządzenia, które stały się szczególnie popularne na początku pandemii SARS COV-19. Obecnie cieszą się coraz większą popularnością, gdyż znajdują szerokie zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Do czego...

2021-04-20 10:47:51
Jaka jest różnica między psychiatrą a psychologiem? więcej

Zdrowie psychiczne jest jednym z podstawowych czynników składających się na jakość życia. Jeszcze do niedawna aspekt ten był bagatelizowany, jednak obecnie świadomość wśród społeczeństwa w tym obszarze rośnie. Wiele osób decyduje się zadbać...

2021-04-06 11:35:55
Jak działa SSL? więcej

Coraz więcej właścicieli stron internetowych decyduje się na certyfikat SSL. Kwestie bezpieczeństwa stają się bowiem istotne zarówno dla administratorów serwisów, jak i użytkowników. Wyjaśniamy, jak działa SSL.

 

Zielona kłódka...