Strona główna Dodaj stronę Promowane firmy Regulamin Kontakt Panel administracyjny
(85) 307 00 12
Tu jesteś Strona Główna Artykuły Wszystko, co warto wiedzieć o Internecie mobilnym

Wszystko, co warto wiedzieć o Internecie mobilnym

Data dodania:
2019-08-09 17:27:16

Łączenie się z siecią za pomocą smartfona to w dzisiejszych czasach standard. Na co zwrócić uwagę wybierając Internet mobilny? Jaką prędkość oferuje ta technologia? Jaki dopasować pakiet danych do swoich potrzeb?

 

Technologia LTE – jak to działa?

 

LTE, czyli Internet mobilny najnowszej generacji, dostarczany jest do odbiorców za pomocą nadajników telefonii komórkowej. Do połączenia z Internetem LTE potrzebna jest aktywna karta SIM oraz telefon obsługujący tą technologię. Opcja ta dostępna jest praktycznie we wszystkich nowszych smartfonach. Internet mobilny, wbrew temu, co sugeruje jego nazwa, sprawdzi się również w roli Internetu domowego. Za pomocą smartfona można stworzyć domową sieć WiFi, z której korzystać mogą inne urządzenia – telefony, laptopy czy tablety. Internet mobilny jest więc praktycznym rozwiązaniem dla osób często zmieniających miejsce pobytu lub mieszkających w wynajętych mieszkaniach czy akademikach. W takich miejscach instalacja dodatkowej infrastruktury, koniecznej do korzystania z Internetu stacjonarnego, mogłaby być problematyczna.

 

Prędkość Internetu mobilnego

 

Dynamiczny rozwój telefonii komórkowej spowodował wzrost możliwości Internetu mobilnego. Dominujący na rynku Internet LTE, w przeciwieństwie do swoich poprzedników – 3G i 2G, oferuje naprawdę satysfakcjonujące możliwości.

 

Maksymalna prędkość Internetu mobilnego dostarczanego przez firmę TOYA (https://toya.net.pl/mobilna) wynosi 50 Mb/s (pobieranie danych) i 10 Mb/s (wysyłanie danych). Łącze o takich właściwościach umożliwia nie tylko wygodne korzystanie z komunikatorów, poczty i stron www, ale także pozwala na szybkie ściąganie dużych plików i komfortowe korzystanie z serwisów oferujących streaming materiałów video i audio. Warto jednak pamiętać, że prędkość Internetu mobilnego uzależniona jest od wielu czynników. Ma na nią wpływ m.in. odległość od nadajnika, aktualne obciążenie infrastruktury, ukształtowanie terenu czy warunki meteorologiczne.

 

Pakiet danych – jaki wybrać?

 

Operatorzy telefonii komórkowej oferują swoim klientom określone limity danych, które mogą zostać wykorzystane w ciągu danego miesiąca. Zanim zdecydujesz się na konkretny pakiet, zastanów się, jaki miesięczny limit GB będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb. Ile danych potrzebujesz, by korzystać z najpopularniejszych internetowych usług? Podczas godziny przeglądania Instagrama zużyjesz około 80 MB, podczas godziny spędzonej na Facebooku – około 10 MB (lub więcej, jeśli odtwarzasz udostępnione tam pliki wideo lub audio). Więcej danych potrzebują osoby regularnie korzystające z serwisów oferujących streaming audio takich jak Tidal, Deezer czy Spotify. Godzina muzyki słuchanej za pośrednictwem Spotify pochłonie 40 MB (normalna jakość), 70 MB (wysoka jakość) lub 150 MB (najwyższa jakość). Osoby, które często oglądają seriale i filmy za pośrednictwem platform takich jak Netflix, HBO GO czy Showmax, powinny rozważyć ofertę z nielimitowanym transferem danych. Serwisy tego typu wykorzystują naprawdę duże ilości danych. Oglądając godzinny materiał video na Netflixie w jakości SD, zużyjesz 0,7 GB, w jakości HD – 3 GB, a w jakości Ultra HD – 7 GB. Z kolei godzinna oglądania materiałów video na YouTubie pochłonie, w zależności od wybranej przez Ciebie jakości, od 150 MB (240p) do 1 GB (1080p).

Słowa kluczowe


2020-08-12 11:27:05
Jak wybrać nowoczesny obraz do salonu i sypialni? więcej

Obrazy nadają wnętrzom duszę. Dzięki nim dom prezentuje się atrakcyjniej i nabiera indywidualnego charakteru. Choć są znane od wieków, wcale nie tracą na wartości. Wręcz przeciwnie! Pozwalają na ekspresję emocji, uczuć i rodzinnego przywiąz...

2020-08-12 09:23:40
Czemu znajomość rysunku technicznego jest bardzo ważna w branży CNC więcej

Coraz częściej spotykamy się w przemyśle ze skrótem CNC. Co on oznacza? CNC to skrót terminu Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Jest to układ składający się z mikrokomputera, który umożliwia...

2020-07-29 08:30:26
Jak wybrać perfumy, dopasowane do Twojego charakteru? więcej

Perfumy muszą pasować do Twojego charakteru. W przeciwnym wypadku poczujesz się jak w za dużych spodniach lub za małej bluzce. Wybór właściwych perfum pozwala na zwieńczenie stylizacji i pewność siebie. Jak wybrać perfumy, dopasowane do T...